۲۳ اردیبهشت , ۱۳۹۸

نکات مهم برای پشتیبانی وردپرس و بالا بردن سئو سایت وردپرس

ما در این مقاله می خواهیم به بررسی و تحلیل نکات پشتیبانی وردپرس که برای ایجاد یک چک لیست نیاز داریم بپردازیم که با انجام دادن این نکات باعث بالا رفتن سئو سایت شما می شود

نکات مهم در پشتیبانی سایت

1 . انتخاب کردن یک عنوان جذاب :

زمانی که شما پستی را انتشار می دهید که یک عنوان جذاب نداشته باشد، این امکان وجود دارد که کسی آن را نخواند یا به اشتراک نگذارد. درست مثل کتابی که به خاطر جلد بدش کسی به آن توجه نمی کند یسیاری از افراد به پست های با عنوان غیر جذاب را توجه نمی کنند . از این رو پیش از اینکه پست وبلاگ خود را انتشار دهید ، از جذاب بودن عنوان آن اطمینان حاصل نماید.

مناسب ترین راه برای پیدا کردن عنوان جذاب این است که عنوان مورد نظرتان را از طریق برنامه تجزیه و تحلیلگر عنوان EMV برای پیدا کردن ارزش بازاریابی عاطفی آن بسنجید و انتخاب کنید البته این نکته را هم باید بگویم که این برنامه برای زبان انگلیسی می باشد.

2 . مواظب باشید طول عنوان SEO شما بیش از ۶۰ کاراکتر نباشد:

اکثر موارد عنوانی که برای پستتان می گذارید و عنوان SEO یکی می باشند ، از همین رو باید اطمینان حاصل نماید که طول آن کمتر از ۶۰ حرف است. امواقعی که این کار را انجام ندهید ، گوگل و دیگر موتورهای جستجو آن را به این پیغام “Long SEO Title” قطع می نماید . البته شما می توانید عنوان وبلاگ و عنوان سئوتان را متفاوت قرار دهید.

این مورد از نکاتی می باشد که رعایت کردن آن می تواند در بالا بردن سئو سایت شما مفید و موثر باشد.

اگر از افزونه Yoast SEO برای WordPress استفاده نمی کنید ، به شما پیشنهاد می کنم که حتما این کار را انجام دهید، زیرا دارای یک منطقه پیش نمایش است که نشان می دهد عنوان شما چطور در Google نشان داده می شود.

3 . نوشتن شرح متا یا Meta Description را فراموش نکنید:

شرح متا شرح مختصری از محتوای پست شما خواهد بود که در موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی زیر عنوان پست شما نشان داده می شود. اگر شما یک بخش از محتوا را به عنوان متا، به صورت سفارشی یادداشت نکرده باشید ، موتورهای جستجو چند جمله اول متن را به عنوان متا انتخاب نموده و آن را به نمایش می گذارند اپکه این موضوع اصلا مناسلب نمی باشد.

ار همین رو شما باید حتما یک قسمت از توضیحات را که زیر ۱۶۰ کاراکتر می باشد ، به صورت سفارشی آماده نماید.در پشتیبانی وردپرس این مساله هم می تواند روی بالا بردن سئو سایت موثر باشد. در این مورد هم استفاده از افزونه Yoast SEO می تواند خیلی موثر باشد.

4 . حتما کلمه کلیدی را در عنوان، شرح، و محتوا بکار ببرید:

موقعی که شما مقاله ای را می نویسید باید یک عبارت کوتاه که حاوی چند کلمه است را به عنوان موضوع یا مساله اصلی مقاله تان تحت عنوان کلمه کلیدی مشخص نماید. شما باید اطمینان حاصل نماید که عنوان، توضیحات متا و محتوای مقاله شما شامل این عبارت کلیدی می باشد ، که شما در تلاش برای رتبه بندی آن می باشید.

برای درک بهتر به طور مثال : کلمه کلیدی این مقاله “پشتیبان وردپرس” می باشد، که هم در عنوان و هم در متن و هم در توضیحات متا وجود دارد.
شما برای اینکه متوجه شوید چند بار از این لمه کلیدی برای مقاله خود استفاده کرده اید باید مقاله خود را مطالعه نماید و تعداد را بشمارید، و یا از ترکیب دو دکمه Ctrl + F استفاده کنید، یا می توانید از افزونه Yoast SEO استفاده نماید که به طور خودکار تعداد تکرار کلید واژه را به شما خواهد گفت.

5 . عبارات کلیدی مرتبط را فراموش ننماید:

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از تازه کاران محتوا نویسی مرتکب آن می شوند این می باشد که سرتاسر مقاله شان را پر می کنند از کلمه کلیدی، این کار کاملا غلط بوده چون از خوانایی و جذابیت متن آن کاسته می شود.

در حقیقت آن کاری که باید انجام دهید این است که محتوایتان را به زبان طبیعی یادداشت نماید و سعی نماید از کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی متن در مقاله تان استفاده نماید ، این کار هم خوانایی متن را بالا می برد هم سبب می شود مقاله شما زمانی که افراد کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی متن را جستجو می نمایند ، مقاله شما جزء نتایج گوگل به نمایش گذاشته شود.

برای انجام دادن این کار یا در واقع پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی مرتبط، شما باید در گوگل کلید واژه اصلی خود را جستجو نماید، بعد از آن در پایین صفحه نتایج جستجو می توانید عبارت های مشابه ای را که جستجو شده اند مشاهد نماید .این یکی از تکنیک های وبلاگ در بسیاری از چک لیست های مرتبط به بالا بردن سئو سایت در صفحات وبلاگ می باشد.

6 . برای پست های مرتبط در وبلاگ خود لینک داخلی درست کنید:

پشتیبان سایت در به وجود آورند پیوند بین هر دو صفحه از سایت در بالا بردن سئو سایت تان می تواند بسیار تاثیر گذار باشد، زیرا باعث افزایش بازدید صفحات و کاهش نرخ پرش سایتتان خواهد شد. در هر پستی که می نویسید، باید حداقل برای ۱ تا ۲ مقاله از مقاله های قبلی تان لینک گذاری نماید .

7 . اطمینان حاصل کنید که تمام لینک های خارجی در یک پنجره جدید باز می شوند:

از این موضوع اطمینان حاصل نماید که به کار گیری از لینک های خارجی می تواند به کاربر کمک نماید تا در مورد موضوع مقاله بیشتر بفهمند و از این جهت، و بعلاوه در بالا بردن سئو وردپرس هم مفید باشند . اما اگر استفاده از این لینک ها سبب شود که کاربر سایتتان را ترک نماید ، بهتر می باشد که از آن استفاده نکنید.

برای اینکه هم از لینک خارجی استفاده نماید و هم از خروج کاربر از سایت جلوگیری نماید ، باید همه ی لینک های خارجی را در یک پنجره جدید باز نماید. انجام دادن این فرآیند باعث می شود که زمان لینک دادن به منابع خارجی نرخ پرش از سایت خود را کمتر کنید .

8 . اضافه کردن تصویر مناسب و با منبع معتبر و مفید :

به منبع که عکس های سایتتان می گذارثید توجه نماید . در صورتی که عکس هایتان صرفا کپی ای از عکس های سایر سایت ها باشند ، این کار برایتان به قیمت کاهش سئو سایتتان میشود . این در حالی می تواند عواقب بدتری را به همراه داشته باشد.

شما باید تمامی عکس های سایتتان را خودتان طراحی نماید و یا اینکه از سایت هایی که عکس رایگان در اختیار کاربران قرار می دهند استفاده نماید و یا با بردن عکس هایی که از سایت های دیگر دانلود کرده اید به نرم افزاری شبیه فوتوشاپ و دستکاری اش، به آن عکس هویت جدیدی بدهید.

نکات مهم در پشتیبانی سایت

9 . تصاویر شما باید دارای برچسب های ALT باشند:

توجه نماید که تمام یا برخی از تصاویری که به سایت اضافه می نماید دارای برچسب‌های alt باشند. این فرآیند در بالا بردن سئو سایت به شما کمک می کند.

10 . عکسها را برای ابعاد مناسب رسانه اجتماعی بررسی و تحلیل نماید:

نسبت به این موضوعی که هر شبکه دارای اندازه تصویر مختلفی می باشد ، اگر تصویر مورد نظر شما بیش از ۵۰۰ پیکسل در ۳۰۰ پیکسل باشد معمولا مناسب می باشد. اما اگر پستی که می خواهید انتشار دهید حاوی یک عکس بسیار کوچک یا بند انگشتی باشد، بررسی نماید که این ابعاد برای فیس بوک، گوگل، کارت های توییتر و غیره مناسب باشد.

زمانی تم مورد نظر شما کوچکتر از اندازه باشد، شما می توانید با استفاده از تنظیمات اجتماعی افزونه Yoast SEO یک تصویر کوچک برای فیس بوک، توییتر و غیره آپلود نماید.

11 . نسبت به مقدار متن تعداد عکس هاس خود را تعیین نماید:

برای داشتن مقاله ای جذاب و مناسب باید حداقل به ازای هر ۳۵۰ کلمه از محتوا یک عکس استفاده نماید تا مقاله تان برای خواننده، قابل خواندن و جذاب باشد چرا که اغلب کاربران وقت و حوصله خواندن مقالات طولانی و غیرجذاب را نخواهند داشت .

تصاویر، فیلم ها، عکس ها، نمودار ها ، نقل قول ها، جداول و …، به شما کمک می کنند که ارزش متن را افزایش یابد .

12 . محتوا را به قسمت های مناسب تقسیم بندی نماید:

شما باید مطمئن باشید که پست وبلاگ شما به لحاظ دستوری برای خواندن ساده می باشد .

عنوان ها (برچسب های h2، h3)، لیست ها، bold ها، کالیج آن، پاراگراف های کوتاه و سایر بخش های قالب بندی ها می توانند به خوانایی متن کمک چندانی نماید.

13 . مخاطب را به فعالیت مناسب در سایت دعوت نماید:

اکثر نویسندگان مطالب را در وبلاگ که ابه انتشار گذاشته اند در پایان پست وبلاگ خود از خوانندگان خود می خواهند که درباره پست شان نظر بدهند ، محصول شان را خریداری نمایند یا آنها را در رسانه های اجتماعی دنبال نمایند و …

این کار خوبی میباشد که سبب جذب و درگیر کردن مخاطبان می شود. فقط این موضوع را به یاد داشته باشید که راههای ارتباطی مناسب و متنوعی برای کاربرانتان ایجا نماید . یعنی علاوه بر فراهم آوردن امکان اظهار نظر در سایت، از شماره تلفن و ایمیل و.. هم استفاده نماید تا بازدیدکنندگان احساس نمایند که دسترسی به شما واقعا راحت می باشد .

14 . اضافه کردن دسته ها و برچسب ها در محتوا :

پشتیبان سایت با ایجاد کردن دسته بندی های متفاوت در سایت و تعیین دسته هر مطلب قبل از منتشر کردن آن، دسترسی کاربران به مطالبی که می خواهند را فوق العاده آسان می نماید و این خود در جذب مخاطبین تاثیر گذار می باشد.

15 . بررسی مقدمه :

مقدمه به کاربران کمک می نماید که تصمیم بگیرند که آیا به خواندن محتوای شما ادامه دهند یا خیر . با استفاده از روش APP و با نوشتن مقدمه در یک قلاب محتوایتان را جذاب تر نماید .

A – موافقت: قول دادن به یک ایده که خواننده با آن موافقعت نمابد .
P – وعده: وعده به شما نشان می دهد که چگونه برای حل مشکل اقدام نماید .
P – پیش نمایش:این موضوع را واضع نماید که چه چیزی خوانندگان شما را می خواهند یاد بگیرند.

16 . طول متن چک کردن:

متخصصان همواره در خصوص بهترین طول یک پست بحث می نمایند ، زیرا پاسخ درست و قطعی برای آن وجود ندارد فقط از این موضوع اطمینان حاصل نماید که طول پست شما برای پوشش دادن موضوع پست کافی می باشد و به اهداف خود خواهید رسید. حداقل طول مجاز برای متن از طرف گوگل حدود ۳۰۰ کلمه می باشد . ولی در واقع این شما هستید که مقدار مناسب متن را تعیین می نماید ، مراقب باشید پیش از اندازه محتوای خود را طولانی نکنید.

این در حالی است که چه متن های بلند که حاوی تعداد بیشتری کلمات کلیدی میباشند و برای بالا بردن سئو سایت مناسب تر می باشند ولی باید مراقب باشد محتوا طولانی و کسل کنند نباشند ، در متن های طولانی از موارد که در جذابیت محتوا کمک می کنند استفاده نماید تا خواننده متن را نیمه تمام رها ننماید.

17 . چک کردن رسانه های بصری:

مطمئن شوید که عناصر اصلی شما ویژگی های لازم از جمله: کیفیت گرافیکی بالا، حجم پایین، سرعت دانلود بالا، جذابیت، ارتباط مناسب با موضوع پست، کپی رایت نبودن و … را داشته باشند.

18 . اضافه کردن لینک های داخلی و خارجی:

هنگامی که محتوایتان را به سایت های قدرتمند و معتبر لینکدهی می کنید ، این برای گوگل نشانه ای برای ارزیابی سایت شما می باشد و در بالا بردن سئو سایت شما تاثیر گذار می باشد و هنگامی که شما به وب سایت های خنثی لینک می دهید ، به کاربران کمک می نماید که به شما بیشتر اعتماد نمایند . لینک ها اعتبار آنلاین خود را ایجاد می نمایند ، بنابراین قبل از اینکه روی انتشار کلیک نماید ، به پست خود اضافه کنید.

این موضوع را به خاطر داشته باشید که لینک های داخلی در بالا بردن سئو سایت شما موثر خواهند می باشد ، و البته به کاربران برای پیدا کردن جای بعدی که باید رویش کلیک کنند، کمک می کنند.

19 . زمان بندی:

منتشر کردن منظم و دقیق پست ها در وبلاگ یا سایت می تواند تاثیر زیادی در جذب بازدیدکنندگان ، بخصوص بازدیدکنندگانی که به طور منظم پیگیر مطالب شما می باشند داشته باشد. لازم می باشد ساعت خاصی و یا روز های خاصی در هفته را برای منتشر کردن پست هایتان در نظر داشته باشید که و بعد در هر ساعت از شبانه رو که خواستید مطالبتان را بنویسید و برای انتشار در آن زمان خاص زمانبندی نماید .

این فرآیند مخصوصا زمانی که قصد مسافرت دارید یا مشغله تان زیادتر از حد معقول شده باشد می توانید بسیار راهگشا و مناسب باشد ، این در حالی می باشد که بازدید کنندگان زمان انتشار پست را می بینند نه زمان نوشته شدنش را.

20 . بررسی عناصر فنی:

بررسی و تحلیل عناصر فنی بر میگردد به پشتیبان سایت که مطالب خود را در مرورگرهای مختلف بررسی و تحلیل نماید و مشاهده کنید که آیا در همه آنها خوب به نظر می رسد یا نه . همینطور فایل های بزرگ و کوچکی که در پست هایتان می گذارید را بررسی نماید و ببینید به راحتی باز یا دانلود می شوند یا خیر؟

21 . پیش نمایش و تست:

آخرین اقدامی باید انجام دهید این میباشد که ، دیدن پیش نمایشی از پستی که ایجاد کرده اید است. روی پیوندها کلیک نماید و ببینید همه کار می کنند یا نه، و مطمئن شوید که همه تصاویر و قالب بندی ها خوب باشند. بع از همه این ها می توانید روی دکمه انتشار کلیک کنید، البته می توانید آن را برای زمانی دیگر زمان بندی کنید.

کمک وردپرس به عنوان یک تیم طراحی قالب وردپرس و طراحی سایت وردپرس برای شما آرزوی موفقیت دارد..

 

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس