10 تیر , 1398

چگونگی کسب در آمد از وبلاگ

با رشد و پیشرفت اینترنت در کشور مشاغل اینترنتی با رشد چشم گیری همراه شده است، شاید در گذشته چگونگی کسب در آمد از وبلاگ سایت با موضوع بسیار پیچیده ای همراه بود ولی با پیشرفت چشم گیری مواجه شده است، این موضوع با کاهش بازار فیزیکی و نیاز به سرمایه گذاری همراه بوده و همچنین این کسب و کار اینترنتی برای مردم بسیار خوشایند می باشد و با استقبال خوبی مواجه شده است.

خیلی افراد با دیدن نظر مثبت مردم به سرمایه‌گذاری و ایجاد کسب و کار در چنین فضایی تمایل نشان داده اند و تمرکز خود بر روی این کار گذاشته اند.

در چند سال گذشته با رشد و پبشرفت در کسب و کار اینترنتی در بین وب سایت ها هزنیه ی راه اندازی و نگهداری وبسایت افزایش یافته است، با این شرایط همه چیز تنها با پول خاتمه میابد.

نکته که نباید فراموش شود این است که در آمد زایی با خلایقت و مهارت شما هم نیز بستگی دارد ، به صورتی که در حال حاضر بسیاری از افراد با در بر گرفتن از وبلاگ وب سایت درآمدهای بسیار خوبی در داخل و خارج از کشور بدست می آورند،

کسب درآمد از وبلاگ نویسی:

در کشورهای توسعه یافته وبلاگ نویسی به عنوان یک شغل کاملا مجازا می باشد ، و خیلی از افراد با استفاده از این کار منبع درامد دارند، در ایران متاسفانه ماهیت اصلی وبلاگ نویسی هیچ وقت به جایگاه اصلی خود دست نیافته است، اما باید به این نکته اشاره شود که عده ای هم توانسته اند از طریق همین وبلاگ نویسی کسب در آمد نمایند ،برای مثال وبلاگ یک متخصص نمونه خوبی می باشد

شاید وبلاگ نویسی امروز برای شما خیلی شناخته شده نباشد ، ما امروز در مقاله می خواهیم به شما بگوییم چگونه می‌توانید از وبلاگ نویسی کسب درآمد نماید..

زمانی که شما این تصمیم را می‌گیرید از وبلاگ خود کسب درآمد نماید ، دیگر تنها یک وبلاگ نویس نمی باشید بلکه از آن لحظه به بعد شما نیز به یک کارآفرین نوپا می باشید و وبلاگ شما به یک کسب و کار تبدیل شده است.

شما احتمالاً برنامه ریزان مالی، کارآفرینان و فعالان حوزه کسب و کار که سمینارهای رایگان برای جذب مشتریان برگزار می‌کنند را دیده‌اید، درست است؟

این موضوع را باید بدانید شما هم همانند دیگر فعالان حوزه کسب و کار شما هم تخصص، دانش، اطلاعات و حتی علایق خود را به امید جذب خواننده و جلب اعتماد کاربران به رایگان در اختیار عموم مردم قرار می دهید .

چگونگی کسب در آمد از وبلاگ

کسب درآمد از وبلاگ نویسی ، اما چطور ؟

حتما خود شما هم این موضوع را می دانید که یک روزه قرار نیست با یک مقاله به درآمد زایی برسیم برای رسیدن به کسب در آمد از وبلاگ را به مراحل متفاوتی تقسیم نمایم تا به طور دقیق نقاط ضعف و قوت خود را بدانیم ، تمام مراحل کسب در آمد از وبلاگ نویسی به شرح زیر می باشد

 • در قدم اول یک وبلاگ بسازید
 • تولید محتوای مناسب
 • بهینه سازی محتوایات
 • جذب مخاطبان بیشتر
 • جلب اعتماد و وفاداری مخاطبان
 • در قدم آخر ،از ارتباط خوب با کاربران برای کسب درآمدها استفاده نماید..

شاید موارد فوق در ظاهر کمی کلی و مبهم به نظر بیاید، اما باید در تمام موارد دقت لازم را داشته باشیم، تجربه و زمان زیادی برای تسلط کافی می باشد .در ادامه می پرادزیم به توضیح موارد گفته شده بالا.

وبلاگ بسازید:

کسب درآمد از وبلاگ کار آسانی نمی باشد، زیرا تا موقعی که یک وبلاگ نداشته باشید خبری از درآمد نمی باشد . در حقیقت ساختن یک وبلاگ به تنهایی نمی تواند برای شما درآمدزایی انجام دهد .

خیلی از افراد وحود دارند که ایده ساخت یک وبلاگ به ذهنشان می‌رسد، پیش‌زمینه چندانی از مسائل تکنولوژیک مربوط به ساخت و اداره وبلاگ نخواهند داشت و تنها در زمینه تولید محتوا حرفه ای می باشند، از همین رو  ااگر شما اطلاعات خوبی از ساخت یک وبلاگ ندارید اصلاً نگران ایم موضوع نباشید زیرا اکثر وبلاگ‌نویس‌های جهان با این مشکل روبرو می باشند.

ساختن وبلاگ در ایران خیلی تخصصی نمی باشد و تنها لازم است با عضو شدن در یکی از سرویس دهنده های وبلاگ ایرانی وبلاگ خود را ایجاد نماید

با این وجود ، اگر دوست دارید حرفه‌ای‌تر با این مسئله برخورد نماید لازم است از سیستم‌های مدیریت محتوایی مانند وردپرس استفاده نماید . موقعی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می نماید ، در واقع وبلاگ شما به شکل یک سایت رسمی با دامنه اختصاصی به مخاطب معرفی می‌شود.

از همین رو در وردپرس این امکان باری شما فراهم می شود که قالبی را که بر اساس سلیقه‌تان را بر روی وبلاگ خود بگذارید.با این حال باید بیان کرد که اگر دانش و تخصصی در ساخت و مدیریت وبلاگ و وب‌سایت ندارید، استفاده از سیستم وردپرس، در مقایسه با سرویس‌های وبلاگ نویسی، برایتان با هزنیه همراه می شود ، اگر می‌توانید کمی پول در ابتدای کار خرج نماید ، پیشنهاد ما سیستم وردپرس است.

تولید محتوای مناسب:

مطمئنن یک وبلاگ خالی نمی تواند برای شما در آمد کسب نماید، برای نزدیک‌تر شدن به هدف کسب درآمد از وبلاگ باید یک قدم جلوتر بیاید و با تولید محتوای مناسب کار خودتان را با قدرت شروع نمیاد تولید محتوای مناسب در چگونگی کسب در آمد از وبلاگ بسیار تاثیر مثبتی دارد.

غیر از مهارت‌های تولید محتوای جذاب که هر وبلاگ نویس باید تا حدودی از آنها اطلاع داشته باشید ؛ عرصه یا موضوعی که شما قرار است به تولید محتوا پیرامون آن بپردازید نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

چگونگی کسب در آمد از وبلاگ نویسی

در واقع آنچه طی مدت‌های طولانی پس از ساخت وبلاگ به رشته تحریر می پرازید ، کاملاً به سرفصل‌های اولیه‌ای که برای وبلاگ خود انتخاب نموده اید مرتبط می باشد .

خیلی از وبلاگ نویس های موفق یک هدف خاص ومشخصی را برای وبلاگ خود تعیین کرده اند. این طیف مخاطبان امکان دارد که بخش عمده‌ای از جامعه را پوشش دهند یا افراد به خصوصی را شامل می شوند.

با این وجود آنچه بیش از گستردگی مخاطبان مهم و اساسی می باشد ، استفاده شما از کمبودها و فضای خالی موجود برای ارائه مطالبی مفید ؛ وگرنه در اینترنت صدها هزار وبلاگ موضوعات مختلف وجود دارد بدون آنکه درآمدی حاصل شود

موضوعی که شما را نسبت به دیگر رقیبانتان ممتاز می نماید کلمات کلیدی می باشد که در خصوص آنها به تولید محتوا می پردازید، با این توصیف که ، به مواردی تمرکز می نماید که به نوعی زندگی مخاطبان را تغییر یا تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

این دسته از محتواها، اکثرا از ارزش زیادی برای مردم برخوردارندمی باشد و موجب می‌شوند تا آنها احساس نمایند همانند شما بیشتر می‌دانند و در نتیجه اعتماد بیشتری هم به شما می‌کنند.

بهینه سازی محتوایات:

میزان درآمدی که شما از وبلاگ بدست می آورید به‌طور مستقیم به دیده شدن آن توسط مخاطبان ارتباط خواهد داشت ،در واقع هرچه وبلاگ شما را کاربرانن مشاهد نمایند ، به احتمال بیشتری درآمدتان نیز افزایش خواهد یافت .شما چه به عنوان یک وبلاگ نویس چه به عنوان یک پشتیبان سایت باید موضوعات وبلاگ برایتان از ارزش بالای برخوردار باشد.

از آنجایی که مسئله‌ای با عنوان سئو یا بهینه‌سازی مطالب برای موتورهای جستجو مطرح خواهد شد . با جستجو در اینترنت مطالب آموزشی فراوانی در رابطه با سئو محتوای متنی و تصویری یافت خواهد شد

مروری بر فعالیت های که از ابتدا آنها انجام داده ایم ،شما یک وبلاگ را ساخته اید و محتوای ارزشمندی هم در آن قرار گذاشته اید تا تعدادی از کاربران اینترنتی وارد آن سایت شوند و مطالب شما را مطالعه نمایند .

از سوی کاربران اینترنتی، معمولاً از روش های متفاوتی به وب‌سایت‌ها مراجعه می نمایند که یکی از مهم‌ترین آنها جستجو در گوگل و سایر موتورهای جستجوگر می باشد.

آنها با جستجوی عبارتی وارد سایت و به صفحاتی برخورد می کنند که وجود ندارند ، با وجود اهمیت داشتن محتوا برای گوگل چون از بهینه سازی نشده است نشان نمی دهد ، رعایت کردن اصول سئو در وردپرس باعث میشود که وبلاگ یا وب‌سایت شما بهتر در نتایج جستجو ظاهر شود.

دقت کردند به این موضوع بسیار تاثیر گذار می باشد رعایت کردن اصول سئو و قرارگیری در رتبه‌های بهتر نتایج جستجو، شانس شما را برای جذب کاربران بیشتر افزایش خواهد داد، از سوی دیگر هنگامی‌که وبلاگ شما در بر گرفته از مطالب مفید و یکتایی باشد کاربران با ورود به آن مدت زمان زیادتری را به گردش در میان صفحات مختلف خوتهند پرادخت.

جذب مخاطبان بیشتر:

اگر شما قصد دارید که از وبلاگ خود درآمد کسب نماید، تنها تمرکز به ساخت یک وبلاگ خوب با محتوای مناسب کافی نمیباشد ، بلکه لازم می یاشد کمی از لاک وبلاگ خود خارج شده و به ترویج و تبلیغ آن بپردازیم،در حقیقت در حال حاضر امروزه شا هر موضوعی را برای وبلاگ خود انتخاب نماید باتعدادی رغیب مواجه می شوید برای رقابت با این افراد چه تصمیمی دارید .

چگونگی کسب در آمد از وبلاگ

راه‌های بسیار زیادی برای افزایش مخاطبان اینترنتی وجود دارد، اما در هنگام کسب درآمد از وبلاگ بیش از افزایش ترافیک به کاربران خواننده‌های واقعی نیاز دارید. چون تنها خواننده‌های واقعی بر روی تبلیغات شما کلیک می نماید،در وب‌سایت شما می‌چرخند و از شما خرید می نماید..

قبل از اینکه از ویژگی‌های احتمالی مخاطبان خود اطلاع پیدا کنید،باید به این فکر باشید این مخاطبان بیشتر در کجا وجود دارند

جلب اعتماد و وفاداری مخاطبان:

هر مکانی که انتظار دارید که مخاطبان شما در آنجا وجود دارد ، یک فرصت تهیه نماید برای تبلیغ وبلاگ شما محسوب خواهد شد که می‌توانند با درج یک نظر مناسب، پیشنهاد تولید یک پست مهمان به صاحب صفحه یا با پاسخ مفید و مناسب به پرسش‌های دیگر اعضای حاضر، مورد استفاده قرار گیرد و ارائه راه حل برا حل مشکلاتشان اعتماد کاربران نسبت به خود جلب نماید . آنچه در هنگام حضور در چنین فضاهایی از اهمیت بالای برخورد دار سم باشد ، فعالیت ارزشمند و مفید می باشد .

با مخاطبان خود تعامل مثبت داشته باشید:

با تمرکز داشتن جدی بر تولید محتوای مفید و پیدا کردن تعداد بیشتری خواننده وبلاگ ، متوجه خواهید شد افرادی که از وبلاگ شما بازدید می نمایند، رفته رفته با محتوای شما ارتباط برقرار می نمایند . با این توصیف، باید علاوه بر استمرار در تولید محتوای باکیفیت، قسمتی از تمرکز خود را هم به ایجاد ارتباط بهتر با مخاطبان خود قرار دهید.

اکثرا مخاطبان با درج نظرات خود در زیر پست‌های وبلاگ با شما ارتباط برقرار می نمایند، در نتیجه باید به نظرات آنها پاسخ داد، به انتقادات و پیشنهادات آنها توجه نمود و در صورتی که تقاضای انتشار محتوای خاصی را داشته باشند، آن را در دستور کار خود قرار داد، در مجموع باید کاری انجام دهید که تا مخاطبان دوباره به وبلاگ شما برگرداند.

چگونگی کسب در آمد از وبلاگ:

چگونگی کسب در آمد از وبلاگ از بزرگ‌ترین تصورات غلط وبلاگ نویسان در کسب درآمد از وبلاگ این می باشد که به این فکر می باشند که باید از میان راه‌های متفاوت درآمدزایی تنها یکی را انتخاب نمایند؛ اما واقعیت این می باشد که روش‌های زیادی برای کسب درآمد از وبلاگ وجود دارند که با یکدیگر تضاد و منافاتی ندارند.

روش های کسب درآمد از وبلاگ :

 کسب در آمد از وبلاگ

تبلیغات کلیکی (PPC):

اولین روش در چگونگی کسب در آمد از وبلاگ تبلیغات می باشد، اولین راهی می باشد که وبلاگ نویسان به وسیله ی آن شروع به کسب درآمد می نمایند . در حال حاضر خیلی از شرکت‌ها و سازمان‌های متفاوت تبلیغات در فضای مجازی را به انتشار آگهی در روزنامه و مجلات ترجیح می‌دهند.

از همین رو یک وبلاگ نویس می‌تواند بدون نیاز به سرمایه یا تخصص خاصی به جز موضوعات مرتبط با وبلاگ خود، کسب درآمد نمایند . معروف‌ترین سرویس تبلیغاتی را می‌توان گوگل ادسنس دانست که متعلق به غول اینترنتی گوگل می باشد و در زمینه تبلیغات کلیکی فعالیت می نماید، البته این سرویس سالهاست که ایرانیان را تحریم کرده و البته اینکه از زبان فارسی نیز پشتیبانی نماید .

در صورتی که اگر می‌توانید به زبانی غیرفارسی محتوا تولید نماید و همچنین در میان دوستان و اقوام خود افرادی قابل‌ اعتماد در خارج از کشور وجوددارد که می‌توانند با آدرس خود برای شما حساب بانکی ایجاد نماید، بازهم می‌توانید بر روی سرویس گوگل ادسنس و درآمد حاصل از آن حساب باز کنید.

به همه ی مشکلات و مواردی که بیان شد در هر حال این شیوه از درآمدزایی، به دلیل سهولت بیشتر و دردسر کمتر برای وبلاگ نویسانی که در ابتدای راه می باشند بسیار محبوب می باشد .

تبلیغات نمایشی:

این فرآیند تبلیغاتی شباهت زیادی به تبلیغات کلیکی دارد با این تفاوت که شما در ازای تعداد نمایش یک تبلیغ پول دریافت می نماید . این شیوه به نام CPM شناخته می‌شود و واحد شمارش نمایش، معمولاً بر مبنای 1000 گذاشته می شود . از همین رو، یک وبلاگ ماهیانه در ازای هر 1000 بار نمایش یک بنر تبلیغاتی مبلغی دریافت می نماید .

قیمت این تبلیغات بر اساس کیفیت وبلاگ و موضوع آگهی تبلیغاتی متفاوت میباشد، باید این نکته را بیان کرد که راه ساده‌تر اقدام به فروش بخش های از وبلاگ برای نمایش دائم تبلیغات بنری می باشد در این متن دیگر تعداد کلیک اهمیت ندارد و نفع یا ضرر آن قابل پیش‌بینی نمیباشد .

ساخت فروشگاه اینترنتی:

هرچند نمی‌توانید با فروشگاه‌های بزرگ اینترنتی که امروزه تمامی محصولات موجود را می فروشند رقابت نماید، اما اگر از وبلاگ‌تان ترافیک قابل توجهی داشته باشید و مخاطبان وفاداری هم برای خود دست‌وپا نماید، می‌توانید با فروش محصولات مرتبط با موضوع وب‌سایت خود از این راه نیز درآمد داشته باشید.

میزان درآمد در این روش به محصولات شما بستگی دارد، برای مثال اگر در وبلاگ خود از اخبار و مقالات مرتبط با محصولات Apple انتشار می دهید ، می‌توانید در کنار آن با راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی این محصولات را به مخاطبانتان عرضه نماید .

 کسب در آمد از وبلاگ نویسی

ارائه خدمات مشاوره‌ای:

این فرآیند نیازمند مهارت و تجربه بالایی می باشد و افراد معمولاً پیش از تماس با شما باید از سابقه شغلی‌تان مطلع باشند، در نتیجه اگر در زمینه کاری خود سابقه‌ای طولانی داشته باشید می‌توانید با ارائه خدمات مشاوره‌ای در یک دوره خاص به دیگران در رشد کسب‌و‌کارشان کمک نماید و در ازای آن، مبلغی را دریافت نماید .

فروش فایل‌های آموزشی:

اگر در زمینه مطالبی که در وبلاگ خود انتشار می دهید ، مهارتی عملی و فنی نیز دارید می توایند با ایجاد فایل صوتی، تصویری، بر پایه جزوات و کتب الکترونیک و فروش آنها در وبلاگ خود به درآمد بالایی برسید.

این شیوه سال‌هاست که توسط وبلاگ‌های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و هنوز هم کارایی بسیار بالایی دارد زیرا ما برای بسیاری از مهارت‌ها دیگر به کلاس‌های حضوری نیاز نخواهیم داشت .

برای موفقیت در این روش باید هم از مهارت بالایی برای بیان موضوعات برخوردار باشیم و هم مطابق با دانش روز اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار خریداران قراردهیم تا به صورتی آنها پس از فراگیری و رضایت از مطالب، دوباره وبلاگ شما برگردانند و آموزش‌های دیگری را خریداری نمایند.

از همین رو، کیفیت صوتی و بصری این فایل‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و در خیلی از مواقع به امکانات ضبط صدا و تصویر باکیفیت نیاز خواهیم داشت . علاوه بر این موضوع برای تشویق کاربران به خرید فایل‌های آموزشی باید چند قسمت اول که حاوی اطلاعات مناسبی می باشد را به رایگان در اختیار آنها قرار دهیم .

در پایان :

وجود رقابت در فضای اینترنت ایران به خوبی نشان خواهد داد که نگرش کاربران و فعالان این حوزه، شکلی تجاری به خود گرفته است و تقریباً با جستجوی هر عبارت به وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌هایی بر خواهیم خرد که متشکل از اهداف تجاری می باشد .

از این همین رو اگرچه کسب درآمد از وبلاگ کمی مشکل به نظر می‌رسد اما هنوز افراد بسیار زیادی مبی باشند که در دنیا از این ابزار ساده به کسب درآمد مشغول می باشند ، هرچند درآمدزایی از وبلاگ نیز همانند هر حرفه دیگری نیازمند زمان و کسب مهارت فراوان می باشد.

 

در این مقاله به کلیه موارد چگونگی کسب در آمد از وبلاگ اشاره شده است ، امیدواریم که در این مقاله توانسه باشیم رضایت شما را جلب نمایم ، کمک وردپرس برای شما آرزوی موفقعیت و سربلندی را دارد .

مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه ها
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس