۱۱ خرداد , ۱۳۹۸

عوامل موفقیت و عدم موفقیت در طراحی وبسایت

در اول باید بگویم که این یک حقیقت است که هر وبسایتی برای شروع کردن فعالیت هدفی غیر از رسیدن به موفقعیت نخواهد داشت، بازدیدکنندگان وب سایت پس از هر بار بازدید کردن از وب سایت نظر مثبت یا منفی خواهند داشت ، مطمئنن در خصوص وب سایت های که نظر منفی دارند و نظرشان را جلب نکرده است دیگر بازدید نخواهند کرد ، از طرفی دیگر اگر وب سایتی نظر بازدیدکنندگان را جلب کند حتما مجددا به آن وب سایت ورود خواهند نمود.

این موضوع از ویژگی های و قابلیت های یک وب سایت را تعیین می کند، نه ظاهر آن وب سایت ، این نکته را باید بدانید که بازدید کننده وب سایت تنها فردی می باشد که به سایتت ورود می نماید پس قطعا همه ی تصمیم ها را او خواهد .

لذا طراحی کاربر محور به روشی استاندارد برای طراحی وبسایت موفق تبدیل شده است با تمامی مواردی که ذکر شده اگر کاربری نتواند از ویژگی وب سایت استفاده نماید انگار چینین ویژگی در وب سایت وجود ندارد .

ما در این مقاله قصد نداریم که جزئیات اجرایی کار را برای شما شرح دهیم ، مثال قرار گرفتن آیکون شبکه اجتماعی در بخش فوتر که توضیحات این بخش ها رادر مقاله های قبلی انتشار داده ایم ، ما در این مقاله می خواهیم شما را با قواعد و اصول اصلی و ابتکاری و تمامی روش های تاثیر گذار در طراحی سایت حرفه ای آشنا کنیم.

روش های که اگر درست اجرا شوند می تواند با انتخاب های طراحی در سطح بالا همراه شود و روش های درک اطلاعات ارائه شده را ساده سازی نمایند .

عوامل موفقیت و عدم موفقیت در طراحی وبسایت

اصول طراحی موثر وبسایت:

برای استفاده کامل از این اصول ابتدا ما نیاز داریم تا متوجه شویم کاربران چگونه با وب سایت برخورد و تعامل می نمایند آن ها چگونه فکر می کنند و الگو های رفتاری اولیه کاربران چگونه می باشد .

کاربران چگونه فکر می کنند؟

به صورت کلی عادت های کاربران در اینترنت تفاوت زیادی با عادت های مشتریان در مغازه ها ندارد.
بازدیدکنندگان اینترنتی صبور نمی باشند و به دنبال رضایت فوری هستند.
بازدیدکنندگان تصمیمات بهینه نمی­گیرند.
بازدیدکنندگان از فراست و بینش خود پیروی می­کنند..
بیشتر بازدیدکنندگان به دنبال چیزهای جذاب و مفید و کلیک کردنی هستند.
بازدیدکنندگان قدردان کیفیت و اعتبار خواهند بود.
بازدیدکنندگان می خواهند که کنترل مرورگرشان را در دست داشته باشند.
بازدیدکنندگان اصلا مایل نیستند فقط نگاه کنند .

 

حالا در ادامه این مقاله به چند مورد از فاکتور های طراحی سایت حرفه ای اشاره می کنیم

عوامل موفقعیت در طراحی وب سایت

۱ . شرایطی را فراهم نکنید که کاربران مجبور باشند فکر کنند :

برا اساس قانون اول استفاده از سایت شما باید آسان و واضح باشد و خودش تنها بیان کننده همه چیز باشد ، با کمتر کردن کردن دانستنی ها و آگاهی ها، گرفتن ایده و تفکر اصلی که در راستای سیستم شما وجود دارد برای کاربران قابل درک تر باشد .

۲ . شرایطی را ایجاد نکنید که کاربران صبر خودشان را دست دهند :

در هر پروژه­ای زمانی که خواهان این هستید که خدمات یا ابزاری را به کاربران خود به نمایش بگذارید تا از آنها استفاده نمایند ملزومات مورد نیاز کاربر را در پایین ترین حد نگه دارید. شرایط های مناسب ما این است که همه ی موانع را کنار گذاشته، برای استفاده ا ز همه ی خدمات خود از کاربران نخواهید که ابتدا در سایت شما ثبت نام نمایند..

۳ . دقت کردن مواردی که کاربران به آنها بیشتر دقت می نمایند:

از آنجایی که وبسایت ها هم محتوای ثابت دارند هم محتوای پویا برخی از مطالب پیش روی کاربران توجه آن ها را بیشتر جلب می نماید. مشخصا تصاویر تاثیر بسیار زیادی نسبت به متون نوشتاری جلب توجه می نماید و در خود نوشته ها هم جمله هایی که بولد شده باشند هم جالب تر و مهم تر از دیگه جمله ها جلوه میدهد.

۴ . سعی نماید تا ویژگی ها وبسایت را واضع تر برای کاربران به نمایش بگذارید :

طراحی های جدید و شیک وبسایت معمولا تاکید بر راهنمایی کاربران با جذابیت های بصری دارند همانند دکمه های ۱٫۲٫۳ بزرگ برای وارد شدن به مرحله های بعدی سایت.

۵ . از محتوا های هدفمند و تاثیر گذار استفاده نماید :

این موضوع خیلی اجباری است که سبک نوشته ای و چیدمان آنها با سلیقه و علایق روزانه کاربران تنظیم شود و با آنها هماهنگ شود .

۶ . ساده سازی در وب سایت :

سعی کنید در طراحی سایت خود سادگی را در اولویت قرار دهید

۷ . از ایجاد شدن فضاهای خالی ( سفید ) نترسید:

بودن فضای سفید در وب سایت خیلی خوب می باشد و طراحان مهار و خبره از این فضای سفید به عنوان یک المان در طراحی استفاده می نمایند

۸ . در انتها اینکه با زبان دیداری و به کمک تصاویر یک ارتباط موثر برقرار کنید:

و در پایان این مقاله می خواهیم بگویم که شما می تواند با استفاده از زبان دیداری و با استفاده از تصاویر یک ارتباط موثر با کاربران خود داشته باشید

این موضوع را باید بیان کنیم که این مطالب تمام آنچه که میخواستیم در مورد طراحی وبسایت بگویم نبوده ، در مقالات آینده حتما مطالب کاملتری را در اختیار شما قرار خواهیم گذاشت.
کمک وردپرس به عنوان یک تیم طراحی قالب وردپرس و طراحی سایت وردپرس برای شما آرزوی موفقیت دارد.

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس

    گفتگوی آنلاین در تلگرام