۱۲ آبان , ۱۳۹۸

روش های بهبود رتبه سایت در گوگل

زمانی که شما برای بدست آوردن رتبه بهتر در گوگل با مشکل همراه شده اید و یا پس از آپدیت گوگل جایگاه خود را از دست ده اید ، می توانید با استفاده از این مقاله “روش های بهبود رتبه سایت در گوگل” و یا با در میون گذاشتن یک پشتیبان وردپرس میتوانید مشکلاتان را رفع نماید ، اطمینان داشته باشید که با انجام تمام این موارد می توانید وب سایت خود را در صفحه اول نتایج گوگل قرار دهید.

این موضوع برای همه افراد یکسان می باشد و هیچ فرقی نمی کند که شما پشتیان سایت باشید یا یه شخص تازه وراد شده به این کار ، فقط لازم است تمامی این موارد را به درستی و با دقت انجام دهید..

خیلی از کاربران ما با رعایت کردن و به کاری تمامی این موارد توانسته اند ، رتبه وب سایت خود را در بهبود بخشند ، حتما در طرفی دیگر افرادی می باشند که نتوانسته اند به خوبی این کار انجام دهند و رتبه مناسبتری در گوگل دست یابند .

ما در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چرا افراد نمی توانند به رتبه های بالاتر در گوگل دست یابند و چگونه می توانند این شرایط را بهبود بخشید .

روش های بهبود رتبه سایت در گوگل

روش های بهبود رتبه سایت در گوگل

فهرستی از کلمات کلیدی ایجاد کنید:

لیستی از کلمات کلیدی هدف خود فراهم نماید . برای موفقعیت در این کار باید بر روی کلمات کلیدی مرتبط با حوزه فعالیتان ، تحقیق و بررسی نماید لیستی بزرگ از کلیدواژه های هدف تولید کنید. برای انجام این کار شما می توانید از ابزارهایی مانند Google Keyword Planner یا KWFinder استفاده نماید .

این ابزارها نه تنها میزان سخت بودن یک کلمه کلیدی را به شما نشان خواهد داد، بلکه کلمات کلیدی مرتبطی را نیز به شما معرفی می نماید . اگر در مورد پژوهش کلیدواژه ها تازه کار می باشید بهتر می باشد در ادامه مقاله با ما همراه شوید .

کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را پیدا کنید:

ابتدا باید یک پژوهش رقابتی انجام دهید تا کلیدواژه هایی که می توانید مانور دهید را پیدا کنید و بر روی آن ها تمرکز نماید . استفاده از ابزارهای رایگانی همانند Ahrefs می تواند در این مسیر به شما کمک نماید.با در گرفتن از ابزار Ahrefs شما هموارن می توانید بفهمید برای اینکه از رقبایتان سبقت بگیرید ،

به چند عدد بک لینک احتیاج خواهید داشت و یا اینکه برای این کار چه نوع بک لینک هایی را نیاز خواهید داشت. اگر دلایل پائین بودن رتبه گوگل خود را نمی دانید، مطمئناً نمی توانید رتبه سایت خود را ارتقا دهید.

در روش های بهبود رتبه سایت در گوگل این مرحله خیلی تاثیر گذار و اساسی می باشد زیرا به شما اجازه خواهد می دهد کلمات کلیدی مناسب کسب و کار خود را انتخاب کنید و با استفاده از آنها موقعیت تجاری خود را بهتر کنید. یافتن این کلمات کلیدی نه تنها در خصوص سئو و بهینه سازی سایت به شما کمک می نماید ، یلکه در تبلیغات گوگل نیز برای شما کارآیی خواهند داشت .

به عنوان مثال، در نگاه اول این امکان وجود دارد که بخواهید کلمه کلیدی لینک بیلدینگ را هدف گذاری کنید ، اما بعد از پژوهش می فهمید که این کلیدواژه بسیار رقابتی می باشد و بهتر می باشد که به فکر واژه دیگری باشید که رقابت کمتری خواهد داشت .

با انجام دادان این موارد می توانید در هزینه های خود صرفه جویی نماید. از همین رو بهتر می باشد در ابتدا بدانید که برای رقابت با سایر افراد به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت و باید از چه کلمات کلیدی در سئو وردپرس استفاده نماید . این کار به شما کمک می نماید رتبه خود در گوگل را بهبود ببخشید. به همین خاطر نیازی به صرف هزینه های زیاد نمی باشد .

استراتژی لینک بیلدینگ مشخص و دقیقی داشته باشید:

همانطور شما که می دانید داشتن یک استراتژی مناسب و خوب به معنای به دست آوردن 50% از موفقیت ها خواهد بود. انجام فعالیت های مختلف بدون داشتن برنامه ریزی دقیق و مشخص این امکان را فراهم می کند که به رتبه بندی سایت شما آسیب وارد شود . اگر از بک لینک ها به صورت هوشمندانه مورد استفاده قرار بگیرد می تواند رتبه شما را تا حد زیادی افزایش دهند.

لینک بیلدینگ تدریجی و مستمر داشته باشید:

فرآیندهای بهبود رتبه وب سایت در گوگل

پس از انجام استراتژی لینک بیلدینگ خود، می توانید فرآیند دریافت بک لینک را آغاز نماید در این مرحله شما نباید زیاد عجله نماید زیرا باید به دنبال روش های طبیعی در دریافت بک لینک باشید فرآیند لینک بیلدینگ شما باید آهسته و به تدریج انجام شود تا گوگل شما را به عنوان اسپم شناسایی کند .

برای اینکه کمپین لینک بیلدینگ شما طبیعی جلوه نماید ، بهتر می باشد در روز، بیشتر از 5 الی 10 لینک ایجاد نکنید.

اطلاع پیدا کردن از این موضوع که گوگل، چطور سایت ها را رتبه بندی می نماید خیلی دشوار و در برخی از موارد غیر ممکن می باشد، اما خیلی واضح می باشد که بعضی از رویکردها می تواند برای گوگل مهم و موثر باشد .

برای مثال گوگل به خوبی اطلاع دارد که چه سایت هایی از ترافیک تقلبی استفاده می نماید. اگر در این مرحله عجله داشته باشید مطمئنن به سایت خود آسیب وارد می نماید .

در این مواقع بهتر است از ابزارهای مختلفی همانند Automatic Link Building Scheduler استفاده نماید تا طمینا داشته باشید که کمپین شما ظاهر طبیعی نخواهد داشت . توصیه می کنیم که کمپین خود را با SB Rank (بک لینک شبکه اجتماعی) پایین تر شروع نماید و در عرض یک یا دو ماه بک لینک هایی با رتبه SB بالاتر دریافت نماید .

بک لینک هایی با انکر تکست و کلمات کلیدی متفاوت به دست آورید:

اگر متخصص سئو وردپرس می باشید یا خواهان این می باشید که به یک متخصص در این زمینه تبدیل شوید باید در خصوص توزیع طبیعی انکر تکست، اطلاعات کافی در بر داشته باشید. اگر دوست ندارید که متخصص سئو شوید و فقط به دنبال دست یابی رتبه بهتر در نتایج جستجو گوگل می باشید پس می توانید از فرمول ساده شده آن استفاده نماید .

برای اینکه گوگل لینک های شما را لینک هایی طبیعی حساب کند ، باید 4 قانون ساده زیر را همیشه به خاطر داشته باشید:

  • از انکر تکست های متفاوت و منحصر بفرد در لینک بیلدینگ خود استفاده نماید .
  • 25% از انکرتکست های شما باید شامل آدرس سایت یا حتی حاوی خود URL باشد .
  • 25% از انکرتکست های شما باید شامل نام برند یا نام دامنه سایت شما باشد (همانند مثال بالا).
  • برای اینکه لینک بیلدینگ و تبلیغات شما ظاهری مناسب تر و بهتری داشته باشد، باید همیشه از کلمات کلیدی متفاوت در هر کمپین لینک بیلدینگ استفاده نماید.

این قوانین ساده به شما کمک می نماید که رتبه بندی سایت خود را بدون نگرانی در مورد جریمه های گوگل، بهبود بخشد.

لینک های خود را با محتوا احاطه کنید

اگر برای شما این امکان وجود داشت ، لینک های خود را با محتوای غنی از کلیدواژه های مختلف احاطه نماید . لینک هایی که با محتوا احاطه می شوند ظاهر طبیعی تر و بهتری خواهند داشت . در غیر اینصورت ظاهر لینک های شما مشکوک خواهد شد و باعث جریمه گوگل می شود .

اگر تولید محتوا شما شامل کلمات کلیدی هدفتان باشد ، ترافیک بیشتری را به وب سایت شما می نماید .

بک لینک های سایت خود را از صفحه های با رتبه SB مختلف به دست آورید:

از آنجایی که پیج رنک گوگل دیگر به روزرسانی نخواهد شد ، می توانید از روش های دیگری همانند رتبه SB برای درک ارزش صفحات خاص استفاده نماید . رنک SB بر پایه ایندکس PA و DA محاسبه خواهد شد . تنوع یکی از نکات کلیدی برای دریافت رتبه بندی بهتر در گوگل محسوب خواهد شد .

20% از لینک ها باید به صفحات داخلی سایت اشاره کند:

80% از لینک هایی که تشکیل می شوند باید به صفحه اصلی و 20 درصد از لینک ها به صفحات داخلی اشاره شوند . این قانون برای سایت های بزرگی که دارای صفحات متعدد می باشند ، بسیار مهم می باشد . سایت هایی که بک لینک های اشاره می نمایند به همه صفحات خود دارند رتبه بندی بهتر و بالاتری در گوگل خواهند شد .

تحقیقات انجام شده نشان حخواهد داد که حدود 20% از بک لینک های شما باید به صفحات داخلی اشاره نماند تا ظاهری طبیعی داشته باشند. برای مثال سایت Seventeen، حدود 17% بک لینک اشاره کننده به صفحات داخلی می باشد.

در طول تحقیقات انجام شده، محققان به این نتیجه دست یافته اند که درصد بالای بک لینک های اشاره کننده به صفحات داخلی نیز می تواند اثر معکوس داشته باشند . از همین رو بهتر می باشد از قانون گفته شده تبعیت نمایند تا لینک هایی بهتر و طبیعی داشته باشند.

سئو On-Page عاملی مهم در بهبود رتبه گوگل

روش های بهبود رتبه سایت در گوگل

گوگل امروزی شباهتی به سال های پیشین خود ندارد. امروزه فقط بهینه سازی Off-page (مانند لینک بیلدینگ) نمی تواند باعث رتبه بندی بالا در گوگل شوند . اصلاً مهم نمی باشد که چه تعداد لینک به دست می آورید، اگر بهینه سازی On-Page خوبی نداشته باشید به رتبه های بالاتر دست نخواهید یافت .

از همین رو باید اطمینان داشته باشید که حداقل 50 صفحه با محتوای منحصر بفرد ایجاد می نماید. هر چقدر در زمینه تولید محتوا فعالیت بیشتری داشته باشید ، سریع تر در نتایج جستجوی گوگل پیشرفت خواهید کرد .

تولید محتوای آموزشی برای افراد خیلی مفید می باشد و می تواند باعث افزایش رتبه بندی بهتر در گوگل شود . سعی نماید محتوایی مرتبط و ارزشمند برای مخاطبان خود تولید نماید و در فواصل زمانی مناسب ، وبلاگ خود را به روزرسانی کنید.

از شر محتوای تکراری یا محتوایی که قبلاً در سایت های دیگر انتشار داده شده خلاص شوید. برای انجام این کار می توانید از فایل Robots.txt استفاده نماید . پس از به روزرسانی پاندا 3.6، باید محتوای تکراری را از سایت خود پاک نماید. به کیفیت محتوای خود توجه ویژه ای داشته باشید. نقشه سایت خود را ایجاد نماید و برای کلمات کلیدی هدف محتوایی منحصر بفردی ایجاد نماید.

اشتباهات زیر را مرتکب نشوید:

خیلی از افراد کمپین لینک بیلدینگ خود را به خاطر ناکارآمد بودن آن متوقف می نمایند اما در واقع این می باشد که در بیشتر موارد کمپین به خاطر موارد زیر کارساز و مفید نمی باشد:

تعداد لینک های مهیا شده برای به دست آوردن رتبه های برتر در گوگل کافی نمی باشد . از ابزارهای مختلف برای شناسایی تعداد لینک های خود استفاده نماید و مطمئن باشید که قبل از آغاز کمپین تعداد لینک کافی در دست خواهید داشت .

توصیه می نمایم که دست از خرید لینک برداشته و از طریق تولید محتوا، لینک سازی خود را تقویت نماید.

لینک های خریداری شده شما تنها به مدت سه ماه دوام خواهد داشت. در این مواقع نتیجه خاصی را مشاهده نمی کنید زیرا گوگل این لینک ها را نادیده خواهد گرفت.

با در برگرفتن از از ابزارهایی مانند Ahrefs و Ranksignals شمامی توانید لینک بیلدینگ خود را تقویت نماید . سعی نماید برای وب سایت خود لینک هایی طبیعی ایجاد نماید تا به گوگل پنالتی برخورد نکنید .

اگر برای وب سایت خود لینک های جدید به وجود آورده اید اما سایت شما ترافیک کمی دارد ، تاثیر خوبی در گوگل نخواهید داشت . این لینک ها نمی توانند در هیچ جایی ظاهر شوند، از همین رو زمانی که گوگل ترافیکی را نمی بیند

لینک های موجود را به عنوان لینک های غیر طبیعی در نظر خواهد گرفت . مطمئن باشید که به همراه افزایش بک لینک ها، ترافیک سایت خود را نیز افزایش پیدا می کند.

گوگل الگوریتم های خود را توسعه می دهد و از فشار روانی استفاده می نماید . زمانی که بک لینک جدیدی دریافت می نماید در ابتدا رتبه سایت افت پیدا می نماید و بعد از زمان مشخصی دوباره به حالت اول خود باز می گردد و رتبه بالاتری به دست خواهد آورد.

در پایان :

امیدواریم که در این مقاله “روش های بهبود رتبه سایت در گوگل” توانسته باشیم رضایت شما را جلب نمایم ، کمک وردپرس برای شما آرزوی موفعیت و سربلندی را دارد.

 

مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس