۲۱ خرداد , ۱۳۹۹

قدم هایی کوچک اما واجب برای موفقیت در کسب و کار خود

کسب و کار را می توان به مانند یک چرخ بزرگ و سنگین تشبیه کرد که مدام باید در حال چرخش باشد. یک مثال ساده از این مورد چرخ آسیاب است که هرروز انرژی زیادی صرف شروع چرخیدن آن می شود و سپس با نیروی خیلی کمتری به چرخش خود ادامه می دهد. البته مسلما این را هم می دانید که هرگاه مدت زمان زیادی چرخ را رها کنیم و یا آبی از آن عبور نکند، در نهایت چرخ متوقف خواهد شد. این مثال در رابطه با کسب و کارتان هم صدق می کند و ما هستیم که گرداننده اصلی این چرخ هستیم و اگر مدت زمانی نباشیم، سرعت چرخ کم شده و نهایتا متوقف خواهد شد.

قدم هایی برای موفقیت در کسب و کار

برای حل این مشکلات و بهبود وضعیت کسب و کار تان قصد داریم یک سری نکات را به شما ارائه دهیم؛ پس با یکی دیگر از مقالات کمک وردپرس به عنوان پشتیبان سایت و پشتیبان وردپرس با ما همراه باشید تا ببینیم برای موفقیت در کسب و کار چه کارهایی می توان کرد.

موفقیت در کسب و کار

تنها گرداننده چرخ کسب و کارتان نباشید

اولین قدم این است که سعی کنید خودتان را از کسب و کارتان تا جای امکان خارج کنید و در جزئیات کسب و کار دخالتی نکنید. این حرکت برای تعداد زیادی از کارآفرینان محال به نظر می رسد. زیرا آن ها از روز اول همه کارها را خودشان به تنهایی انجام داده اند و به حدی کسب و کارشان را به خود وابسته کرده اند، که حتی تصور این موضوع هم غیرممکن به نظر می آید، اما برای سرعت دادن به چرخیدن کسب و کار باید هرچه زودتر تغییرات را شروع کرد.

کارهایی که دوره تناوب کم دارند را انجام ندهید

هرکاری در هر کسب و کاری یک دوره تناوب دارد. دوره تناوب یعنی یک موضوع تکرارشونده است و پس از گذشت مدت زمان مشخصی باید مجددا انجام شود. می توان گفت اولین و مهم ترین قدم برای کاهش وابستگی کسب و کارتان به خودتان این است که کارهایی را که نیاز به بررسی روزانه و مداوم دارد را از لیست کارها و فعالیت های خود به عنوان مدیر حذف کنید.

اگر کارهایی که به بررسی روزانه نیاز دارد برعهده ما باشد، کافی است که فقط یک روز در محل کار نباشیم، تا کارها به تعویق بیافتد؛ بنابراین دوره تناوب کسب و کار خودتان را مشخص کنید و ببینید کدام کارها را لازم می شود هرروز یک روز در میان انجام دهید. همه این فعالیت ها را از لیست کارهایی که خودتان باید انجام دهید حذف کنید و به کارکنان تان واگذار کنید. و تمرکز خود را روی پروژه های بزرگتر بگذارید، که نیازی به انجام دادن روزانه ندارند.

تمام کننده کارها نباشید

یک مشکل رایج که برای بسیاری از کارآفرینان وجود دارد این است که بیشترشان ترجیح می دهند در فرایند مهمی که در کارشان در حال انجام است لااقل یک بخش کوچک آن به آنها وابسته باشد. همین وابستگی کوچک شاید باعث شود که حتی اگر ۹۹ درصد کارها هم انجام شده باشد، اما ما در محل کار حضور نداشته باشیم و آن فرایند نیمه کاره بماند و به پایان نرسد. زیرا همان بخش کوچکی که برعهده ما بود نیمه کاره باقی بماند.

دلیلی که می توان برای این قضیه پیدا کرد بیشتر احساسی است تا منطقی. کارآفرینان دوست دارند حس کنند بر همه جزئیات کسب و کار خود مسلط اند و فرد خیلی مهمی هستند و اگر نباشند کارها به درستی پیش نخواهد رفت، این دیدگاه باعث می شود کارها به تعویق افتاده و حتی در مواردی به نابودی کسب و کار ها منجر شده است. پس اگر می خواهید به موفقیت در کسب و کار خود برسید سعی کنید این عادات را ترک کنید.

یک تمرین بسیار عالی برای حل این مشکل

اگر می خواهید این کار را متوقف کنید یک تمرین عالی برای تان آماده کرده ایم، با این تمرین می توانید از متوقف شدن کسب و کارتان جلوگیری کنید و موفقیت در کسب و کار را حاصل کنید. پس مراحل زیر را به دقت مطالعه کرده و انجام دهید.

  • چند روز سره کار نرفته و سعی کنید کار هایتان را از منزل پیگیری کرده و پیش ببرید؛ اگر همکاران و کارمندان سوالی داشتند می توانید تلفنی به آنها کمک کنید و به سوالاتشان پاسخ دهید.
  • در گام بعدی برای کارمندانتان سهمیه سوال بگذارید؛ به این معنی که در روز فقط می توانند دوبار از شما سوال بپرسند و سوالات را جواب بدهید
  • در گام بعدی می توانید به مسافرت یک هفته ای رفته و به کارمندان بسپارید که تنها در موقع ضروری با شما تماس بگیرند
  • در قدم آخر دو هفته به مسافرت رفته و از همکاران بخواهید تحت هیچ شرایطی با شما تماس نگیرند. البته برای این کار لازم است اختیارات کافی را به آن ها بدهید تا اگر مشکل و یا موردی به وجود آمد، این امکان را داشته باشند تا با توانایی و خلاقیت خود مشکلات را حل کنند.

در ابتدای مسیر شاید این تمرین ها بسیار سخت و یا ناامید کننده به نظر برسد، چون هنوز برای همکارانتان روش مشخصی را تعریف نکرده اید و آن ها مدام می خواهند از شما کسب تکلیف کنند. اما به مرور زمان برای انجام کارهای خود روش مشخص و معلومی پیدا خواهید کرد و نهایتا روزی می رسد که گرداننده اصلی چرخ کسب و کارتان شما نیستید و حتی می بینید که کارها چقدر به خوبی پیش می رود.

امیدواریم از این مقاله از تیم کمک وردپرس به عنوان پشتیبان سایت و پشتیبان وردپرس استفاده کرده باشید. و بتوانید کسب و کار خود را رونق بخشیده و گسترش دهید. لطفا نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را  در زمینه موفقیت در کسب و کار با ما در میان بگذارید.

موفق و پیروز باشید.

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس