۲۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸

چگونه Bounce Rate سایت را کاهش دهیم

بهبود بانس ریت در ۱۰ روز

بهبود بانس ریت در ۱۰ روز

بانس ریت Bounce Rate:

درصد بازدید کنندگانی می باشد که بعد از دیدن یک صفحه از سایت بیرون می روند و نشان دهنده جذابیت سایت برای بازدیدکننده می باشد . هر چه درصد بانس ریت کمتر باشد بهتر می باشد .از موارد بسیار موثر در پشتیبانی سایت دقت لازم داشتن به درصد بانس ریت می باشد.

اگر درصد پرش کاربران یا همان بانس ریت بالا باشد به این معنا می باشد که بازدید کننده های بیشتری بعد از وارد شدن به سایت و بررسی یک صفحه به بازدید سایر صفحات تشویق نشده یا موارد جذابی برای حفظ کاربر در سایت مشاهده نشده است و کاربران بیشتری بلافاصله بعد از ورود سایت را ترک می نمایند.

حتما خیلی صاحبان وب سایت دوست داشته باشند که کاربران از دیگر صفحات سایت هم دیدن کنند ؟

بیشتر مواقع مشکل اصلی زمانی بروز می دهد که شما میتوانید خیلی از بازدیدکننده ها را به سایت خود هدایت نماید ،ولی سایت شما به صورتی نیست که بتوانید آنها را در سایت نگه دارید و آنها را با سایت خود درگیر نماید .

در حقیقت افراد به سایت شما ورود می نمایند ولی سریعا و از همان صفحه ورود سایت را ترک می نمایند. در صنعت سئو این رویه را بانس ریت Bounce Rate می گویند که در فارسی آن را به عبارتی همانند نرخ پرش یا نرخ خروج ترجمه میکنند.

در ادامه این مقاله می خواهیم به معرفی یک دوره 10 روزه یا 10 مرحله ای اشاره نمایم تا بانس ریت راکاهش دهیم :

محبوبیت سایت شما اصلا اهمیت ندارد ، خدمات شما چقدر خوب هستند و یا چه تعداد زیادی از بازدیدکنندگان را هر روز به سایت خود هدایت می نماید، اگر نتوانید بانس ریت را کنترل نماید و پایین بیاورید، شما به آن موفقیتی که در تجارت آنلاین خود میخواهید دست نخواهید یافت.

شاید تا امروز به این موضوع دقت نموده اید که چرا سایتهای محبوب سایتهای مورد اعتمادتری می باشند و کاربران از صفحات زیادی از از این سایتها دیدن می نمایند و نرخ بانس ریت سایت شما همچنان ۸۰% می باشد ؟
برای اینکه اینگونه سایتها در هر صفحه خود پیشنهادات زیادی را برای ادامه به کاربران خود میدهند.

آنها سعی می نمایند بازدیدکنندگان خود را به شیوی با سایت خود درگیر نمایند، به صورتی که کاربر به صفحه دیگری هدایت شود و در هر صفحه برای ادامه پیشنهادات جدید نیز داده میشود، و این باعث میشود کاربران صفحات بیشتری را در این سایتها مشاهده نمایند و این باعث بهبود بانس ریت آنها خواهد شد.

هرچند دستیابی به حد بانس ریت اینگونه سایتها یک شبه امکان پذیر نمی باشد ولی امروز قصد دارم راه حل هایی را ارائه نمایم که باعث کاهش بانس ریت سایت شما بشود.

مرحله اول : کاهش سرعت لود سایت

بهبود بانس ریت در 10 روز

هیچ فردی دوست ندارد که برای باز شدن صفحه ای از وب سایت شما خیلی انتظار بکشد و سرعت بالای لود سایت یکی از دلایل عمده و حیاتی این می باشد که کاربران سایتها را ترک می نمایند .افراد از از بازدید سایتهایی که آنها را منتظر می گذارند خوششان نمی آید .

اگر واقعا میخواهید تا کاربران سایتتان وقت بیشتری را در سایت شما بگذارنند از این موضوع اطمینان حاصل کنید که سرعت بارگذاری سایت شما در حد مطلوبی قرار داشته باشد. پس اولین کاری که باید در پشتیبانی سایت انجام دهید افزایش سرعت بارگذاری سایت و ارائه سریع مطالب مورد نیاز کاربر می باشد.

مرحله دوم : بهبود نویگیشن سایت

آیا اصلاعاتی که کاربران از سایت شما انتظار دارند دقیقا در محل مناسبی جای گرفته است ؟

آیا در سایت شما بازدیدکنندگان برای رفتن به صفحاتی که نیاز دارند باید کلی دنبال لینک آن باشند؟ نویگیشن یک وبسایت به مفهوم ساده قرار دادن المانهای صحیح در مکان صحیح می باشد و راهنمایی آسان و راحت کاربر به صفحه ها می باشد که به آن نیاز دارد.

در حقیقت اگر بیشتر از ۳ کلیک طول بی انجامد تا کاربر به صفحه مورد نظر خود هدایت شود باید بگوییم که گفت سیستم نویگیشن سایت شما ناکار آمد می باشد و اطمینان حاصل نمیاد که این اتفاق در سایت شما نمی افتد و مطمئن شوید صفحات بصورت اصولی و هدفمند به همدیگر لینک شده باشند.

مرحله سوم :از درهم ریختگی به دور باشید!

آیا خواهان این موضع می باشد که در صفحه از سایتی باشید که کاملا گیج کننده باشد ؟

البته که نه اگر بازدید کنندگان سایت شما با محتوا و مطالب سایتتان گیج شوند به راحتی دکمه ضربدر بستن صفحه را کلیک می نمایند . حتما شما هم سایتهایی را دیده اید که سر و ته آن مشخص نیمباشد و هیچ چیز در جای درست خود قرار نگرفته است. بازدیدکنندگان خود را از اینگونه صفحات دور بدارید و هرگز از تبلیغات تصادفی یا پاپ اپهای بی کیفیت و بی هدف نیز در سایت خود استفاده نکنید.

مرحله چهارم : ارزیابی محل تبلیغات

یکی از اصلی ترین دلایلی که کاربران از سایت خروج می کنند بنرها یا لینکهای تبلیغاتی می باشد. شما با هزار زحمت کاربری را به سایت خود می آورید و در بهترین محل سایت خود بنر تبلیغاتی می گذارید و به راحتی کاربر را از دست میدهید. اگر هدف شما این می باشد که اطلاعات مفیدی به کاربران بدهید و او را به صفحات دیگری هدایت کنید، همزمان با نشان دادن بنرها و لینکهای خرید او را مجبور به خرید کالایی دیگر نکنید.

معمولا یکی از دلایل مهم خروج افراد از سایت این نمی باشد که آنها چیزی جذابتر از موضوع سایت در صفحه مشاهده کرده اند. البته میدانم که قطعا یکی از اهداف شما کسب درآمد میباشد از تبلیغات است ولی نباید این موضوع هدف اصلی سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد

باید به این موضوع نیز دقت نمود که گوگل هم از سایتهایی که در بالای محتوای خود تعداد زیادی بنر تبلیغاتی دارند خوشش نمی آید و این موضوع میتواند از نظر سئو نیز به ضرر سایت شما تمام شود.

مرحله پنچم : از Call-to-Action (دکمه های دعوت به اقدام) استفاده کنید

یکی از تاکنبنک های تاثیر گذار و اصلی خیلی حرفه ای از محتوا نویسی بگویم. تکنیک مناسب برای قرار دادن محتوا در یک وبسایت تکنیک (Read – Think – Do) یا همان خواندن ،فکر کردن ،اقدام است . بله تکنیک این می باشد، اول از بازدیدکننده خود درخواست نماید تا مطلبی که نوشته اید را مطالعه نماید.

سپس کاری کنید تا درباره آن فکر کند و درنهایت از او دعوت میکنید تا اقدام نماید. اینجا در مرحله آخر است که دکمه CTA کال تو اکشن میتواند آنها را برای خریدن سرویس شما و یا خواندن ادامه مطلب تشویق کند.

مرحله ششم : اشتراک گذاری و ارائه نظر و فیدبک

در همه مقاله های وب سایتتان از کاربران بخواهید که نظرشان را در خصوص این مطلب بنویسد و یا مطلب شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد. این موضوع نه تنها باعث میشود بازدید کنندگان بیشتر با سایت شما درگیر شود بلکه میتواند با اشتراک گذاری های بیشتر باعث افزایش ترافیک سایت نیز بشود. در پشتیبانی سایت حتما این موضوع راد ر نظر بگیرید و از تاثیر آن آگاه شوید

مرحله هفتم : طراحی سایتتان را بهبود دهید

یکی از مهم و بسیار اثربخش این می باشد که فقط اطلاعات درون صفحه نیم باشد که خواننده را اغوا میکند و به هیجان می آورد، بلکه طراحی سایت در این زمینه نیز بسیار موثر می باشد. یک پست حرفه ای که در سایت غیر جذاب قرار داده شود خیلی زمان ها مورد توجه بازدیدکنندگان نخواهد گرفت. سایت خود را به گونه ای طراحی نمابد که چشمان بازدیدکنندگان را خیره نماید و آنها از تماشای سایت شما بارها و بارها لذت ببرند.

مرحله هشتم :واکنش گرایی و ریسپانسیو بودن سایت

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که امروزه تعداد خیلی زیادی از کاربران وب به سمت موبایلها کشده شده اند و عملا از سال ۲۰۱۶ به بعد میزان بازدیدکنندگان وب از طریق موبایل نسبت به کامپیوتر و لپ تاپ بیشتر شده می شوند و این آمار همچنان روز به روز به سمت موبایل در حال بیشتر شدند می باشد .

اگر سایت شما فقط برای کامپیوتر طراحی شده باشد و ریسپانسیو یا واکنشگرا نیست شما حجم زیادی از کاربران را از دست خواهید داد. مطمئن باشید که بازدیدکنندگان وب سایت ها در موبایل و تبلت نیز به راحتی به تمام اطلاعات سایت شما دسترسی داشته میکنند. همینطور در صورتی که مقدور باشد برای سایت خود اپلیکیشن موبایل بسازید.

مرحله نهم : ارائه بی درنگ سرویس

در خیلی از مواقع افراد در همان لحظه خواندن مطلب هیجان و انگیزه آن را دارند تا نسبت به آنچه خوانده اند اقدام نمایند . اگر شما یک پست مناسب در خصوص سئو کردن حرفه ای سایت نوشته اید، افراد انگیزه مناسب را خواهند پیدا کرد تا از سرویس سئوی حرفه ای برای سایت خود استفاده نمایند .

این دقیقا زمانی میباشد که شما باید هوشمند باشید. کافیست آنها را به صفحه سفارش یا صفحه توضیحات سرویس خود راهنمایی نماید و اگر امکانپذیر بود به نحوی با آنها ارتباط برقرار نماید و بیشتر راهنمایی کنید.

مرحله دهم : اهمیت محتوای با کیفیت

یکی از اصلی ترین عوامل در پشتیبانی سایت گذاشتن پست های با کیفیتد می باشد چون واقعا مهم است.در حقیقت اگر محتوای با کیفیت نداشته باشید، نکاتی که در بالا به آن اشاره کردم هیچ معنایی پیدا نخواهد کرد.

اگر مطلب شما ارزش وقت گذاشتن نداشته باشد، آنها از خواندن آن خودداری خواهند نمود. پس به کاربران خود محتوای با کیفیت و اطلاعاتی بدهید که واقعا میخواهند درباره آن بخوانند. در واقع هنر یک پشتیبان وردپرس این می باشد که وارد ذهن آنها شده و متوجه شود که کاربران سایتش دقیقا به چه موضوعی علاقمند میباشند..

کمک وردپرس برای شما آرزوی موفقعیت و سربلندی را دارد.

 

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس