۳ اردیبهشت , ۱۳۹۸

5 روش مهم برای طراحی سایت ساده

طراحی سایت ساده با توجه به وجود سلیقه و کدنویسی ها نیازمند رعایت کردن نکات بسیار موثری برای دسترسی بهتر کاربران به مطالب شما می باشد. از طرفی ساده کردن هرچه بیشتر کار با سایت و راحتی کاربران با رضایت بیشتر همراه خواهد شد .

با این حال ممکن است با وجود تغییرات اساسی در یک سایت در حال کار بهتر می باشد که چند نکته مهم را برای طراحی سایت وردپرس و افزایش بازدهی بیان کنیم تا شما انجام دهید .

5 روش مهم برای طراحی سایت ساده

در گام اول ممکن است خیلی ساده به نظر برسد ولی متاسفانه تعداد زیادی از سایتها توجهی به آن نمی نمایند . متون، تصاویر و موضوعات موجود در وب سایت را به 2 قسمت مهم و غیر ضروری تقسیم نماید.

ایجاد و طراحی سایت ساده و مناسب کاربردی درقدم اول کار دشواری به نظر می رسد و همه ی موضوعات در نظر شما مهم جلوه می نماید ،این در حالی است که با کمی دقت بیشتر و بررسی نقاط قوی سایت یا شرکت تان و همچنین تعیین کردن میزان محبوبیت سرویس های مختلف شما نزد مشتریان براحتی بخش های غیر ضروری سایت را شناسایی خواهید نمود.

بیشتر سعی نماید بر روی قسمت هاس مهم تمرکز نماید .

طراحی سایت ساده

۱ – قانون 80-20

با توجه به قانون 80-20 تنها 20 درصد مطالب موجود در صفحه سایت مهم می باشند و ارزش آن را تعیین می نمایند و 80 درصد بقیه قابل حذف می باشند این فرآیند به کارایی سایت لطمه ای وارد نمی کنید.

برای مثال در یک صفحه خاص این 20 درصد باعث میشود یک فرم ثبت نام، اشتراک خبرنامه و یا خرید محصول باشد

با استفاده از قانون 80-20 و با برجسته سازی بخش های اصلی به سرعت تاثیر آن را بر عملکرد مشتریان در سایت و میزان بازدهی تبلیغات خود خواهید دید. رشد زیاد میزان فروش یا نسبت ثبت نام به بازید میتواند موفقیت شما را تضمین نماید زیرا مطالب اضافی برای درگیر کردن ذهن کاربران این فرآِیند باعث می شود که کاربران دیگر بعد از ورود سریع از سایت خارج نشوند.

۲ – حذف بخش های اضافی از سایت

با استفاده از قانون 80-20 قسمت های اصلی و ضروری سایت را مورد شناسایی قرار میدهد ، حالا زمان آن فرا رسیده که که 80 درصد اضافی را از سایت خارج نمایم . این قسمت ها امکان دارد متشکل از سایدبارهای فراوان ، افزونه های اشتراک گذاری، جزئیات نوشته همانند نویسنده، تاریخ و تعداد نظرات باشد.

همینطور تعداد بالای لینک در فوتر سایت به صفحات خارجی میتواند یکی از عوامل خروج کاربران از وب سایت شما باشد .

۳ – تعداد صفحات را کاهش دهید

قسمت مورد توجه در طراحی سایت این می باشد که تا حد امکان ازایجاد صفحات اضافی سایت خود درای نماید ، صفحاتی که بخشی از صفحات اصلی می باشند و اطلاعات چندانی به دست کاربران نمیدهند ، کارایی مناسب خوبی بر موفقیت شما نخواهند داشت .

برای مثال ایجاد کردن 2 صفحه جدا برای “در باره ما ” و” در باره سایت ” کار مناسبی نم باشد سغی کنید ایجاد این مدل صفحات در طراحی سایت به یک صفحه پسنده نماید .

خودتان جایی کاربران بگذارید ، به عنوان فردی که به سایتتان ورود میکند دوست دارید به کدام قسمت ورود نماید ؟ فروشگاه یا فرم ثبت نام ؟ و یا حتی قسمت مقالات ؟ تنها صفحات مورد نظر خود را در دسترس قرار دهید و این اجازه را ندهید که وجود این صفحات در سایتهای دیگر شما را مجبور به استفاده از آنها نماید .

مواقعی که گزینه های بسیاری در اختیار مشتریان خود قرار می دهید ،این فرآِند باعث می شود سردرگم شده و هیچ کدام را انتخاب نکنید، پیشنهاد ما این است که فقط گزینه های اصلی را در اختیارشان کاربران قرار دهید..

۴ – استفاده از بخش بالای سایت

بررسی ها انجام شده نشان داده که کاربران بیشترین وقت خود را در قسمت بالایی وب سایت یعنی همان قسمتی که با بارگذاری صفحه و بدون پایین آمدن به نمایش در می آید میگذرانند. از همین رو اگر شما خواهان این هستید بازدهی سایت خود را افزایش دهید اصلی ترین بخش ها را در این قسمت بگذارید .

شما درهنگام “طراحی سایت” می توانید با کوچک کردن لوگو و کم کردن تعداد آیتم های منو و در نتیجه کمتر نمودن ارتفاع هدر وب سایت میتوانید مطالب بیشتری را در این فضا بگذارید.

۵ –  تنوع رنگ کم در طراحی سایت ساده

حتما شما به این موضوع فکر کرده اید زمانیکه میتوان از 12 یا 13 رنگ در طراحی وب سایت استفاده کرد چرا خود را محدود به 2 یا 3 رنگ نمایم ؟ شما برای داشتن یک طراحی ساده و کاربردی باید از رنگ ها در ایجاد طراحی قالب وردپرس کاهش دهید ، چنانچه به رنگ های بیشتری نیاز دارید از ترکیبات روشن یا تیره همان رنگهای اصلی استفاده نماید.

با انجام دادن این کار محیط سایت شما ساده و کاربرپسند می شود و زیبایی خود را نیز از دست نمیدهد همین طور شما این امکان را خواهید داشت تا محتوای مهمتر مانند عضویت در سایت یا پیشنهاد ویژه را با استفاده از رنگ های متضاد با رنگ های اصلی سایت در معرض دید کاربران قرار دهید.

پیشنهاد کمک وردپرس برای داشتن یک وبسایت ایده ال وردپرس میباشد .

نتیجه گیری

نکته های بالا برای طراحی سایت ساده را میتوان در چند جمله کوتاه جمع بندی کرد و اصلی ترین آنها که شما قصد بر ساده سازی سایت خود داشته باشید در اینصورت با بازبینی سایت متوجه موارد غیرضروری و اضافی در سایت خواهید شد در این راستا چند مورد بسیار مهم است که باسد به آن دقت نماید:

  1. قانون 80-20 را همیشه بخاطر داشته باشید .
  2. حذف کردن قسمت های غیر ضروری سایت .
  3. کاهش تعداد صفحات .
  4. از بخش بالایی سایت نهایت استفاده را ببرید .
  5. تعداد رنگهای سایت را محدود نماید .

امیدواریم که در این قسمت از مقالات هم توانسته باشیم رضایت شما را جلب نمایم .

کمک وردپرس به عنوان یک تیم ارائه دهنده خدمات پشتیبانی سایت و پشتیبان وردپرس برای شما آرزوی موفقیت دارد

مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس