16 آذر , 1398

مترادف کلمه کلیدی چگونه باعث بهینه سازی وردپرس می شود؟

اگر قصد دارید مقاله تان را بهینه سازی کنید؛ انتخاب کلمه کلیدی مناسب و استاندارد اولین موردی است که باید به آن توجه کرد. مورد بعدی که باید مورد توجه قرار داد تراکم کلمه های کلیدی استفاده شده است. البته جدیدا نه تنها باید به خود کلمه کلیدی توجه کرد بلکه باید هم معنی کلمه کلیدی را هم در نظر گرفت. دلیل این کار این است که گاهی اوقات وقتی راجع به کلمه ای صحبت میشود دقیقا نمیدانیم منظور ما کدام معنی آن است.

مثلا وقتی راجع به کلمه ای مانند «ماه» صحبت می کنیم، میتوانید بفهمید منظور ما کدام ماه است؟ بنابراین با این روش یعنی نوشتن مترادف کلمه کلیدی کانونی، به ما کمک می کند تا کاربر راحت تر تشخیص دهد که مقاله راجع به چه چیزی صحبت می کند. این موضوعات باعث شده که افزونه Yoast SEO قابلیت جدید یعنی اضافه کردن کلمات هم معنی و مترادف کلمه کلیدی کانونی مورد نظر را در نسخه جدیدش معرفی کرده است.

با رعایت این پارامتر ها شما قادر خواهید بود کمک بزرگی به بهینه سازی وردپرس خود کنید، بنابراین یا این سری از آموزش های پشتیبان سایت و پشتیبان وردپرس با ما همراه باشید.

کلمه کلیدی مترادف در وردپرس

یک قابلیت جدید در نسخه پرمیوم افزونه استفاده از کلمه کلیدی مترادف در وردپرس یا همان Synonyms است.

زمان زیادی بود که برای سئو کردن یک محتوا، کلمه کلیدی را پیدا می کردیم و در قسمت های مختلف محتوایمان آن را اضافه می کردیم. اما با توجه به اینکه موتور های هوشمند هرروزه پیشرفت می کنند و به روز می شوند این امکان به وجود آمده است که موتور های جستجو با بررسی کردن متن محتوای شما که در کجاها از کلید واژه کانونی استفاده شده است، متوجه موضوع مقاله تان شود. این قضیه از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که متن مقاله است است که باعث شکست یا پیروزی یک مقاله می شود.

نحوه عملکرد افزونه Yoast SEO

قبل تر از این افزونه Yoast SEO از قابلیت کلید واژه کانونی یا کلید واژه های کانونی استفاده می کرد که این موضوع برای ما محدودیت هایی را در بر داشت. اما در نسخه های جدید یعنی از نسخه 7.8 به بعد افزونه Yoast SEO قابلیت اضافه کردن لغت های هم معنی را هم اضافه کرد، یعنی افزونه کلید واژه کانونی و و مترادف کلمه کلیدی در وردپرس را اضافه کرده و آن را از نقطه نظر سئو وردپرس بررسی می کند. مثلا اگر کلید واژه ای که انتخاب کرده اید «گردش» باشد، میتواند هم معنی های زیر را داشته باشد: پیک نیک، گشت، سیر، تفریح و …

وقتی شما از هم معنی کلمه کلیدی در وردپرس استفاده می کنید، باعث می شود هم کاربر محتوای شما را بهتر درک کند و هم موتور های جستجو محتوا را سریع تر و راحت تر آنالیز کنند و در نتیجه رتبه بالاتری در نتایج جستجو به شما بدهد.

تشخیص پراکندگی کلمه کلیدی کانونی و هم معنی آن در متن محتوا

توانایی نوشتن هم معنی کلمه کلیدی کانونی با قابلیت جدید این افزونه یعنی تشخیص پراکندگی کلید واژه کانونی به خوبی در ارتباط است. این قابلیت جدید، یعنی توزیع کلید واژه کانونی و هم معنی های آن را در متن تشخیص داده و به شما پیشنهاد می کند که کلمات کلیدی و کلید واژه های مترادف آن را در متن تشخیص داده و پیشنهاد می کند آن را در جای جای متن خود پراکنده کرده و بنویسید، زیرا این کار روی سئو کار شما تاثیر به سزایی دارد.

فرضا متن زیر را در نظر بگیرید که کلمه کلیدی کانونی آن مترادف کلمه کلیدی می باشد. مشاهده کنید مترادف هایش چگونه در متن توزیع شده است.

مترادف کلمه کلیدی

وقتی سعی کنید کلمه کلیدی و مترادف های آن را به خوبی در سرتاسر متن پراکنده کنید، افزونه به شما اعلام می کند که کلید واژه ها را به درستی در متن پخش کرده اید در نتیجه جایگاه خوبی در گوگل خواهید گرفت.

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس