25 آذر , 1398

۷ روش برای افزایش سرعت سایت ساخته شده توسط المنتور

در زندگی روزمره سرعت یکی از آیتم های پر اهمیت می باشد که عملکرد های مختلف زندگی از جمله زندگی شخصی، رانندگی، عملکرد شخصی و … را تحت تاثیر قرار می دهد. زمانی که آهسته حرکت می کنید یا کارهای تان را به آهستگی انجام می دهید هم موجب خستگی خودتان و هم دیگران می شود.
افزایش سرعت سایت یکی از مهم ترین پارامتر های مطرح در کسب و کار مجازی محسوب می شود. یکی از چیزهای که این روزها زیاد مورد بحث قرار گرفته و سر و صدای زیادی را به پا کرده است المنتور می باشد که کاربران سعی می کنند صفحات خود را با آن بسازند.

اما مشکلی که مطرح است، این است که امکان دارد این صفحات  شما را با کندی مواجه کند به همین دلیل باید یک راهی پیدا کنیم تا بتوانیم سرعت سایت ساخته شده به وسیله المنتور را افزایش دهیم. پس با ما همراه باشید با یکی دیگر از مقالات آموزشی کمک وردپرس به عنوان پشتیبان سایت و پشتیبان وردپرس تا باهم راه های افزایش سرعت را یاد بگیریم.

افزایش سرعت سایت

سرعت سایت ساخته شده با المنتور را چگونه افزیش دهیم؟

در مقالات متعددی عنوان کردیم که اگر سایت شما در عرض چند ثانیه بارگذاری نشود به احتمال خیلی قوی کاربر خود را از دست خواهید داد. برای همین شما باید فاکتور های افزایش سرعت سایت را همواره مد نظر قرار دهید. دستورعمل های زیادی برای این کار وجود دارد که انجام عملیات بهینه سازی برای تصویر ها، فشرده سازی فایل ها، استفاده از افزونه هایی برای کش مرورگر در وردپرس جزو بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

اکنون تکلیف صفحه هایی که به وسیله المنتور ساخته شده اند چیست؟ خب در واقع وقتی میخواهیم یک قالب جدید و یا صفحه گرافیکی بسازیم باید هم انتظار پایین آمدن سرعت را داشته باشیم، چون ما برای طراحی کردن صفحه مورد نظر احتمالا از طرح ها و المان های خاصی که به طبع حجم بالایی هم دارند استفاده کرده ایم که خب این ها سرعت را پایین می آورند، خب حالا چکار کنیم؟ به نظر شما چون این افزونه ها باعث کاهش سرعت می شوند باید حذفشان کرد؟ خیر.

راه حل های دیگری وجود دارد تا بتوان این مشکل را بدون حذف کردن افزونه برطرف کرد و سرعت صفحات المنتور را زیاد کرد و حتی نیاز نباشد در المنتور هم تغییراتی ایجاد کنید. فقط کافیست موارد دیگری را بررسی کرد و استاندارد سازی های لازم را انجام داد تا بدون پایین آمدن سرعت بتوانید به کار خود رسیدگی کنید.

۱- اگر افزونه و قالب غیرفعال دارید، ترجیحا آن را حذف کنید

اگر دقت کنید خیلی از ماها وسایل غیرضروری و یا وسایلی که دیگر استفاده نمی کنیم را همچنان در کمدمان نگه می داریم. با اینکه همه ما واقف هستیم که دیگر از آن ها استفاده نخواهیم کرد، با این وجود توانایی دل کندن از آن را نداریم. افزونه ها و قالب هایی که دیگر استفاده نمیکنیم هم همین گونه هستند، این ها فقط حجم و فضا را اشغال کرده اند، زیرا شما دیگر از آن استفاده نخواهید کرد و تنها حجم وردپرس شما را گرفته است.

حال چطور انتظار دارید با وجود این حجم ها سرعت سایتتان بالا باشد؟ پس لطفا همین حالا اولین کاری که می کنید لطفا تمام آن ها را از فضای وردپرسی خود حذف کنید تا ساییتان نفسی بکشد. با این کار هم وردپرس خود را سبک کرده اید که به تبع باعث بالا رفتن سرعت می شود و هم یک امتیاز به سود صفحات المنتوری می گیرید.

۲- حالت فشرده سازی Gzip را فعال کنید

اگر از این ویژگی استفاده کنید می توانید حجم و اندازه را ۷۰ درصد کاهش دهید و این یعنی قادر خواهید بود تا سرعت سایت را نیز ۷۰درصد بالا ببرید. حال سوالی که مطرح می شود این است که برای فعال سازی این ویژگی چه باید کرد؟ شما می توانید این ویژگی را تنها با نصب افزونه های فشرده سازی در وردپرس فعال کنید. اما حتی اگر نمیخواهید افزونه نصب کنید هم میتوانید از کدهای که در زیر برای شما آورده ایم در فایل htacess استفاده کنید:

<IfModule mod_deflate.c>
# Compress HTML, CSS, JavaScript, Text, XML and fonts
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/vnd.ms-fontobject
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-opentype
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-otf
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-truetype
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-ttf
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE font/opentype
AddOutputFilterByType DEFLATE font/otf
AddOutputFilterByType DEFLATE font/ttf
AddOutputFilterByType DEFLATE image/svg+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE image/x-icon
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
# Remove browser bugs (only needed for really old browsers)
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
Header append Vary User-Agent
</IfModule>

۳- از قابلیت Cache استفاده کنید

تاکنون راجع به کش شدن مرورگر و سایت هم زیاد شنیده ایم و بارها صحبت کرده ایم. خب این مورد کمک زیادی به بالا بردن سرعت سایت ساخته شده به وسیله المنتور می کند. برای این کار یکی از افزونه های کش وردپرس مثل w3 total cache را نصب کنید و مطمئن باشید به مقدار زیادی سرعت بارگذاری سایتتان افزایش می یابد. اگر هم دوست دارید این کار را بدون افزونه انجام دهید کد های زیر را در فایل htacess. قرار دهید:

## EXPIRES CACHING ##
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access 1 year"
ExpiresByType image/gif "access 1 year"
ExpiresByType image/png "access 1 year"
ExpiresByType text/css "access 1 month"
ExpiresByType text/html "access 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access 1 year"
ExpiresDefault "access 1 month"
</IfModule>
## EXPIRES CACHING ##

۴- زباله دان ها را خالی کنید

افزایش سرعت سایت

زباله های خانه تان را هرچند روز یکبار خالی می کنید؟ اگر روزی یک یا دوبار خالی نکنید امکان دارد بوی بد آن فضای خانه را بگیرد. همین کار را برای وردپرس خود هم انجام دهید. قالب و افزونه و یا نوشته ای که آن را به زباله دان منتقل کرده اید را از آنجا نیز حذف کنید. لطفا این موارد را هم در پنل هاست و هم از پنل ادمین و وردپرسی خود مورد بررسی قرار دهید و هربار این ها را چک کرده، تا بتوانید به افزایش سرعت سایت خود و نهایتا به سرعت صفحه ساخته شده توسط المنتور خود کمک کنید.

در وردپرس به صورت پیش فرض زباله ها به مدت ۳۰ روز باقی می مانند. میتوانیم برای کاهش دادن تعداد روزها وارد بخش wp-config.php شده و در خط زیر را پیدا کرده و و مقدار آن را تغییر دهیم. مثلا به ۷ روز تغییر دهیم بهتر است چون امکان دارد چیزی را به اشتباه حذف کرده باشید و بعد به آن نیاز پیدا کنید و بخواهید آن را برگردانید، پس بهتر است تا ۷ روز امکان دسترسی به آن را داشته باشید.

define ('EMPTY_TRASH_DAYS', 7);

۵- قالب مناسبی را انتخاب کنید

سعی کنید قالب وردپرسی مناسبی هم انتخاب کنید زیرا در روند افزایش سرعت سایت می تواند خیلی خیلی موثر باشد. زیرا اگر نتوانید قالب مناسبی انتخاب کنید می تواند باعث پایین آمدن سرعت سایت شما شود، پس هر قالبی که می خواهید استفاده کنید چه به صورت پرمیوم و چه به صورت قالب رایگان دقت کنید قالب مناسبی برای سایت شما باشد، همچنین قالب هایی که برای المنتور بهینه سازی شده باشد مشکلاتی نظیر پایین آمدن سرعت سایت را نخواهد داشت.

اگر قصد دارید طراحی قالب وردپرس را به صورت اختصاصی برای سایت خود انجام دهید می توانید درخواست خود را به کمک وردپرس ارسال نمایید. تیم کمک وردپرس در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهد بود.

۶- هاست مناسبی انتخاب کنید

یکی از مواردی که تاثیر زیادی در افزایش سرعت سایت و خصوصا صفحات ساخته شده با المنتور دارد انتخاب هاست مناسب است. اما همیشه برای مشتریان این سوال مطرح می شود که هاست را از کجا خریداری کنیم.

بهترین کار این است که هاست را از مرکزی معتبر که کمترین میزان قطعی و خطا را داشته باشد تهیه کنیم.

۷- تصاویر را فشرده سازی کنید

شاید یکی از موارد بسیار مهم تصاویر است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم. مثلا فرض کنید وارد مطلبی طولانی شده اید که هیچ گونه تصویری در آن استفاده نشده است. آیا مطلب برایتان جذاب است یا حوصله تان را سر میبرد؟ پس برای جذب کاربر بهتر است در مطلب خود از تصاویر جذاب و با کیفیت استفاده کنید. اما خب چیزی که برای ما مهم است افزایش سرعت سایت می باشد پس اگر می خواهیم بالا بردن سرعت صفحات المنتور را ممکن کنیم باید به فکر بهینه سازی تصاویر هم باشیم.

پیشنهاد ما به شما این است که از سایت هایی مثل Tiny PNG بهره ببرید و قبل از بارگذاری تصاویر، آن ها را فشرده سازی کنید.

افزایش سرعت سایت

سخن آخر

توجه کنید افزونه المنتور کاملا استاندارد است و ما مشکلی از جهت ایجاد تغییر و انجام دادن عملیات روی آن نداریم. فقط قصد داریم صفحاتی که به وسیله المنتور ساخته شده اند را بهبود ببخشیم و سرعت آن را افزایش دهیم. ۷ راهکاری که در این مقاله برای شما به اختصار توضیح دادیم روش هایی بسیار مفید هستند که در صورت به کار گیری آن ها نتایج مطلوبی برای شما حاصل می شود و مشکلی جهت ساخت صفحات خود به وسیله المنتور نخواهید داشت.

موفق و پیروز باشید

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس