اطلاعیه جهت ارتباط با بخش پشتیبانی حتما از بخش تلگرام و واتساپ در پایین سمت چپ وبسایت استفاده نمائید (پاسخگویی تلفنی در حال حاضر امکان پذیر نیست)
8 آوریل , 2019

سئو کلاه سیاه چیست؟ تکنیک های خطرناک سئو کلاه سیاه؟

در این بخش از مقاله با عنوان سئو کلاه سیاه در کمک وردپرس پشتیبان وردپرس و پشتیبانی سایت های وردپرسی با ماه همراه باشید .

سئو کلاه سیاه چیست؟

به تکنیک ها، استراتژی ها و روش هایی که مخالف قوانین موتورهای جستجو باشد و برای بالا بردن رتبه سایت در نتایج جستجو مورد استفاده قرار می‌گیرد سعی در گمراه کردن آنها داشته باشد،سئو کلاه سیاه در این زمینه اغلب با مجازات موتورهای جستجو پایان می‌یابد. سئو کلاه سیاه تکنیک‌های بسیاری دارد.

مانند : تکرار بی مورد کلمات کلیدی، مخفی کردن کلمات، خرید و فروش غیرقانونی لینک و…

تفاوت های کلاه سفید ها و کلاه سیاه ها

به اعتقاد سئو کلاه سیاه ها سایت باید سریعا در نتایج جستجوی گوگل بالا بیاید و این گروه یعنی کلاه سیاه ها برای بالا آمدن در نتایج جستجوی گوگل از هیچ کاری دریغنمی کردند،ولی در طرف مقابل کلاه سفید ها اصرار داشتند که تحت نظارت قانون عمل کنند و آنها برای بالا آمدن هیچ قانونی را زیر پا نمی گذارند.

سئو کلاه سیاه

آنها متقعد هستند دور زدن قانون برای کوتاه مدت است و استراتژی در بلند مدت خودش را نشان می دهد.

بالا آمدن در نتایج جستجو برای رشد هر کسب و کاری بسیار موثر و مفید خواهد بود، اما یک راه درست و یک راه غلط برای بهینه سازی موتور جستجو وجود دارد. روش درست آن همان راه قدیمی کلاه سفیدهای درستکار است ، روش غلط که با پشیمانی همراه خواهد بود کلاه سیاه است.

کار سئوی کلاه سیاه با توجه به الگوریتم‌های گوگل، کلاهبرداری انجام می‌دهد و رتبه سایت شما را در گوگل تغییر می دهد، به جای رفع کردن مسئله سئو وردرس شما ، یه شبه این مسئله را رفع میکنند وبه یک رتبه خوبی در گوگل خواهید رسید این فرآیند در بلند مدت با آسیب های برای سایت شما به همراه خواهد بود و برعکس جایگاه شما در گوگل شدیدا آسیب می‌زند.

تمام تلاش های موتورهای جستجو مانند گوگل این است که زمانی که افرادی دنبال مطالب یا خدمات خاصی میگردند بهترین نتایچ در دست شان برسد .

گوگل می‌خواهد مردم به بهترین تجربه جستجوی دست پیدا کنند و مطمئن باشند که نتایج ارائه شده شامل هرزنامه نیست, گوگل این فرآِیند را یا به صورت خودکاربا الگوریتم‌ها و یا به صورت دستی انجام می دهد. گوگل تمام تلاش خود را انجام می دهد که کسانی که با استفاده از کلاه سیاه اقدامی انجام داده اند را پیدا کند و آنها را جریمه نماید .

این جریمه شامل موارد جبران ناپذیر زیر است:

  • کاهش شدید رتبه سایت .
  • حذف همیشگی سایت .
  • خروج دامنه از کنترل شما .

تکنیک های خطرناک سئو کلاه سیاه :

خرید لینک:

“بیشتر افراد برای اینکه بتوانند لینک های ورودی بیشتری بگیرند و سریع تر در صفحات اول قرار بگیرند، اقدام به خرید لینک می کنند.” این یکی از بدترین تکنیک های سئو کلاه سیاه است که متاسفانه بعضی ازسایت های بزرگ هم استفاده می کنند.

این افراد با این فکر که با خرید لینک سریع تر بالا می آیند این کار را انجام می دهند و در همان رتبه بمانند و همچنین دیگر لازم نیست بابت تولید محتوا کلی هزینه کنند اما باید بگوییم، خرید لینک یکی از موارد سئو کلاه سیاه است و گوگل امروزه به افرادی که می خواهند با دورزدن قانون، سایت خود را بهینه نمایند، شدید برخورد خواهد کرد .

این نکته مهم را نیز در نظر داشته باشید که در هنگام سفارش طراحی قالب وردپرس به شرکت های طراحی سایت وردپرس از وجود لینک های فراوان اطمینان کامل حاصل نمائید .

کامنت های اسپم :

همانطور که از اسم آن مشخص است، این روش شامل پیوند به وب سایت شما در نظرات وبلاگ است. امروزه این اتفاق کمتر می‌افتد. زیرا الگوریتم‌های گوگل بروز شده‌اند و هرگونه لینکی را در کامنت‌ها نادیده می‌گیرند، حتما تا به حال دیده اید که افرادی زیر پست های شما کامنت می گذارند یا لینک های سایت خود را میگذارند که از نظر محتوا و موضوع هیچ ارتباطی با سایت شما ندارند. همچنین ممکن است که خود شما این کار را انجام بدهید.

باید گفت چنین کامنت هایی را ” کامنت اسپم” می گویند، این از دیگر کارهای است که افراد فکر میکنند اثرات مثبت به همراه خواهد داشت و باید گفت که اصلا اینطور نیست.nofollow در می آورن که این یعنی ، هیچ تاثیری این بک لینک بروی رتبه سایت شما نخواهد داشت و احتملا با جریمه همراه خواهد شد.

همچنین اگر شما کامنت های بلاگ سایت خود را بدون بررسی تایید نماید که نمایش داده شوند، ممکن است که لینک های اسپم و مخرب قرار بگیرد که این مساله تاثیر منفی برروی سایت شما خواهد گذاشت و همچنین باعث می شود که جلوه بلاگ شما در بین بقیه کاربران تخریب گردد، پس چرا خودتان را به این کار وا می دارید و جریمه شوید

کپی محتوا :

در مورد محتوا خوب صحبت های زیادی شده است و همه هم از این موضوع اصلاع دارند که برای دیده شدن سایت به یک محتوای عالی نیاز است. راحت ترین و ارزانترین روش برای افزایش رتبه وب سایت، تولید محتوای مناسب و عالی است. موتورهای جستجو به محتوای های خوب و مناسب اهمیت زیادی میدهند و استفاده از محتوای کپی شده را بدترین نوع سئو کلاه سیاه می دانند.
محتوای کپی شده جدا از جریمه شدن توسط گوگل و پایین آمدن دررتبه سایت، اعتبار سایت شما را پایین می آورد و کاربران سایت شما را به عنان یک سایت معتبر نگاه نمی کنند.
: تغییرساختار محتوای مقاله ها
این روش هم همانند روش کپی محتوا یک نوع دزدی به حساب می آید ، در این فرآِیند با تغییر در ساختار متن اصلی و به وجود آوردن یک متن جدید آن را به گونه ای در می آورند که مفهوم همان متن اصلی را بدهد،ولی این کار هم ازطرف الگوریتم گوگل تشخیص داده می شود، و سایتی که این کار را انجام داده است مورد جریمه قرار خواهد گرفت.

پنهان کردن متن :

پنهان کاری به معنی است که یک بخشاز متن را به کاربران نمایش داده میشود یک بخش به موتور جسنجو گوگل. سایت های کلاه سیاه برای بالا آمدن درچند نوع مطلب این کار را انجام می دهند. وب سایت های اسپم هم معمولا از این ترفند ها استفاده میکنند، تا توسط ربات موتور جستجو شناسایی نشوند. در این روش، کلاه سیاه، متنی را می‌نویسد که برای کاربران قابل نمایش نیست و فقط موتورهای جستجو میتوانند آن را شناسایی کنند.

باید این خبررا اعلام کنم که امروزه موتورهای جستجو از موضوع هم اطلاع پیدا کرده اند.

Doorway page :

از دیگر تکنیک های کلاه سیاه ها این است که در واقع این صفحه، به عنوان صفحه پرش یا پل شناخته می شود که برای کلمه کلیدی مورد هدف کاملا بهینه شده است و از نظر محتوا ارزشزیادی ندارد و هدف آن فقط انتقال کاربر از یک صفحه به صفحه دیگر است که هیچ ارتباطی با عبارت مورد جستجو کاربر ندارد.

در این فرآیند سئو کلاه سیاه، در این صفحه عباراتی به صورت لینک شده نوشته می شوند که کاربر به دنبال آن ها می باشد برای مثال شما به دنبال مطالب افزایش امنیت وردپرس میگردید که با لینک مشخص شده است و زمانی که شما وارد صحفه میشوید اطلاعات مورد نظر هیچ ربطی با این موضوع ندارند .

به کار بردن کلمات کلیدی زیاد :

قبلا از این تکنیک خیلی استفاده میشد و کاربردی هم بود، امروزه نه تنها کاربردی نخواهد داشت بلکه باعث جریمه شدن میشود. گوگل برای هر کلمه کلیدی مقداری تعیی=ن کرده است، که بین 1 تا 3 درصد در هر صفحه می باشد. به کار بردن زیادی آن، باعث می شود که گوگل گمان کند، شما قصد دارید با این فرآیند کاربران را به سمت خودتان جذب کنید و هیچ محتوای باارزشی ندارید، از این رو سایتتان را جریمه خواهد کرد و شما را جزو استفاده کنندگان سئو کلاه سیاه قرار می دهد.

محتوای غیرقابل مشاهده :

قرار دادن کلمات سفید که از چشم کاربر دور مانده است. از این رو کاربر نمی تواند آن ها را مشاهده کند اما موتورهای جستجو آن را می بینداین هم یکی دیگر از روش های کلاه سیاه است که ممکن است شما در صورت استفاده زیاد مورد جریمه قرار بگیرید .

فرق این مورد با cloaking این است که در پنهان سازی شما می توانید کدهای جاوااسکریپت را هم مخفی کنید ولی در محتوای غیر قابل مشاهده، فقط متن ها پنهان می شوند. به هرحال هر جز تکینک سئو کلاه سیاه معرفی شده اند. .

حالا چطور از سئوی کلاه سیاه دوری کنیم؟

بدون تردید سئو کلاه سیاه یکی از روش خطرناک برای سایت می باشد و ارزش حذف جریمه شدن سایت را اصلا ندارد. در این بخش چند مورد در مورد دوری از سئو کلاه سیاه بیان میکنیم:

شما باید به این فکر باشید که موتورجستجو همانند کاربران شما است اصلا قصد فریب آن را نداشته باشید. یعنی رفتار شما با موتور جستجو همان باشد که در مقابل کاربر انجام می‌دهید. از گول زدن موتور جستجو دوری کنید.

گوگل شدیدا توصیه می‌کند که تمام تلاش خود را روی حل مشکل کاربر بگذارید. اجازه دهید تا کاربر یک تجربه کاربری عالی از وب‌سایت شما داشته باشد.

تولید محتوای خوب مناسب به شما کمک فراوانی میکند ،محتوای اصیل و اروجینال بنویسید و کلمات کلیدی را زیاد تکرار نکنید، از کپی کردن محتوا خودداری کنید.، رعایت کردن دستورالعمل‌های گوگل را درباره محتوا…

اضافه کردن داده های ساختاری. قبل از اضافه کردن داده‌های ساختاری به وب سایت خود، حتما قوانین آن را مطالعه کنید. اطمینان حاصل کنید که هر نشانه‌ای که اضافه می‌کنید، دقیق و حساب شده است و کاربران را گمراه نمی‌کند.

از خرید فروش لینک حخود داری کنید باید این موضوع را بدانید که این کار غیرقانونی می باشد در سئو رد و بدل پول مهم نباشد ی=برای شما. هر گونه مبادله‌ای برای خرید لینک ممنوع است. از جمله ارائه محصولات رایگان برای گرفتن لینک. اگر نمی‌توانید تشخیص دهید در این زمینه چه مبادله‌ای قانونی و چه مبادله‌ای غیرقانونی است، حتما دستورالعمل های تایید FTC را مطالعه کنید.

از شبکه وبلاگ اختصاصی استفاده نکنید. وب سایت و محتوای خود را متفاوت کنید تا افراد به طور طبیعی به شما لینک بدهند. جعل کردن لینک پایان خوشی ندارد.
را به روز کردن اطلاعات خود درباره قوانین وب‌مسترها. راهنمای قوانین گوگل و یاندکس را هر از گاهی دوباره مطالعه کنی

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس