۲۵ خرداد , ۱۳۹۸

10 اشتباه بزرگ سئو و بهینه سازی وب سایت

در بهینه سازی وبسایت ممکن است اشتباهات بزرگی را مرتکب شویم که مطمئنن باعث میشود ضربه بدی به وبسایت و رتبه آن وارد شود .

در این مقاله میخواهیم از شما این سوال را بپرسیم که آیا تا حالا به این موضوع فکر کرده اید که مهمترین اشباهاتی که برای یک وب سایت اتفاق می افتد چه مواردی هستند: بیشتر مدیران سایت ها اولین اولویت آنها در طراحی سایت این است که چطور رتبه بهتری داشته باشند سایت را برا اساس آن طراحی میکنند، ولی فراموش می کنند که بهترین تمرینات سئو وردپرس را باید برای داشتن ساختار بهتر سایت انجام داد .

اشتباه بزرگ سئو و بهینه سازی وب سایت

در حین راه اندازی سایت باید به این موضوع خیلی دقت نماید از اشتباهات خود داری نماید ،تا دچار جریمه آپدیت پنگوئن گوگل نشوید.

اشتباه بزرگ سئو و بهینه سازی وب سایت

1 . استفاده بیش از حد کلمات کلیدی:

شاید این بدترین حالت باشد که شما سایت خود را با تکرار بیش از حد کلمات کلیدی پر کنید و یک وبلاگ ضعیف نا کار آمد ایجاد کنید. حتی خیلی از وب مستر ها هم از این حالت خوششان نمی آید . زمانی که شما از کلمات کلیدی زیادی استفاده می نماید ،در واقع شما می خواهید با این کار در رتبه بندی گوگل دست داشته باشید و جایگاهی مناسب تری داشته باشید.

ولی باید بیان کنیم که اصلا اینطور نیست تکرار بیش از حد یک کلمه کلیدی رتبه و جایگاه شما را افزایش نمیدهد و تاثیری در بهینه سازی وب سایت ایجاد نمی کند و اگر هم به صورت موقت صورت بگیرد بعد از مدتی دچار جریمه گوگل خواهید شد.

2 . لینک های شکسته:

به لینک های گفته می شود که به هیچ صفحه خاصی ما را هدایت نمیکند.

به طور مثال شما در متن مقاله خود یک لینک قرارگذاشته اید که باعث ورود کاربر شود و روی آن کلیک کند ولی پس از کلیک کردن روی آن کاربر به مقصد خاصی هدایت نشود. از نظر گوگل این فرآیند خوش آیند نمیباشد و حتی ممکن است شما را جریمه کند.و با از بین رفتن اعتبار سایت شما می شود

3 . کپی کردن:

برای داشتن یک سایت مناسب و با تولید محتوای عالی همیشه به این فکر باشید که از محتوای اورجینال استفاده نماید با این کار جرا از اعتبار بالای که بدست می آورید شما را به یک برند تبدیل می کند. کپی کردن محتوا از دیگر سایت ها یک کار غیر قانونی به حساب می آید گوگل بعد از اطلاع از این موضوع شما را جریمه خواهد کرد ، و این امکان وجود دارد که آن صفحه را از ایندکس گوگل خارج شود یا در حد موارد شدید تر کل سایت شما را از ایندکس گوگل خارج شود

4 . محتوای تکراری:

در این بخش از تکرار در داخل صفحه خواهیم گفت نه از کپی کردن

اشتباه بزرگ سئو و بهینه سازی وب سایت

این تکرار زمانی رخ می دهد که از تعدادی مطالب و مقالات در جاهای مختلف سایت استفاده کرده باشید.

محتوای تکراری که در بیشتر از یک جا اتفاقی افتاد:

این نوع تکرار اکثرا برای سایت هایی که بزرگ هستند یا سایت های فروشگاهی که دارای چندین صفحه مختلف هستند اتفاق می افتد ،داشتن چندین صفحه با محتوای یکسان باعث می شود موتورهای جستجو دچار مشکلات زیر شود برای جستجو کدام نسخه را نشان دهم؟! کدام نسخه را ایندکس کنم؟! کدام نسخه محبوبتر و مناسب تر است ؟ این فرآیند باعث کاهش رتبه شما و کم شدن بازدیدکنندگان شما میشود بهترین روش برای حل این مشکل استفاده از قانون ریدایرکت ۳۰۱ از صفحات با کیفیت پایین تر به صفحه اصلی سایت هستند.

نداشتن تگ عنوان و متای توضیحات مناسب و کاربردی:

شاید شما هم وب ‌سایت‌های را دیده اید ،که از عنوان های مشابه به صورت زیاد و تکراری استفاده می‌کنند.. برخی از مواقع سیستم های مدیریت محتوا مثال وردپرس یا جوملا به صورت خودکار عنوان صفحات را تولید می‌کنند اما میتوان آن را تایید نکرد. تعدادی از سئوکارها تگ عنوان را جزو مهمترین فاکتورهای اصلی سئوی داخل سایت به حساب می آورند. و حتما این موضوع صحیح می باشد

چند دلیل وجود دارد که تگ عنوان باید مناسب و کاربردی باشد:

ایندکس کردن ربات جستجو به صورت صحیح به جستجوگر می گویند محتوای شما مرتبط با آن چیزی است که دنبال می‌کند! حساس کردن عنواین و بالا ‌بردن ضریب کلیک کردن بیشتر! دقت فراوان به متای توضیحات باعث افزایش فروش شما می شود، پس باید از متای توضیحات مناسب و کاربردی استفاده نماید همراه با دعوت به اقدام و با تعداد کاراکتر محدود به ۱۶۰ استفاده کنیم.

بهینه سازی وب سایت و اشتباه بزرگ سئو

5 . تگ های متای کلمات کلیدی:

مدیران سایت ها که ار تگ کلمه کلیدی استفاده می نمایند, باید از این موضوع اطلاع داشته باشند که این اقدام یک حرکت غیرحرفه ای میباشد. چرا که از بیشتر مواقع از نظر موتورهای جستجو استفاده از تگ کلمات کلیدی دیگر تاثیری در سئو نخواخد داشت. در واقع وقتی شما از تگ های کلمات کلیدی استفاده می‌کنید زمینه را برای رقبای خود به وجود می آوردید که با جستجو در کدهای html سایت شما راحت بتوانند کلمات کلیدی‌تان را پیدا کنند.

6 . لینکهایی از منابع غیرمعتبر:

هر لینکی به سایت شما اشاره می شود در واقع یک رای اعتماد می باشد و با وجود این لینک ها اعتبار و ارزش سایت شما مشخص می شود گرفتن لینک ها از منابع مرتبط با بازار هدف خود این را ثابت می نماید که شما محتوای با کیفیت دارید. داشتن یک لینک از وبلاگی معتبر و مرتبط با بازار هدف شما باعث افزایش رتبه و افزایش بازدیدکنندگان سایت شما می شود.

7 . عدم بهینه سازی وب سایت با کلمات کلیدی نامناسب:

پس از راه اندازی وب سایت خود شما باید تمامی صفحات خود را با کلمه های کلیدی که هدف سایت شمار نشان می دهد یا باعث فروش محصولات می شود باید بهینه کنید، این کلمات باید جز مواردی باشند که کاربران آنها را در موتور جستجو سرچ میکنند. استفاده از کلمات خاص تر بسیار مهم است

استفاده از کلمات کلیدی ساده ممکن است کاربران خیلی زیادی را به سایت شما هدایت کند ولی نرخ تبدیل خیلی پایینی دارد. شما بعد از راه اندازی وب سایت خود برای پبشرفت باید حتما روی سئو و بهینه سازی سایت خود تلاش کنید، و از کلماتی استفاده نماید که کاربران در موتور جستجو دنبال آن ها هستند.

8 . اجتناب از تحلیل و بهینه سازی سایت:

این یک مسئله بسیار مهم است که در پشتیبانی سایت باید داده های وب سایت خود را اندازه گیری کنید ،در غیر این صورت این موضوع بیان میشود که شما برای کار خود هیچ برنامه ریزی ندارید. حتما شما هم خواستار این موضوع هستید که چه بخش ها ی از سایت درست کارمیکند و چه بخش های از سایت نیاز به سئو و بهینه سازی دارد .

راه‌اندازی اهداف و گرفتن گزارش های هفتگی تنها آغاز کار است و نیاز است که شما با نظارت متعددتری ببینید ترافیک وب سایت شما به کجا هدایت میشود و چقدر نرخ تبدیل دارد. با استفاده از ابزارهای مانند گوگل آنالیز و ابزار وبمستر تولز این امکان برای شما فراهم میشود که به تجزیه و تحلیل داده‌های سایت خود به صورت خاص بپردازید.

9 . اجازه ندهید سایت شما بخزند شود:

مت کاتز مدیر قسمت اسپم گوگل ارشاره میکند به یکی از بزرگترین اشتباهات افراد که سایت را راه اندازی می کنند ،ولی اجازه نمی‌دهند که گوگل و بقیه موتورهای جستجو در آن بخزند، با انجام تنظیمات ابزار وبمستر گوگل و بینگ برای وب سایتتان می‌توانید از انجام این مسئله اطمینان حاصل کنید

10 . استفاده از لینک های با انکور تکست غیر مرتبط:

متن انکور به متن های قابل کلیک که در صفحات وب وجود دارند گفته می‌شود، یکی از مهارتهای بسیار عالی سئو کاران استفاده هوشمندانه انکور تکست ها میباشند ،چرا که انکور تکست‌ها منبع اصلی و خوراک خزنده های موتورهای جستجو هستند.

انتقال از یک صفحه به صفحه دیگر روندی است که خزنده های گوگل و موتورهای جستجو با استفاده از این متن های انکور و لینک های داخلی انجام می دهند ، این موقعی خوبی است برای لینک دادن در صفحات.. بنابراین سعی کنید از کلمات کلیدی خود در بین متن‌های انکور استفاده کنید.

 

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس