9 تیر , 1398

نحوه کسب درآمد از طریق شبکه های اجتماعی

روش های درآمد زایی از طریق شبکه های اجتماعی ، نحوه ی کسب درآمد از طریق شبکه های اجتماعی، ما در این مقاله می خواهیم در رابطه با چگونگی کسب در آمد از طریق شبکه های اجتماعی به شما ارائه دهیم و همینطور مواردی که باعث افزایش فروش محصول شما می شود را بگویم..

نحوه درآمد زایی از طریق شبکه های اجتماعی:

بسیاری از مدیران و پشتیبانی سایت ها بر این موضوع اعتقاد دارند شبکه های اجتماعی نقش بسیار تاثیر گذاری در مارکتیگ و برند کردن محصول دارد، خرید و فروش در در شبکه های با آمدن فیس بوک و توییتر در بسیاری از کشور های دنیا با پیشترفت چشم گیری روبرو شده است، این فرآیند متاسفانه در کشور ما به وجود محدودیت های که وجود دارد با تاخیر روبرو شد.

کسب درآمد از اینترنت و خصوصا کسب درآمد از شبکه های اجتماعی را می توان مهمترین رویدادی دانست که با توسعه شبکه های اجتماعی در جهان به وجود آمده و ترکیبی از فعالیت های اجتماعی مجازی یا بازاریابی و فروش آنلاین دانست .

نحوه در آمد زایی از طریق شبکه های اجتماعی
درآمد زایی از طریق اینترنت و مخصوص از طریق کسب و کار در شبکه های اجتماعی را می توان از اصلی ترین رویداد ها معرفی کرد، که با توسعه و پیشترفت شبکه های اجتماعی در دنیا کار خود را آغاز کرده است، که این موضوع ترکیبی از فعالیت های اجتماعی مجازی یا بازاریابی و فروش آنلاین می باشد.

در حقیقت این می باشد که شبکه های اجتماعی به دلیل رشد و پیشترف تکنولوژی و نصب آسان بر روی موبایل شرایط بسیار مناسبی را برای کسب و کار و تبلیغ فراهم نموده است ،
در ادامه این مقاله با برخی از شبکه های اجتماعی آشنا می شویم..

فیس بوک:

روش های درآمد زایی از طریق شبکه های اجتماعی
فیس بوک یکی از سرویس های شبکه اجتماعی بسیار کاربردی پرخط می باشد که در ۴ فوریه سال ۲۰۰۴ میلادی کار خود را شروع نموده است، کاربران برای بهره‌گیری کامل از فیس‌ بوک باید در آن عضو شوند و نام‌نویسی انجام دهند.

بعد از نام‌نویسی این شرایط برای کاربران مهیا می شود که امکان ایجاد نمایه شخصی ، اضافه کردن دیگر کاربران به فهرست دوستان ، فرستادن و دریافت پیام و دریافت آگاه‌سازی از تغییرات دوستان خود ایجاد نماید.علاوه بر این موارد ، اضافه شدن به گروه‌های مورد علاقه، یافتن دوستان قدیمی، پسندیدن پست‌ها، بیان دیدگاه و دسته‌بندی دوستان از امکانات دیگر این سیستم است.

اگر می‌خواهید از طریق فیسبوک درآمد زایی را انجام دهید، ابتدا باید تعداد فالوورهای‌تان را افزایش دهید و به‌عنوان یک کسب و کار به حساب کاربریتان نگاه کنید، یکی از راههای کسب درآمد از فیس بوک لازم می باشد که یک صفحه‌ی را ایجاد کنید تا از طریق آن بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید .

درست کردن پروفایل فیسبوک به صورت حرفه ای بسیار الزامی می باشد،  وقتشان را برای صفحه ای که ظاهرش حرفه ای نباشد تلف نمی کنند، این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر تعداد مخاطبانتان در فیسبوک بالا باشد می توانید از شرکت های بزرگ در ازای تبلیغات پول دریافت کنید

توییتر:

درآمد زایی از طریق شبکه های اجتماعی
از دیگر موارد در نحوه  کسب درآمد از طریق شبکه های اجتماعی توتیتر می باشد، توییتر یکی از پرجمعیت ترین شبکه های اجتماعی موجود می باشد و در واقع دومین شبکه اجتماعی جهان است

شما با عضویت در این شبکه اجتماعی می توانید وقایع روزانه و چیزهایی که به ذهنتون میرسه رو در قالب چند حرف بنویسید و نکته ی باید بدانید این است که شما می توانید مردم رو دنبال کنید و مردم نیز شما رو دنبال کنند .

این موضوع کاملا عادی میباشد که در این شبکه اجتماعی برای کسب درآمد بیشتر ، نیازمند دنبال کننده بیشتری می باشد . برای اینکار شما باید بتوانید دنبال کننده واقعی داشته باشید یا اینکه از سایت هایی که تبادل دنبال کننده میکنند استفاده نماید .

تبلیغات بزرگ‌ترین درصد از درآمد توییتر ، یعنی چیزی حدود ۸۵ درصد آن را متشکل می شود .اما این تبلیغات از نوع قدیمی نمی باشد. بلکه توییتر تبلیغات شرکت‌ها و محصولات را در داخل ساختار خودش تعیین می نماید .

اینستاگرم:

روش های درآمد زایی از طریق شبکه های اجتماعی

اینستاگرام از دیگر شبکه های اجتماعی پرکاربرد می باشد که در ایران و در فضای مجازی جهانی با سرعت طرفدار زیادی پیدا نموده است و تعداد اعضای این شبکه هر روز در حال افزایش می باشد .امروزه اینستاگرام به همان اندازه فیسبوک کارایی دارد.

یکی از راه های کسب درآمد در اینستاگرام ایجاد صفحات تبلیغاتی برای فروش محصولات بوده البته این نکته را باید بیان کرد که از شبکه های اجتماعی بدلیل فلترینگ نمی توان همیشه و به طور مستمردر ایران استفاده نمود ، از همین رو استفاده از سایت به جای شبکه های اجتماعی بیشتر به صرفه تر می باشد .

شما با داشتن وب سایت این محدودیت را نسبت به کسب و کار خود دور می نماید ، شما به عنوان یک مدیر سایت یا پشتیبان سایت میتوانید تمامی محصولات خود را هم از طریق وب سایت و هم از طریق اینستاگرام به فروش برسانید.

واتس اپ:

روش های درآمد زایی از طریق شبکه های اجتماعی

در سال گذشته فیس بوک ، شبکه اجتماعی واتساپ را به مبلغ حدود 9 میلیارد خریداری نمود و این مطلب بسیار مهمی می باشد که واتساپ با در اختیار گذاشتن تعدادی زیادی کاربر حدود 800 میلیون ، کاربر فعال رهبری بازار را در اختیار دارد و توانایی گرفتن ابونماه به ازای خدمات خود را دارد .

به کار گیری از این شبکه اجتماعی برای زندگی شما بسیار سودمند می باشد و زمانی که شما در آن صرف می نماید، می تواند درآمد خوبی برای شما به ارمغان بیاورد، اکنون دوستان و گروه های شما می توانند به طور جدی برای شما سودمند باشند ،همانطور که قبلا به آن اشاره شد ، هر چه به گروه های بیشتری بپیوندید ، به افراد بیشتری دسترسی پیدا خواهید نمود.

یکی از راههای درآمد در واتس اپ خرید و فروش در شرکت های تجاری کوچک و بزرگ می باشد که خیلی برای ارتباط با مشتریان خود بنا به محصولاتی که ارائه می نمایند ، نیازمند سرویس های پیام رسان و گفت‌وگوی مستقیم و آنلاین واتس‌اپ هستند.

اشاره به روش های دیگر برای افزایش مشتری در شبکه های اجتماعی:

روش های برای جلب اعتماد مشتریان وجود دارد که با استفاده از آنها را با صفحه های اجتماعی خود هدایت نماید . با طور مثال:

  • قرار دادن عکس هایی از پشت صحنه تیم کاری و دفترخود
  • قرار دادن عکس از مشتریان واقعی که رضایت کامل از خرید را دارند به همراه محصول
  • قرار دادن عکس مشتریان زمانی که از محصول استفاده می نمایند و قابلیت های آن
  • نمایشی از تعداد مشتریان و گروهایی که عضو شبکه اجتماعی شما می باشند
در پایان :

امروزه مشاهده می کنیم که دست هر فردی یک دستگاه موبایل میباشد، که پس از انجام کارهای روزانه ، حداقل روزانه ۲ الی ۳ ساعت از وقت خود را با موبایل در صفحه های مجازی می گذراند .

از آنجایی که روز‌ به‌ روز به تعداد کاربران تلفن‌های‌ همراه و طرفدارانی که از اینترنت استفاده می نماید در حال افزایش می باشد ، رسانه‌های اجتماعی نقش قابل توجهی در ایجاد فرصت های شغلی نموده است .

ولی با توجه به محدودیت هایی در کشور ما وجود دارد استفاده از وب سایت برای افزایش درآمد اینترنتی خیلی مناسب تر از شبکه های اجتماعی است به طور مثال کاربرانی که از شبکه پیام رسان تلگرام ایجاد شغل نموده و کسب درآمد داشته اند ولی متاسفانه بنا به دلالیل امنیتی این پیام رسان با بیش از 40 میلیون عضو فیلتر شده می باشد .

مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس