4 اسفند , 1397

راه‌اندازی کسب و کار با هزینه کم و درآمد بالا از خانه

در این بخش از کمک وردپرس به عنوان یک پشتیبان سایت موفق میخواهیم به راه‌اندازی کسب و کار با هزینه کم و درآمد بالا در منزل بپردازیم.

شما اگر دوست داشته باشید در کنار تحصیل یا زمان های که بیکارید کسب و کاری را شروع کنید و یک منبع درآمد خوبی داشته باشید این مقاله برای شما نوشته شده است .

ما در این مقاله به شما توضیح میدهیم که چطور یه کسب و کار راه اندازی کنید از ابتدایی ترین مرحله شاید مهمترین مرحله انتخاب ایده سودآور تا اجرای آن را بررسی میکنیم، و برای هر بخش از راهکار های عملی داریم البته موفقیت کسب و کار شما به فعالیت منظم و سئو وردپرس میباشد البته اگر سیستم مدیریت محتوای شما وردپرس باشد.

راهکارهای عملی به این معنا می باشند که ایده های مطرح شده در این مقاله در راستایی راه اندازی کسب کار شما میباشد از یک ایده ساده مثل فروش یک محصول در اینستا گرام گرفته تا یک فروشگاه اینترنتی خیلی گسترده.

شما می توانید با خواندن این مقاله کسب و کار مورد علاقه خود را پیدا کرده و زمان خود را برای انتخاب کسب وکار از دست ندهید.

راه‌اندازی کسب و کار با هزینه کم و درآمد بالا از خانه

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

شما با کمترین سرمایه می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و تا زمانی که به سوددهی نرسید ، نیازی برای صرف هزنیه های اضافی مانند افزایش سرمایه ، اجاره دفتر کارگاه و گرفتن کارمندو… ندارید، مهمترین ویژگی خوبه کسب و کار خانگی شروع با سرمایه کم می باشد حذف هزنیه های اضافی می باشد.

 

طبق آمار های معتبر جهانی 44% از کسب و کارهای خانگی در شروع کار های خود کمتر از 5 دلار سرمایه گذاری کرده اند، در ایران برای شروع سرمایه کسب و کار، کارآفرین میتوانند با سرمایه حدود یک تا ده میلیون کار خود را استارت بزند، شاید در ابتدا همین مبلغ زیاد باشد ولی باز هم لازم به ذکر است که این مبلغ بستگی کار شما دارد

چرا کسب و کار اینترنتی ؟

می توان به جرات گفت که کسب و کار اینترنتی یکی از بهترین شغل های دنیا است، و با این شغل شما می توانید در هر شرایطی درآمد داشته باشید،چه وضع اقصادی کشور مناسب باشد چه وضع اقتصادی مناسب نباشد درآمد شما سر جایش خواهد بود، کسب و کار اینترنتی بستگی به توان و تفکر شما در عرصه کسب و کارتان دارد شما می توانید در چند روز به درآمد بالای چند کارمند برسید، فقط لازم است شما مخاطبان مورد علاقه کسب و کارتان را جمع آوری کنید.

شاید این روز ها کسب و کار اینترنتی در بین برخی از مردم بد جا افتاده باشد و به نظر خودشان می توانند از هر راه روشی از اینترنت درآمد کسب نمایند، این دلیل باعث می شود خیلی ها گول سایت های سود جویی که فقط به درآمد خودشان فکر می کنند را بخورند، و این امر باعث می شود که ثصویر کسب و کار اینترنتی بد جلوه داده شود و از کسب و کار اینترنت به دروغ نام برده شود و بگویند این که فایده ای ندارد .

در صورتی که اصلا اینطور نیست در ادامه هر آن چیزی که شما به آن احتیاج دارید تا بتوانید از اینترنت درآمد زایی داشته باشید را به شما می گویم، راه کارهایی را به شما نشان می دهم تا بدون هیچ سرمایه ای بتوانید از اینترنت کسب درآمد کنید

ایجاد شغل برای خانم ها

امروزه میزان بیکاری زنان نسبت به مردان در ایران به 170% بیشتر میباشد ،خانما بدلیل سختی کار یا پیدا نشدن کار مناسب و یا حتی به دلیل مخالفت خانواده از فکر کسب و کار می گذرند، کسب و کار خانگی یکی از بهترین گزنیه ها برای فعالیت خانم ها برای ایجاد یک کسب و کار مناسب و بدون دغدغه میباشد.

جلو گیری از هدر رفتن زمان

مزایای کسب و کار خانگی صرفه جویی در زمان می باشد آمار های گرفته شده در خصوص کار افراد این طور نشان می دهد که، ایرانی ها در در سال چیزی حدود 2120 ساعت مشغول به انجام کار میباشند علاوه بر این زمان مسافت رسیدن به محل کار در تهران به طور میاگین حدود یک ساعت میباشد، یعنی در سال چیزی به حدود 700 ساعت میشود، در شهر های مختلف این آمار متفاوت می باشد.

راه‌اندازی کسب و کار با هزینه کم

با راه اندازی کسب و کار در خانه دیگر نیاز به صرف این همه وقت نمیباشد می توانید این زمان را به کارهای دیگر خود تخصص دهید، مهمترین ویژگی کسب و کار در خانه ساعت کارتان را خودتان تنظیم می کنید و زمانی که کاری برای شما پیش بیاید نگران مرخصی گرفتن نیستید خودتان مدیر هستید.

در یک آمار گیری دلایل افرادی که کسب و کار اینترنتی را به شغل های دیگر ترجیح داده اند را جویا شدیم :

 • 55% بدلیل هزنیه رفت و آمد یا هزنیه سوخت وسیله نقلیه
 • 47% بدلیل راهی از ترافیک
 • 43% بدلیل محیط آرام و بدون سرو صدای منزل نسبت به محل کار
 • 60% بدلیل هماهنگی زندگی شخصی و کار
 • 30% بدلیل زمان بیشتری در کنار خانواده بودن از کسب و کار خانگی حمایت می کنند
 • 22% بیان کرده اند که کسب و کار اینترنتی آسیب کمتری به محیط زیست وارد میشود

کسب و کار های اینترنتی خود چالش های هم می تواند داشته باشد

در این مقاله می خواهیم به مشکلات یا موانع که امکان دارد بعد از راه اندازی کسب و کار اینترنتی سر راه شما سبز شوند اشاره کنیم.

اولین چالش و به احتمال فراوان بزرگترین چالش می تواند این باشد که بعد از راه اندازی کسب و کار مورد علاقه تان به احتمال زیاد بخش ها و کار های بسیاری وجود دارد که شما باید انجام دهد که شاید قبلا آن را انجام نداده باشید حتما نیاز دارید آن را یاد بگیرید، البته فرصت مناسبی می باشد تا مسائل مختلف را بیاموزید، و با اجرای آن تجربه جدیدی بدست آوردید تمام این مسائل به خود شما بستگی دارد.

چالش دیگر در باره کسب و کار در منزل این می باشد که شما برای فعالیت کاریتان مطمئنن چند ساعت در روز به کار در خانه و اتاقتان مشغل می باشید، و این روش کار کردن شاید دیگر مثل قبل با افراد مختلف در ارتباط نباشید و از اجتماعی بودن شما جلو گیری میشود، پیشنهاد ما به شما این است که اگر کسب و کار اینترنتی خود را در منزل شروع کرده اید و فعالیت چند ساعته دارید ، حتما زمانی را برای کارهای شخصی ، گذراندن زمان با خانواده و حضور در اجتماع را بیشتر دقت نمایید.

توانایی شما در مدیریت کسب و کار اینترنتی در خانه یکی از مهمترین بخش های این کار میباشد، زمانی بروز می دهد که شما در برابر عوامل وسوسه انگیز میتواند مقاوم کنید با نه؟؟؟

مانند زمانی که دوستان شما برای بیرون رفتن به شما پیشنهاد میدهند، شما از ساعت کار خود بزنید و به تفریح بروید، برای رفع این مسائل و تداخل نخوردن برنامه های شخصی تان با کار باید ساعت کار ثابت و مشخصی داشته باشید، دست شما در این انتخاب باز است زمان کار خود را تعیین کنید.

برای شروع کسب و کار خودمان در منزل از کجا شروع بکنیم ؟

اولین قدم برای راه اندازی یک کسب و کار ایده کار میباشد و مهمترین بخش میتواند همین ایده باشد، همه چیز با یک ایده خوب شروع می شود حتی ساده ترین بخش فعالیت های ما با ایده شکل میگیرد، شاید خیلی از ایده ها تجاری، عادی و روزمره به نظر بیایند گاهی این ایده ها نایاب و نوآورانه هستند که دقت نمیکنیم و خیلی راحت از کنار این ایده ها گذر می کنیم، شاید خیلی وقتا خواسته باشید بدانید این ایده های دوست داشتنی که در کل دنیا صحبت از آن است از کجا می آید؟.

راه‌اندازی کسب و کار با هزینه کم

قبل از پاسخ دادن به سوال باید این را توضیح بدهیم که ایده ها به علاقه فردی نیاز دارند، شما تا به یک کاری علاقه نداشته نداشته باشید با کلی ایده ی فوق العاده هم مواجه شوید یا اصلا دقت نمیکنید و یا اگر بدون علاقه کار را شروع کنید به نتیجه مطلوب نخواهید رسید.

پیشنهاد ما به شما این است که قبول از شروع و راه اندازی هر کسب و کاری به این دقت کنید در چه زمینه ای علاقه دارید چه کارهای را خوب انجام می دهید، این انتخاب مطمئنن احترام به خودتان است زیرا چون در طول روز ساعاتی زیادی را مشغول به کار هستید حتی بیشتر از کنار خانواده بودن پس باید یک کسب و کاری راه اندازی کنید که واقعا دوستش دارید.

شما باید به این موضوع اطلاع پیدا کنید که مردم پولشان را بیشتر در چه راستایی خرج میکنند از خرید چه محصولاتی خوشحال میشوند، کسب و کاری که به مشتریان کمک می‌کند خوشحال باشند و مشکلی از آن‌ها را حل کند، جایگاه بهتری برای موفقیت دارد.

شما نباید این انتظاررا داشته باشید که چون زحمت زیادی برای محصولاتتان کشیده اید فروش بیشتری داشته باشید، باید به این موضوع اطلاع پیدا کنید که مردم پولشان را بیشتر در چه راستایی خرج میکنناز خرید چه محصولاتی خوشحال میشوند، کسب و کاری که به مشتریان کمک می‌کند خوشحال باشند و مشکلی از آن‌ها را حل کند، جایگاه بهتری برای موفقیت دارد.

تحلیل و بررسی ایده انتخاب شده

در مرحله اول پیدا کردن ایده مناسب اولویت اول است ما می خواستیم بدانیم در چه زمینه ای برای کسب و کار علاقه داریم و مهارت داریم، این موضوع هم بیان شد که برای انتخاب یک ایده نیاز به یک خلاقیت نو نیست از دیدن مشکلات مردم و برای رفع این مشکلات می توان یک کسب و کار خوب راه اندازی کرد، بعد از انتخاب یک ایده عالی و دوست داشتنی به مرحله بررسی ایده میرسیم، که آیا می توانیم موفقعیت لازم را کسب کنیم یا خیر..؟

ریسک محصول یا خدمات

شاید عرصه کسب و کار شما به طوری باشد که بخواهید در این حوضه یک دستگاه جدیدی را اختراع کنید قبل از شروع به کار اولین موضوع این می باشد که شما باید مطئنن باشید که در ساخت این دستگاه جدید تا پایان کار با مشکل مواجه نخواهید شد، پیشنهاد ما به شما این است که قبل از گرفتن وام یا خرج کردن پول کلانی برای ساخت دستگاه یک نمونه کوچک ساخته در صورت ناموفق بودن ساخت دستگاه با ضرر مالی مواجه نشویم.

ریسک مشتری و بازار

بیشترین درصد شکست افرادی که کسب و کار تازه ای را شروع کرده اند به همین موضوع ختم میشود ریسک مشتری و بازار ،مهم ترین مسئله در این بخش دقت بسیار زیاد بر روی بازاریابی و مشتریان می باشد، شاید محصول ارائه شده از طرف شما خیلی خوب باشد ، باید بدانیم مردم به این محصول نیاز دارند یا خیر..؟

و حتی شاید محصول ارائه شده از طرف شما برای رفع یک مشکل بوده تا حدی این ریسک را کاهش می دهد، اما مطلب مهمی که باقی می ماند این است که مردم حاضرند برای دریافت این محصول پولی خرج کنند یا اصلا دقت داشته اند به رفع مشکل که بخواهند با گرفتن محصول شما آن را رفع کنند شایدم اصلا برایشان مهم نباشد این مشکل برایشان اصلا اهمیتی ندارد.

بهترین حالت برای فروش قطعی محصولاتتان این است با خود مشتریان در ارتباط باشید ، مشتریان بهتر از هر شخص دیگری می توانند به صراحت بیان کنند که می توانند محصولات شما را خریداری کنند یا نه؟

حالت خیلی خوبه این موضوع این است شما یک نظرسنجی تست قبل از تولید محصول از بین مردم گرفته تا به نتیجه اولیه برسید، که ریسک این کار را خیلی کاهش می دهد.

ریسک رقبا

قبل از راه اندازی یک کسب و کار شما باید دقت داشته باشید در حوزی فعالیت شما چه اشخاص یا شرکت های در حال فعالیت هستند، شما این توان را دارید تا بتوانید یا این شرکت ها رقابت کنید ، محصولات ارائه داده شما میتواند از نظر کیفیت با این شرکت ها برابری کند؟

در بهترین حالت این است ایده شما یک ایده ی نو آور باشد تاثیر به سزایی دارد زمانی که اولین کسب و کاری هستید که وارد یه حوزه میشوید، با نوآوری کسب و کارتان به یک برند تبدیل خواهید شد، همیشه اولین شرکت وارد شده در یک حوزه معروفیت زیادتر نسبت به شرکت های که بعد آن وارد شده اند پیدا میکند ، و این موضوع را بدانید که خیلی از شرکت ها بوده اند فعالیتشان خیلی طولانی نبوده این موضوع نوآوری تا پایان عمر را برای شما تضمین نمیکند

در صورتی که شما رقبای بزرگی در عرصه کارتان دارید، هیچ گاه از کارتان دست نکشید شما باید روی قسمتی از بازار تمرکز کنید.

فرا رسید روز مورد علاقه برای شروع کسب و کار

شما بعد از سپری کردن مراحل حالا یک ایده مناسب برای شروع کار خود دارید به این نتیجه رسیده اید که چه محصولی را باید تولید و بفروش برسانید، حالا باید به این نتیجه برسد که در یک سال اول باید در روز چه تعداد محصول نماید و آن را بفروش رسانید ، به این موضوع باید فکر کنید که در چه بازه ی زمانی می توانید بازار کار را در دست بگیرید. باید برنامه ریزی شود.

برنامه ریزی در کار یک امر بسیار مهم می باشد، اهداف کارتان مشخص می شودو لحظه ای سرگردان نخواهید.شک و تردید در بیان خواسته‌ها، مهمترین راه شکست است! اگر شما خواسته‌های‌تان را ندانید، چگونه می‌توانید آن‌ها را بدست آورید

کار خود را شروع کنید

راه اندازی سریع کسب و کار بسیار تاثیر دارد می توانید بسیار سریع محصولات خودتان را وارد بازار کنید تا زمانی که شما محصولی وارد بازر نکرده اید می توان گفت که زمان خود را هدر داده اید کار شما تازه شروع شده است ، ولی باید این موضوع را هم بدانید که سرعت کار شما در عرضه محصولات باید خیلی اصولی انجام شود تادر کار خود با مشکل مواجه شوید

آماده سازی وسایل کارتان

مهمترین مسئله این بخش مکان کار شما میباشد از تا حد امکان کار در خانه اجتناب کنید چون مسائل خانه با مسائل کار شما به تداخل می افتد، حتی اگر در خانه می خواهید کسب و کارتان را شروع کنید یه اتاق را به کارتان تخصص دهید تا از هیاهوی روز مره دور باشید. با علاقه وسایل کار خود را آماده کنید حتی اگه فقط به یک میز و صندلی دارید این ابزار را فقط برای کار خود تخصص دهید.

ولی اگر کسب و کار شما تولیدی میباشد قطعا بیش از یک میز و کامپیوتر لازم دارید؛ در این صورت باید توجه داشته باشه که کار در منزل باعث آزار خانواده و همسایه‌هایتان نشود. همچنین در صورتی که به انبار برای محصولاتان نیاز دارید، می‌توانید از انباری خانه‌تان استفاده کنید و یا یک جای کوچک و ارزان قیمت برای آن اجاره کنید

راه اندازی یک سایت خوب با هزینه مناسب

امروزه فروش از طریق اینترنت به جایگاه خیلی خوبی در عرصه فروش محصولات در دنیا رسیده است ، شما اگر میخواهید در کسب و کارتان فروش خیلی خوبی داشته باشید، باید به این فکر باشید که یک سایت برای کسب و کارتان تخصص دهید ،اگر بخواهید اینکار را خودتان انجام دهید با مزایای و معایبی همراه خود بود، مزایا می تواند هزنیه کمتر خرج کردن برای تشکیل سایت و اینکه انگیزه آموزش پیدا کردن در مورد تشکیل سایت .

راه‌اندازی کسب و کار با هزینه کم

معایب نداشتن دانش مناسب در طراحی و تشکیل سایت، هدر رفتن زمان در این فرآیند و… سپردن به متخصصان این عرصه می تواند گزنیه خیلی مناسب برای شما باشد .

بهترین گزینه با سرمایه گذاری کم طراحی قالب وردپرس میباشد که کمک وردپرس ای خدمات را به شما ارائه میدهد . کمک وردپرس به عنوان پشتیبان سایت و پشتیبان وردپرس بهترین خدمات رو برای شما در این بخش در نظر میگیرد .

شروع بازار یابی

برای رسیدن به فروش مناسب به یک بازاریابی خوب و موثر هم نیاز دارید ، شما برای اینکه محصولاتان را به فروش برسانیم باید محصولات را به مشتری نشان دهیم تا با محصولات آشنا شوند. در صورت مناسب بودن برای مشتری به خودی خود به فروش می رسد.

هر چند که بازاریابی و فروش با هم تفاوت دارند اما بازاریابی باید مشتریان بالقوه را به محصول یا خدمات شما علاقه‌مند کند و سرنخ فروش به وجود آورد، بازاریابی خصوصیات خاص خودش را هم دارد، این طور است که بازاریابی باید برند را به یک سمت از بازار بکشاند و گروهی از مشتریان از آن حمایت کنند و با سود خوب همراه باشد.

قوانین کسب و کار

دریافت مجوز برای مشاغل خانگی امری ضروری میباشد برای اینکه در کسب و کارتان به مشکلی برنخورید ، حتما به دریافت مجوز مربوطه اقدام کنید.برای ثبت کسب و کار خانگی خود باید به سامانه سازماندهی مشاغل خانگی بروید و فرم مربوطه را پر کنید، سپس بعد از انجام بررسی ها توسط کارشناسان از شما خواسته می شود که به اداره کار و رفاه برای ادامه کار و اخذ مجوز مراجعه کنید.همچنین هنگام اعطای مجوز کارشناسان اداره کار از محل کسب و کار شما در خانه بازدید می‌کنند و در صورتی که مزاحمتی برای همسایه‌ها نداشته باشید، مجوز صادر خواهند داد.

برای استخدام نیرو حتما به این موضوع توجه فرماید که هنگام استخدام تمامی مسائل حقوقی از جمله حقوق کارمند اضافه کاری و تمام شرایط کاری در قرارداد قید شود.

مطلب پایانی

شما برای راه اندازی کسب و کار تنها به یک اراده بسیار قوی برای انجام این کار نیازخواهید داشت تا به تمام رویاهایتان برسید، به اعتقاد خیلی از افراد کارآفرینی یک چیز ذاتی می باشد ولی اصلا اینطور نیست برای بدست آوردن تمام چیزا ها فقط به علاقه نیاز است و یک اراده بسیار قوی برای رسیدن به هدفتان باید کمی از ایده ال خود فاصله بگیرید و سختی ها را به جان بخرید…

نظرات و دیدگاه ها
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس