27 خرداد , 1398

اسکرول های طولانی در طراحی سایت

به احتمال خیلی فراوان شما وب سایت هایی را مشاهده نموده اید که شامل اسکرول های طولانی می باشند این صفحات به صورت ویژه طراحی شده اند به همین منظور با اسکرول صفحات وب تغییر پیدا می کنند. برای داستان سرایی محصولات یا خدمات در طراحی سایت استفاده می شوند.

اسکرول صفحات به صورت خاصی کاربران را در گیر خود می کند. بعضی از طراحان سایت ها و بازاریابان این فکر را می کنند که گذاشتن خیلی از مطالب در طراحی سایت خیلی سخت می باشد

از سوی اسکرول طولانی برای صفحه بندی در طراحی سایت قرار میگیرد و این موضوع باعث می شود که برای کاربران دست و پا گیر باشد و از همین رو کاربران را با مشکل مواجه نماید. به همین دلیل طراحان وب هنوز به طور مطمئن برای استفاده از اسکرول های طولانی نرسیده اند.

اسکرول های طولانی در طراحی سایت

داستان سرایی برند:

داستان سرایی برند باعث می شود در کسب و کار رقابت به وجود آید . این موضوع سبب تشکیل شدن ارتباط خاصی با بازار هدف شما را داشته باشد و به کاربران چیزی های قابل توجهی را از برند شما بدهد. هاروارد بیزنس در این خصوص می گوید شما با داستان سرایی برند می توانید یک انگیزه ای برای کاربران ایجاد نماید و این یک هدف برای افزایش رقابتی در کسب و کار شما خواهد بود..

یک صفحه با اسکرول طولانی باعث می شود که به عنوان یک محل برگزاری ایده آل برای داستان سرایی برای برند شما شود. مانند قرار گرفتن یک در وب سایت شما و کاربران می توانند با اسکرول این داستان سرایی را دنبال نمایند . این داستان سرایی برند شما را متمایز می نماید به جرات می توان گفت یکی از فرصت های عالی برای معرفی سایت شما می باشد.

صفحه بندی سایت:

یکی از عوامل ویژه در طراحی سایت که در چند سال اخیر استفاده های فراوانی از آنها شده است این در حالی است که با اسکرول های طولانی، صفحه بندی سایت منسوخ شده است
مواقعی که وب سایت به صورت صفحه بندی است مقالات و پست ها در سایت کمتر دیده می شود ، این عمل باعث می شود در موتورهای جستجوگر نتایج محدودتری را داشته باشید.

سیستم مدیریت محتوا به این دلیل می باشد تا سایت شما سازماندهی در مطالب سایت داشته باشد تا از این طریق تعداد زیادی کاربران را به سایت هدایت نماید و آنها را تبدیل به سفارش کنید.

پشتیبان سایت باید به این موضوع دقت نماید ، زمانی که محتوای خود را در داخل یک صفحه سایت قرار می دهید که شامل اسکرول طولانی نیز می باشد تجربه کاربری به نفع شما خواهد بود به این منظور که به راحتی می توانید مطالب و صفحات خود را به خوبی تقسیم کنید.

یکی از وب سایت هایی که مثال خوب کاملی در این خصوص ارائه داده است سایت اپل واچ می باشد که به جای این که هر یک از ویژگی های ساعت کاربر را به یک صفحه دیگر منتقل نماید با استفاده از اسکرول طولانی توانسته جزئیات بیشتری را به کاربران به نمایش بگذارد

معرفی کردن افزونه های رزرواسیون در وردپرس :

این موضوع را در نظر بگیرید که برای سازماندهی محتوا به طور منظم در صفحه بندی های قدیمی از نظر UX باز دیدکننده با مشکل مواجه شود ، قبل از هر چیزی برای کاربر دست و پا گیر می باشد که بخواهد به صورت مجزا هر صفحه را کلیک نماید و محتوای را با اسکرول کردن به سمت پایین پیدا نماید .

شما می توانید جزئیات زیادتر برای کاربران فراهم نماید ،بعضی از موارد هم نکات منفی برای اسکرول های طولانی وجود دارد که درباره آن صحبت میکنیم.

اسکرول های طولانی در طراحی سایت

سرعت پایین سایت:

جای تعجب نیست که صفحاتی پشتیبان سایت با اسکرول طولانی که برای داستان سرایی برند مورد استفاده قرار می گیرند. با این داستان سرایی برند می توانید از گرافیک ، تصاویر و حتی ویدئو استفاده نماید . که این عناصر شاید باعث کندی سرعت سایت شما شود و حتی برای کاربر به صورت UX کسل کننده هم باشد ،یکی از اسکرول های طولانی در سایت ناسا به چشم می خورد.

یک دانشجو در همکاری با ناسا این اسکرول طولانی را به کار برده است که به عنوان داستان سرایی است. اما این UX که برای کاربران مورد استفاده قرار گرفته میشود مشکل است واین موضوع یک تجربه کاربری نامناسب و دست و پا گیر خواهد بود .

یک طراحی محبوب فزاینده:

اسکرول های طولانی در طراحی سایت از چند سال پیش آغاز شده است از آن زمان برای کاربران فکر بسیار جالبی برای داستان سرایی بود. این در حالی است اسکرول طولانی برای یک مدت محدود می باشد.

موقعی که برندهای بزرگ و ماندگار همانند اپل در طراحی سایت حرفه ای خود از اسکرول های طولانی استفاده می نمایند ا خیلی برندهای بزرگ دنیا تصمیم دارند که برای داستان سرایی برند از صفحات یکپارچه استفاده نمایند که عامل باعث می شود که ارتباط قوی با کاربران به وجود آید .

 

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس