۵ تیر , ۱۳۹۸

عواملی که باعث افزایش نرخ کلیک می شوند

ما در این مقاله از سری مقالات کمک وردپرس می خواهیم به عواملی که باعث افزایش نرخ کلیک در سایت می شوند بپردازیم .

در ابتدا باید این موضوع را بیان کنیم که CTR یا همان نرخ کلیک در سایت در سئو بسیار پر اهمیت می باشد ، زیرا این فرآیند بر رتبه بندی سایت در موتور جستجو بسیار تاثیر گذار می باشد.

قبل از اینکه بدانیم عواملی که باعث افزایش نرخ کلیک می شوند چه مواردی می باشد  میخواهیم یک توضیح مختصری در خصوص “نرخ کلیک” بیان کنیم پس با ما همراه باشید :

به درصدی از کاربران که بر روی لینک سایت شما کلیک می کنند نرخ کلیک یا CTR گفته می شود. نرخ کلیک وب سایت ها توسط یکی از الگوریتم های گوگل به نام ” الگوریتم RankBrain “ تحلیل و بررسی می شود .

افزایش نرخ کلیک در سایت

افزایش نرخ کلیک به چه صورت می باشد ؟

باید از این موضوع اطلاع داشته باشید که برای افزایش نرخ کلیک می توانید از دو روش مستقیم و غیر مستقیم استفاده نمایم. هر یک از این موارد را برای شما به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

مقدا نرخ کلیک یا همان CTR برای هر یک از کلمات کلیدی و صفحات متفاوت می باشد ،شما فرصت های بسیار زیادی دارید تا بتوانید باعث افزایش نرخ کلیک کلی سایتتان شوید ، به هر مقدار که نرخ کلیک سایتتان افزایش یابد در بین کاربران بیشتر شناخته شده اید ، این فرآیند باعث می شود به مرور زمان باعث افزایش مشتریان و پایان رشد در کسب و کار می شود.

همان طور که گفته شد شما برای افزایش نرخ کلیک سایتتان می توانید از دو روش مستقیم و غیر مستقیم اقدام نماید.

عواملی که باعث افزایش نرخ کلیک می شوند

روش های مستقیم :

 • بدست آوری رتبه مناسب تر در گوگل
 • وجود Data highlighter ها
 • استفاده از تگ عنوان
 • به کار گیری از توضیحات موجود در تگ های متا
 • بهره مند شدن از نشانه گذاری استاندارد
 • استفاده از آدرس سایت یا صفحه وب سایت
 • استفاده از لینک های تبلیغاتی
 • استفاده از کلمات کلیدی تاثیر گذار در کسب و کار
 • آزمون و تست
 • شناخت مخاطبان

بدست آوری رتبه مناسب تر در گوگل:

یکی از اصلی ترین روش های مستقیمی که می شود به با وجود آن باعث افزایش نرخ کلیک سایت شد، قرار داشتن در جایگاه بالا و رتبه ی یک گوگل می باشد . برای این که در کوتاه ترین زمان و با راحت ترین حالت ممکن در این جایگاه قرار بگیرید می توانید از تبلیغات گوگل استفاده نماید .

افزایش نرخ کلیک در وردپرس

تبلیغات کلیکی گوگل این شرایط را برای شما فراهم می کند که بتوانید برای مدتی در رتبه ی یک گوگل قرار بگیرید . اما موضوع مهمی است که در این جا نمی توان آن را نادیده گرفت این است که اگر به مدت زیادی در رتبه ی یک گوگل قرار بگیرید، نرخ کلیک سایت شما به مرور زمان افت پیدا می کند .

این گفته ثابت شده است و نتیجه ی برسی و انالیز چندین وب سایت است که در رتبه ی یک قرار داشته اند .

شما نباید اصلا نگران این موضوع باشید زیرا گوگل به فکر چاره ای برای این موضوع شده است ، گوگل پس از متوجه شدند از این فرآیند تصمیم به ارائه ی یک سیستم جایگاه شناور نمود. این سیستم به این شکل می باشد که، این امکان وجود دارد گه وب سایت شما از یک IP در یک جایگاه و از IP دیگری در یک جایگاه دیگر قرار داشته باشد .تحقیقات انجام شده بر روی وب سایت ها این موضوع را بیانگر است که نرخ کلیک روی سایت ها نه تنها افت همراه شده است بلکه باعث افزایش آنها نیز شده است .

وجود Data highlighter ها :

گوگل از اصلی ترین موتور های جستجو در زمینه تعیین نرخ کلیک وب سایت می باشد ، از موضوعات بسیار مهمی که در مورد افزایش نرخ کلیک وجود دارد تاثیر high light کردن سایت ها در نتایج حاصل از جست و جوی برازدیدکنندگتن می باشد، نکته قابل توجه ای که وجود دارد این است تنها گوگل به اهمیت high light کردن سایت ها در نتایج جست و جو برای افزایش نرخ کلیک اشاره کرده است

پیشنهاد که مار برای شما داریم که با قرار دادن ستاره و عکس بند انگشتی از عکس و یا فیلم موجود در سایت در صفحه نتایج جست و جوی گوگل باعث افزایش نرخ کلیک سایتتان شوید .

گوگل در عرصه عواملی که باعث افزایش نرخ کلیک می شوند مقاله ای را انتشار داده است که در برای مطالعه ی آن می توانید به ” مقاله گوگل ” در وبلاگ رسمی این شرکت مراجعه نماید . این مطلب را می توانید با عنوان Rich Snippets در وبلاگ گوگل مشاهده نماید.

استفاده تگ عنوان :

شما به کمک تگ title می توانید برای صفحات خود عنوان انتخاب کنید . همان طور که میدانید این تگ جز زیر مجموعه تگ های Head است . به این شکل که اگر عبارتی در این تگ قرار گیرد، به صورت یک لینک ابی در نتایج جست و جو ظاهر می شود . این لینک در واقع همان لینکی است که کاربران با کلیک بر روی ان وارد صفحه ی شما می شوند .

شما با استفاده از تگ عنوان می توانید برای صفحات وب سایت خود تگ عنوان انتخاب نماید ، همانطور که اطلاع دارید این تگ جز زیر مجموعه تگ های Head می باشد . به این شکل است که اگر عبارتی در این تگ بگذارید ، به صورت یک لینک ابی در نتایج جست و جو نمایان میشود . این لینک ها در حقیقت همان لینک های می باشند که کاربران با کلیک بر روی آن وارد صفحه ی شما خواهند شد .

بعد از انتخاب یک عنوان مناسب و جذاب می تواند کمک زیادی به افزایش نرخ کلیک سایت شما کند . اما یک عنوان باید دارای چه ویژگی هایی باشد تا بتواند این کار را انجام دهید ؟

پیدا شدن کلمات کلیدی اصلی در عنوان سایت
تعداد کاراکتر های عنوان
حضور یک برند در عنوان وب سایت
انتخاب یک عنوان جذاب برای وب سایت

پیدا شدن کلمات کلیدی اصلی در عنوان سایت:

مناسب ترین حالت ممکن برای حضور کلمات کلیدی در عنوان ها این می باشد ، در ابتدای عنوان قرار خواهند داشت ، در حقیقت با انجام این کار نظر کاربران را جلب می نماید و از اصلی موارد عواملی که باعث افزایش نرخ کلیک می شوند خواهد بود ..

برخی از افراد این فکر را می کنند که عنوان ها به صورت مستقیم در نتایج جستجو نمایش داده می شود که این اشتباه است ، نکته ای که باید اطلاع داشته باشید این است که منظور از این مطلب این می باشد که شما با انتخاب یک عنوان مثر و تاثیر گذار منجر به دریافت بازدید های فراوانی می شود و این بازدید های زیاد می باشد که بر سئوی سایت شما تاثیر مثبت می گذارند.

تعداد کاراکتر های عنوان:

در خصوص تعداد کاراکتر های عنوان اطلاعات بسیار زیادی وجود دارند که اکثر آنها اشتباه می باشند. شما به عنوان یک پشتیبان سایت در عنوان محتوا خود نمی توانید بیش تر از 12 کارکتر استفاده نماید .

شاید این کلمه ی مناسبی نباشد که نتوانید ، بلکه اگر بیش تر از این اندازه باشد گوگل این عنوان را کوتاه می کند . از همین رو لازم به ذکر می باشد که مواقعی که شما به عنوان یک کاربر کلماتی را جست و جو می نماید و آن بخش از کلمات شما در عنوان یک صفحه حضور خواهند داشت ، آن بخش در عنوان برجسته تر از بقیه ی کارکتر هایش دیده خواهند شد .

حضور یک برند در عنوان وب سایت:

مشاهده شدن نام یک برند در عنوان یک صفحه برای بازدید کنندگان بسیار موثر خواهند بود این فرآیند باعث می شود که نرخ کلیک صفحه با افزایش همراه باشد

انتخاب یک عنوان جذاب برای سایت:

جذابیت و خاص بودن یک عنوان جذاب باعث افزایش کلیک بر روی یک وب سایت خواهد شد

توضیحات موجود در تگ های متا :

در این تگ ها از وب سایت شما می توانید توضیحاتی از صفحه را ارائه نمایند . این توضیحات امکان دارد توسط گوگل برای نمایش در صفحه نتایج جست و جو انتخاب نماسند. ” متا تگ ” که به ان ” برچسب متا ” یا همان ” Meta Tag ” نیز گفته می شود قسمتی از محتوای صفحه وب سایت را تشکیل خواهند داد .

این محتوا ها را کاربران نمی توانند مشاهده نمایند زیرا که در داخل کد های HTML سایت قرار خواهند داشت.

استفاده کردن از نشانه گذاری استاندارد :

نکته ای شما باید به عنوان یک پشتیبان سایت بدانید استفاده از نشانه گذاری استاندارد یا همان Schema در کنار عنوان باعث این میشود که برای بازدیدگنندگان بسیار جذاب خواهد بود . حتما خوده شما هم در نتایج حاصل جست و جویتان وب سایت هایی را مشاهده می نماید که در کنار عنوان آنها، توضیحات و اطلاعات تکمیلی را ارائه می نمایند .

از اصلی ترین و مهم ترین نمونه ی استفاده از نشانه گذاری استاندارد، سیستم امتیاز دهی به صورت ستاره های زرد رنگ می باشد

افزایش نرخ کلیک در سایت
آدرس وب سایت و صفحات :

از پر اهمیت ترین موارد در سایت آدرس وب سایت و صفحات خواهد بود . چر اکه ادرس صفحات و یا سایت هم می تواند باعث رشد نرخ کلیک سایتتان می باشد و هم این که باعث افت نرخ کلیک سایتتان شوند .

در نرم افزار های اپن سورس می باشند، برای ایجاد آدرس صفحات به صورت پیش فرض از زبان ماشین استفاده می شود .گزنیه که بهتر می باشد که این نام ها به اسامی مفهومی برای انسان تغییر می یابند.

می توان در گوگل وب مستر از کارکتر های جایگزین برای نام یا قبل از نام زیر شاخه استفاده نمود. این فرآیند باعث می شود که بازدیدکنندگان شما با افزایش همراه شوند .پیشنهاد ما به شما این است که در هنگام ایجاد آدرس سایت به ساختار زیر شاخه ها اهمیت زیادی بدهید .

انتخاب کردن کلمه های مناسب ، در حقیقت کلماتی که بیشترجست و جو می شوند برای تولید محتوا های صفحات دارای اهمیت بیشتری می باشند . همچنین می توانید در هنگام مناسبت های خاص به آدرس عنوان سایت خود عبارت متناسب با آن مناسبت را اضافه نماید و یا صفحه ای با این نام ایجاد نماید .

تمام این موارد گفته شده تست شده می باشد و تاثیرات مثبت زیادی را بر روی نرخ کلیک سایتتان خواهند گذاشت .

لینک های تبلیغاتی :

در تبلیغاتتان باید دکمه ی CTA یا همان دکمه ی فراخوان قرار نماید . این موضوع باعث تشویق مخاطبین شما با انجام آین کار خواهد شد . برای شروع می توانید با تحلیل و بررسی تبلیغات شرکت های بزرگ سعی در جذب بازدیدکنندگان وب سایت خود نماید . در امر تبلیغات باید همیشه در حین حفظ خلاقیت، فن بیان بسیار قوی داشته باشید .

کلمات کانونی :

در عرصه کسب و کار اینترنتی موضوع یک امر بسیار با اهمیت و مهم می باشد،نکته ای شما باید به آن توجه داشته باشید این است که نام برند را به عنوان کلمه کلیدی تبدیل نماید که مخاطبین و کاربران به دنبال آن کالا می باشند .

شناخت مخاطب :

برای افزایش در نرخ کلیک سایت باید کاربران بیشتری را جذب نماید ، مهم ترین موضوعی که وجود دارد این می باشد برای این که شما بتوانید کاربران را به سایت خود جذب نماید باید آگاه باشید که کاربران به دنیال چه می باشند ، شما باید خواسته ها و کالاهای که کاربران به دنبال آن می باشند را شناسای نماید و طوری از آن ها استفاده نماید که کاربران جذب خود نماید

دومین روش برای اینکه بدانیم چه عواملی که باعث افزایش نرخ کلیک می شوند روش غیر مستقیم می باشد که در ادامه این مقاله به آن اشاره می شود :

روش غیر مستقیم:
 • تولید محتوای مناسب جذاب در صفحه های سایت
 • استفاده از بک لینک های مرتبط
 • ایجاد ارتباط بین صفحات سای
تولید محتوای مناسب جذاب در صفحه های سایت:

موقعی که در سایتتان به تولید محتوای جذاب مشغول می باشید و در همه ی صفحات خود از آن ها استفاده نماید اطمینان ذاشته باشید که نتایج منحصر به فردی شامل حالتان می شود . موضوعی هست باید حواستان باشد که، تولید محتوا خیلی موثر میباشد اما در هر کاری افراط به خرج دادن نتیجه ی خوبی نخواهد داشت .

با تولید محتوای مناسب و کاربر پسند، مخاطبین زیادی را به سایت خود جذب می نماید . این موضوع هم به مرور زمان باعث بالا رفتن نرخ کلیک وب سایت شما خواهد شد .

استفاده از بک لینک های مرتبط:

استفاده از لینک های با کیفیت خارجی در محتوای سایت باعث افزایش نرخ کلیک سایتتان خواهد شد . البته باید دقت نماید که این گونه لینک ها باید هم باکیفیت و هم مرتبط با زمینه ی فعالیت وب ساتتان باشند .

افزایش نرخ کلیک در وبسایت

ایجاد ارتباط بین صفحات سایت:

ارتباط بین صفحات مختلف وب سایت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و هر چه که صفحات سایت به هم مرتبط تر باشند بازدیدکنندگان از ماندن در سایت لذت بیشتری می برند..

مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه ها
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس