23 اردیبهشت , 1398

دلایل کندی وب سایت و راه حل های آن

یکی از خوبی های کسب و کار اینترنتی این می باشد که در بر داشتن کلی اطلاعات می تواند جالب باشد ،اطلاعاتی که همگان به آن دسترسی خواهند داشت .در چند وقت گذشته ، اسکنر بازدهی وب سایت ما ، اطلاعات 1000 وب سایت برتر الکسا را جهت جمع آوری نموده است و معیارهای بازدهی مختلف مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد .

ما در این مقاله می خواهیم به 5 مورد از اصلی ترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی و همچنین سرعت وردپرس تاثیر دارند اشاره کنیم .

دلایل کندی وب سایت و راه حل های آن

در پست های قبلی ما نیز بهتر است مقاله ترفند های افزایش سرعت وبسایت را مطالعه نمائید.

دلایل کندی وب سایت

1 .  بهینه نشدن تصاویر :

در بهینه سازی وردپرس اولین موضوع بسیار مهم عکسهای بهینه نشده میباشند، این عامل بسیار تاثیر گذار بوده است در واقع تاثیر بر 90 درصد سایت ها داشته است برنده واضح بودند. در این زمینه منظور ما از عکس های بهینه نشده عکسای می باشند که میتوان حجم آنها را بدون تاثیر بصری بر روی دید کاربران کاهش داد. که اصطلاحا به آن “lossless” می گویند.

تصاویر PNG اغلب به طور غیرضروری بزرگ می باشند، این به خاطر داده اضافی در داخل پرونده PNG از جمله نظرات و ورودی‌های پالت مورد استفاده قرار گرفته نشده و همچنین استفاده از یک کمپرسور deflate ناکارآمد می باشد . عکسهای PNG را میتوانید با ابزار رایگان مثل pngcrush بدون تغییر یا کاهش کیفیت تصویر ، بهینه نمود.

تصاویر JPEG به دلایل مشابهی مثل PNG بصورت غیر ضروری بزرگ می باشند .با ابزار های رایگان همانند jpegtran ، می توانید حجم تصاویر JPEG خود را بدون از دست دادن کیفیت کاهش دهید.

فایلهای PNG برای آیکون ها و لوگو مناسب خواهند بود، این در حالی می باشد که فایل مناسب تصویر JPEG می باشند . به همین دلیل پشتیبانی سایت فایلهای PNG از فرمت transparent ، در حالیکه فایلهای JPEG آن را پشتیبانی نمی نمایند.

این فایلها نسبت به JPEG بیشتر در تصویر ها مورد استفاده قرار می گیرند .در حالی می باشد که با استفاده از فرمت JPEG شما اکثرا می توانید تا 80 درصد در اندازه فایل صرفه جویی نماید

تا جایی که ممکن است در بازسازی طراحی خود از شفافیت (transparenty) استفاده نکنید .شما در بیشتر مواقع می توانید یک تصویر PNG کوچک‌تر را ،کنار تصویر JPEG بزرگ‌تر پیوست نماید تا به همان تاثیر بصری که در صرفه جویی اندازه فایل که در نظر داشتید برسید.

2 . انتشار دادن محتوا بدون فشرده سازی HTTP:

72 درصد از سایت ها تحت تاثیر این فرآیند می باشند ، فعال نمودن فشرده سازی HTTP روی وب سرور به صورت چشم گیری حجم صفحه دانلود شما را خیلی کاهش داده و به طبع آن زمان بارگذاری وب سایت را بهبود می نماید . این یک تغییر تاثیرگذار می باشد ، اما همیشه به این صورت راحت نمی باشد سخت تر به نظر می رسد

3 . تصاویر CSS ترکیب شده:

69 درصد از سایت ها تحت تاثیر این فرآیند می باشند، مرورگر برای هر یک از تصاویر پس زمینه که در CSS مشخص می نماید ، یک HTTPمنحصر می سازد. از یک صفحه ، ارسال بیش از نیمی از درخواستهای HTTP برای بارگذاری تصاویرپس زمینه CSS غیر عادی می باشد .

شما می توانید با ترکیب تصاویر مرتبط در یک صفحه CSS بطور خیلی زیادی تعداد درخواست HTTP در طول بارگزاری صفحه کمتر نماید.

4 . تصاویر بدون اطلاعات ذخیره سازی:

65 درصد از سایت ها تحت تاثیر این فرآیند می باشند ، ذخیره سازیHTTP به مرورگر این اجازه را می دهد ذخیره یک کپی از عکس برای یک مدت زمان مشخص . این موضوع از تکرار بارگذاری همان تصویر جلوگیری می نماید ، از همین رو کارایی خیلی زیاد افزایش می یابد.

در پشتیبانی وردپرس برای ذخیره سازی تصاویر خود ، تنظیمات وب سرور خود را از طریق هدر expire برای پاسخ تصویر از سرور بروز کنید.بر ای تصویر های که زیاد تغییر می کنند ، هدر expire را برای آینده دور تنظیم نماید ، که بیشتر مواقع تا پس از 6 ماه یا یکسال از تاریخ روز می باشد.

به این موضوع دقت نماید که با وجود تعیین آینده دور برای زمان منقضی شده تصاویر، شما در هر زمانی می توانید تصویر را با ارجاع به آدرس جدید تغییر دهید.برای مثال MyImage.png تبدیل شده به MyImage_v2.png.

5 . انشعاب دامنه پیاده سازی نشده می باشد :

64 درصد از سایت ها تحت تاثیر این فرآیند می باشند، بیشتر مرورگرها از 2 تا 4 بار دانلود همزمان از منابع استاتیک برای هر نام هاست پشتیبانی سایت را انجام می دهند. از همین رو اگر صفحات شما منبع استاتیک زیادی را از یک هاست بارگزاری می نماید ، مرورگر در یک مد گام‌ به‌گام بر پا خواهد شد که همه محتویات را دانلود می نماید .

با تقسیم کردن دو منبع در دو دامنه متفاوت ، بطور موثر می توانید ، توان دانلود مرورگر را از طریق لینکهای مورد نیاز دوبرابر نماید .

به این موضوع دقت کنید که این امکان وجود دارد که قرار دادن فیزیکی محتوای سایت روی هاست های مختلف دشوار است . از همین رو به عنوان یک فریب بسیار مهارانه ، می توانید از سابقه DNS CNAME برای نشان دادن نام های مختلف میزبان به همان مبدأ استفاده نماید.

و در پایان :

همین طور که در مقاله مطالعه نمودین تاثیر پشتیبانی در موفقیت سایت بسیار زیاد می باشد ، داشتن پشتیبانی فنی عالی حرفه ای بودن شما را نشان می دهد، اگر پشتیبانی سایت خوبی در کسب و کار خود ندارید همین حالا برای پشتیبانی وب سایت اقدام نماید مطمئنن از روش های مختلفی که در این مقاله در موردشان صحبت کرده ایم استفاده نماید تا اثر آن را در افزایش سرعت سایتتان مشاهده نماید.

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس