۴ فروردین , ۱۳۹۸

نکات مهم سئو داخلی سایت

در این بخش از مقالات کمک وردپرس (پشتیبان سایت و پشتیبان وردپرس) به نکات مهم سئو داخلی میپردازیم . با ما همراه باشید

ممکن است که بسیاری از افراد فرق میان سئو داخلی سایت و سئو خارجی آن را ندانند. به بیانی ساده و ابتدایی، سئو داخلی سایت، محتوای سایت را برای موتورهای جستجو بهینه سازی می کنند.

از طرفی سئو خارجی کارهایی است که در بیرون از سایت و جهت افزایش اعتبار سایت انجام می شود.به طور معمولی بهتر است که ابتدا،سئو داخلی سایتتان را انجام دهید و آن را بهینه کنید تا موتورهای جستجوگر بتوانند آن ها رامورد بررسی قرار دهند در این مقاله بیشتر نکات در سئو وردپرس قابل اجرا میباشد .بعد از اینکه سئو داخلی سایت به پایان رسید پس از آن به سئو خارجی سایتتان بپردازید.

نکات مهم سئو داخلی سایت

سئو داخلی

کمک وردپرس در این مقاله سعی دارد تا با بهره گیری از تجربه و عملکرد خود،مهم ترین نکاتی که در سئو داخلی سایت مهم است را مورد بررسی قراردهد.

شما اگر این نکات ساده را مورد بررسی قرار دهید و رعایت کنید می توانید موجب بهبود سئو داخلی سایتتان شوید و  با سرعت بیشتری شاهد افزایش بازدید سایتتان در دنیای وب شوید.

امیدمان این است که این مقاله بتواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند.

به تعداد کلمات و طول دامنه دقت کنید

مَت کاتس،یکی از بزرگان دنیای وب میگوید، 3 تا 5 کلمۀ ابتدایی در آدرس وب سایت  بسیار با اهمیت می باشد.درزیر چند نمونه از URL هایی را می بینیم که برای سئو داخلی سایت مضرر می باشند

 • https://www.komakwp.com/?p=341
 • https://www.komakwp.com/az-kalamat-monaseb-estefade-konid

نمونه ای از یکURL خوب:

 • https://www.komakwp.com/blog/types-of-links-both-good-and-bad

البته باید گفت که بهینه کردن کلمات انگلیسی url بسیار مفید میباشد،اما بهتر است بدانید که استفاده از url فارسی هم بسیار عالی می باشد. البته باید این رانیز در نظر گرفت که با این کار زیبایی urlسایت از بین میرود.

بهبود بخشیدن URL هایی که برای سئو مضرر می باشند

دو روش زیر به شما کمکم خواهد کرد تا آدرس صفحاتی که برای موتورهای جستجوگر مضر هستند را بررسی کنید.

 • از پلاگین‌های وردپرس مثل PrettyLink استفاده کنید(این پلاگین سبب می شود تا در وردپرس لینک جدید به URL قدیمredirect شود).
 • فرآیند ساختار ایجاد URLرا تغییر دهید (این کار در وردپرس قابل اجرا می باشد)

البته این احتمال وجود دارد که اگرurl تان را تغییر دهید رتبه ای را که الان دارید را از دست بدهید.به همین سبب بهترین راه ممکن این است که در url های جدید این کار را انجام دهید.

عنوان مطالبتان را باید بهینه سازی کنید

 • متای عنوان مطلب شما باید در حدود 50 تا 60 کاراکتر باشد.
 •  تیتر مطالبتان را با تگ های H1 بنویسد.به علاوه شما می توانید از تگ های H2وH3 برای سر فصل ها استفاده کنید.
 • باید از کلمات کلیدی در تگ متن عنوان استفاده کنید.
 • تنها 60کاراکتر از تگ عنوان مطلبتان نمایش داده می شود پس شما باید تمام هنرتان را در این 60 کلمه به خرج دهید.

شما باید عنوان مطالب قدیمیتان را نیز بهینه سازی کنید

می توانید با استفاده کردن از پلاگین هایی مانند Yoast SEO این عناوین ر امیتوانید به راحتی تنظیم کنید. Yoast میتواند مشکلات موجود در عناوین و description ها را شناسایی کند.

از فایل های چند رسانه ای استفاده کنید

برای این که سئو داخلی سایت، به بهترین شکل ممکن صورت گیرد بهتراست که در محتویاتتان از تصاویر، فایل های صوتی و ویدیویی استفاده کنید.اگر این کارها را انجام دهید مطمئنا مخاطبان خاص هر دسته به سایت شما مراجعه خواهند کرد.

اگر از فایل های چند رسانه ای استفاده کنید سبب این می شوید که کاربرانتان را فعال در سایت نگه داریدو به اصطلاح بانس ریت سایتتان را پایین بیاورید.بزرگان وب و سئو دنیا به این مهم دست یافتند که در زمان حال یکی از مهمترین عوامل در جذب کاربران وسئو وب سایت مرتیط با محتویات ویدیویی سایت می باشد.

به وب سایت های بزرگ و معتبر لینک دهید

اگر در مطلبتان به وب سایت های مرتبط و همکارتان لینک دهید،سبب خواهید شد تاگوگل بسیار راحت تر از مضووع و هدف فعالیت هایتان مطلع بشود. به علاوه با این کار شما از نظر گوگل به عنوان یک منبع مهم اطلاعاتی شناخته می شوید.

برای بازیابی محتوا بهتر است از لینک داخلی استفاده کنید

بهتر است این موضوع را بدانید که , هر پستی را که در وبلاگتان قرار می دهید،در 2 الی 3کلمه که بسیار مهم و کلیدی است بهرمطالب قدیمی خود لینک دهید. هنگامی که این فرآیند را تکرار می کنید،در یک زمان مشخص موتورهای جستجو مقالاتتان را به وسیله ی کلماتی که که به آن ها لینک داده اید خواهند شناخت پس در ادامه برای تولید محتوا زمان بیشتری را صرف کنید .

کلمات کلیدی و مهمتان را باید در ابتدا قرار دهید

این کلمات علاوه بر این که باید یک بخش از Meta Title باشند،  باید در Meta description نیز مورداستفاده قرار گیرند.اگر این کلمات در ابتدا مقالاتتان قرار گیرند برای سئو سازی سایتتان بسیار مفید خواهند بود

اگرکلمات کلیدیتان را در توضیحات متای سایتتان قرار دهید، در سئو سازی سایتتان تاثیر بسزایی ندارد،اما سبب این می شود که مخاطبان و کاربرانتان به کلیک کردن روی لینک سایتتان تمایل بیشتری داشته باشند

شما میتوانید با استفاده از پلاگینyoast SEOکلمات کلیدی سایتتان را مدیریت کنید و بهبود بخشید.

FHDN NV

در حال حاضر گوگل از فناورری سمانتیک برای جستجو های خود استفاده میکند به همین سبب گوگل میتواند معنای کلمات را بشناسد ونتایج بهتری را به کاربرانش نشان دهد.به همین سبب بهترین کار این است که کلمات کلیدی مرتبط و لغات هم معنی را در مقاله هایتان مورد استفاده قرار دهید تا گوگل بتواند بهترین نتایج را تشخیص دهد.

 نام تصاویر سایتتان را بهینه سازی کنید و ازتگ هایALTاستفاده کنید

موضوع تصاویر سایت شما توسط تگ های ALT به گوگل اطلاع داده می شوند. پس شما باید به بهترین شکل ممکن تصاویرتان را نام گذاری کنید.برای مثال اگر برای یک تصویر نام<PICTURE1>را انتخاب کنید یک اشتباه بزرگ است واین کار از نظر موتور جستجو گوگل هیچ ارزشی ندارد .باتوجه به این که در بخش تصاویر گوگل رقابت کم تری وجود دارد شما با اندکی تلاش در این زمینه می توانید برنده باشیدو رتبه تان را در گوگل افزایش دهید.

سرعت بارگیری سایتتان بسیارمهم است

حال اگر وب سایت شما کُند باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ درجهان امروز وقت و زمان ازمهم ترین ارکان زندگی می باشد پس ما برای این که وقتمان کم ترین هدر رفت را داشته باشد باید سرعت بالا آمدن و لود کردن سایتمان را افزایش دهیم.

به همین سبب بهتر است تا هرچند وقت یک بار سایتتان را از نظر سرعت بالا آمدن و لود شدن مورد بررسی قرار دهید البته اگر وبسایت شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده است این موضوع را در نظر داشته باشید که بهتر است پروژه خود را به یک تیم طراحی قالب وردپرس مطمئن بسپارید.

چگونه می توانیم سرعتمان را افزایش دهیم؟

استفاده ازیک CDN (شبکۀ تحویل محتوا) سبب افزایش سرعت وب خواهد شد.شاید نام CDNدر ابتدا پیچیده به نظر بیاید و لی در کل این گونه نیست و استفاده از این شبکه ها بسیار ساده است.اگر در زمان قدرت مالی استفاده ازCDN را ندارید، می توانید CloudFlare CDN را مورد استفاده قرار دهید که کاملا رایگان است.

مطالبتان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

همواره دکمه هایی را برای این که مطالبتان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید در کنار مطلبتان قرار دهید.روش استفاده از این دکمه ها بسیار آسان است، چون همواره در معرض دید قرار دارند.شما باید به کاربران گوش زد کنید تا مطالبتان را به اشتراک بگذارند

تعداد کلمات بیشتر = سئو بهتر

شما باید در مطالبتان همه ی جوانب یک موضوع را به دقت مورد بررسی قرار دهید و نباید به طور مختصر این کار را انجام دهید ودر صورت انجام این کار از نظر سئو دچار مشکل خواهید شد. برای مثال همین مقاله که داریم با هم میخوانیم علاوه بر نکات مهمی که در سئو است راه حل هایی را نیز برای آن ارائه میکند.یک مقاله خوب مقاله ای است که بین 1500تا5000کلمه داشته باشد.

طراحی سایت ریسپانسیو بسیار مهم است

روز به وز  تعداد افرادی که با گوشی و تبلت به اینترنت وصل می شوند در حال زیاد شدن است. با این کار شما در نمایش صفحات مختلف در تبلت یا گوشی تان دچار مشکل نمی شوید.به این ترتیب شما در نمایش محتویات سایتتان بر روی گوشی های مختلف یا تبلت ها هیچ مشکلی ندارید.

چگونه وب سایتمان را ریسپانسیو کنیم؟

شما میتوانید برای این کار از طراحان وب سایت استفاده کنید و یا این که از قالب هایی استفاده کنید که خودشان ریسپانسیو هستند.

در پایان سایت تخصصی پیشتیبانی ورفع مشکلات وردپرس از شما بابت خواندن این مقاله تشکر دارد.

در ضمن شما میتوانید سوالات و مشکلاتتان را در سایت ما مورد بررسی قرار دهید.

نظرات و دیدگاه ها
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس