18 فروردین , 1398

تاثیر محتوا بر سئو

تاثیر محتوا بر سئو در تعداد و کیفیت مطالب وبسایت بستگی دارد محتوا تاثیر مثبت و کاملی بر سئو وردپرس شما دارد .

در قدم اول با یک توضیح کوتاه با سئو آشنا شویم :

در حقیقت سئو به عبارتی : نمایش صفحات بهتر ، دقیق تر و مرتبط با کلمه ای که دنبال آن هستید را در رتبه های بالاتر توسط موتور های جستجو به نمایش گذاشته می شود.

محتوای وب سایت یکی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در بهینه سازی و سئو سایت میباشد، به این صورت است که هر چقد که محتوای سایت شما مناسبتر و کاملتر باشد، جایگاه صفحات شما در موتور جستجو بالاتر خواهد بود یا شخصا توسط تیم شما این عملیات انجام شود و یا با پشتیبان سایت خود در ارتباط باشید .

این فرآیند باعث پیشرفت چشم گیر شما خواهد شد، الگوریتم‌های گوگل، یک نکته مهم و مشترک دارند و آن هم بررسی محتوای وب سایت‌ها می باشد ، اگر شما میخواهید جزء بهترین سایت های گوگل باشید باید محتوای کامل و جامع داشته باشید .

تاثیر محتوا بر سئو

تاثیر محتوا بر سئو

در انتشار دادن مطالب در سایت باید به نکاتی دقت کنیم که از طرف گوگل مطالب ما از نظر سئو شناسایی شود. اینکه گوگل مطالب را از نظر سئو چطور شناسایی میکند شاید سوالی باشد برای خیلی از افراد ؟

گوگل برای خود معیار هایی را تعریف می کند که به کمک آن ها به صورت ماشینی و فرمولی کیفیت و “ارزش” صفحات و محتوا از سایت شما را می سنجد. این فرمول در واقع همان الگوریتم گوگل است .

این را باید اعلام کرد که گوگل هیچ گونه دید علمی یا منطقی نسبت به محتوا های سایت ها ندارد .

شاید این موضوع را بارها شنیده باشید که گوگل درباره “کیفیت محتوا” گفته است . این را چگونه می توان توجیه کرد؟ پاسخ ساده است .

گوگل دوست دارد با این کار، فضای اینترنت را بهتر کند . در واقع وب مستر ها باید باور داشته باشند که تولید محتوای خوب، تاثیر مستقیمی بر سئو سایت آن ها دارد .

تفکر گوگل نسبت به این اقدام این است که ا این کار فضای اینتزنت را مناسبتر نماید، مدیران سایت ها باید از این موضوع اطلاع دقیق داشته باشند که برای پیشرفت در سئو تولید محتوا مناسب میتواند تاثیر به سزایی داشته باشد .

برای شناسایی یک محتوای با کیفیت و مناسب حمتا به یک فرد متفکر نیاز است این موضوع را که گوگل متوجه نخواهد شد که محتوای با کیفیت است یا نیست و حتی ایرادات فنی آن را بفهمد و تقریبا هیچ نظری درباره درست یا غلط بودن محتوا ندارد و در واقع باید یک تولید محتوا کامل باید داشته باشید .

زمانی که گوگل نمی فهمد که ما چه مطلبی را به اشتراک میگذاریم، چه لزومی دارد که محتوای مناسب و باکیفیت تولید کنیم ؟

این سوال کاملا غلط می باشد ،گوگل برای این که مطالب را شناسایی کند برای خود فرمول ها و معیار های را در نظر گرفته است، ما در این مقاله به آن ها اشاره میکنیم .

روش های تشخیص کیفیت مطالب سایت توسط گوگل :

همانطور که در اول مقاله گفته شد شناسایی محتوای خوب فقط از طریق هوش حقیقی دریافت میشود، حتی در اکثر موارد در مورد همین نظرات هم اختلافاتی وجود دارد. پس باید به این موضوع هم ارشاره کرد که گوگل هم در ارزش دهی به محتوا های سایت دچار اشتباه میشود

اشاره به روش های تشخیص از طرف گوگل :

۱ – طول محتوا و تعداد کلمات متن :

اگر می خواهید یک محتوا مناسب داشته باشید حتما از تعداد کلمات کلیدی بیشتری در محتوای خود استفاده نماید، با این کار شما می توانید یک محتوا کامل داشته باشید ، با کامل بودن و طولانی بودن محتوا می توانید پوشش بیشتری از کلمات کلیدی و انواع آنها داشته باشید، در نتیجه با سئو داخلی بهتر و کاملتر همراه خواهید شد.

۲ – تعداد لینک ها ( بک لینک ) :

شاید تنها موضوعی که به فکر شما بیاید این باشد که امروزه چه کسی به مطالب و سایت های دیگری لینک میدهد.شاید این رسم هنور در ایران رایج نشده است و حتی بدتر از آن که لینک دادن خارجی به سایت دیگر نوعی افت، ناتوانی و ذلت تلقی می شود.

شما با تولید یک محتوای کامل و مناسب ، باز هم این احتمال وجود دارد که لینکی برای مطالب شما ایجاد شود

۳ – لینک سازی داخلی در سایت :

اصلا به این فکر نباشد که لینک سازی به این معنی نمیباشد که بی اصول و منطق از تمام صفحات به صفحات دیگر لینک داخلی قرار دهید. ایجاد یک لینک از صفحه ای که محتوای مناسب و خوبی دارد، با متنی در همان راستا به طوری که مرتبط با همان متن باشد، به صفحه دیگری که محتوای خوبی در آن نیز هست لینک داده شود، چنان اثر مثبتی می گذارد که به هیچ شکل دیگری نمی توانید آن مزیت را ایجاد کنید .

۴ – وجود تصاویر :

یک محتوای خوب زمانی کامل به نظر می رسد که حداق از یک یا دو تصویر در آن مطلب استفاده شده باشد. طبق بررسی های انجام شده ، صفحاتی که در آن ها یک یا دو عکس وجود دارد، تنها صفحاتی هستند که امکان حضور در صفحه اول گوگل را دارند. در بررسی 800 کلمه کلیدی مهم و رقابتی و غیر رقابتی، به این نتیجه رسیدیم که 98 درصد نتایج صفحه اول، دارای عکس در متن صفحه هستند.

باید به این موضوع هم دقت داشت که در قرار دادن تصاویر باید به چند نکته توجه کرد : مانند مانند نسبت کیفیت به حجم عکس ، داشتن آلت تگ که در شروع طراحی قالب وردپرس و یا طراحی سایت وردپرس این نکته رعایت شود .

۵ – وجود لینک خارجی:

در راستای مورد دوم و سوم که بیان شد، همان طور که داشتن بک لینک و همچنین لینک سازی داخلی به ثابت کردن کیفیت متن به گوگل کمک می کند ، با استفاده از لینک های خارجی و مرتبط با مطالب سایتتان می توانید ارزش صفحه شما را بالاتر ببرد ، متاسفانه خیلی از وب مستر های ایرانی این مورد رادرست نمیدانند.آن ها فکر می کنند که با لینک دادن به سایت های دیگر، ارزش صفحه آن صفحه را بالا می برند ،مطمئن باشید این گونه نیست و این مورد آنقدر واضح و روشن است که نیازی به اثبات ندارد. به علاوه گوگل دروغ نمی گوید.

۶ – زمان باقی ماندن بازدید کننده در صفحه:

موضوع بسیار تاثیر گذار که در رتبه بندی صفحات وجود دارد. من معتقدم این مورد بسیار مهم است . این سوال پیش می آید که گوگل چرا نباید از این مورد اسفاده کند؟ جواب این است که این مورد یکی از اولویت های گوگل در رتبه بندی است، چرا که گوگل به راحتی به این داده ها دسترسی دارد. داده های گوگل آنالیتیکس و همچنین دیتایی که مرورگر گوگل کروم جمع آوری می کند، شامل این موارد هستند.

زمان ماندن کاربر در صفحه سایت به مطالب در صفحه سایتان مرتبط می باشد، شمت می توانید با مطالب خوب و مناسب و لینک دهی داخلی کاربر را در زمان بیشتری در سایت خود نگه دارید، فراموش نکنید که لینک هایی که در داخل متن قرار می دهید، می تواند جریان حرکت مخاطب در سایت شما را مشخص کند.

این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که هر چه کاربر زمان بیشتری را در صفحه سایت شما بگذارند احتمال اینکه به دیگر صفحات ساینت شما مراجعه کند بسیار بالا است .

۷ – روش تاثیر گذاری تعداد مطالب سایت بر سئو

تعداد مطالب سایت به شما کمک بسیاری میکند در اعتبار و قضای گوگل، یک سایتی که تنها یک صفحه داشته باشد، نمی تواند انتظار داشته باشد به راحتی بتواند آن را به رتبه خوبی برساند ، شما باید از این موضوع به خوبی اصلاع داشتع=ه باشید که هیچ گاه تعداد بسیار زیادی از مطالب را بی هدف در سایت خود نگذارید. مطلب زمانی ارزش دارد که کیفیت بالایی داشته باشند و در بالا در این باره به تفصیل صحبت کردیم..

۸ – خطراتی که در اثرکمبود مطالب سایت با آن مواجه میشویم:

استفاده از تعداد کمی لینک: سایتی که تعداد صفحات کمی دارد، نمی تواند تعداد زیادی لینک داشته باشد.

در واقع یکی از دلایل احتمالی پنالتی شدن سایت توسط گوگل، عدم تناسب تعداد مطالب و صفحات سایت با تعداد بک لینک های آن است.

تاثیر محتوا بر سئو

از دست دادن مخاطبین : چون اگر تعداد صفحات کمی داشته باشید، نمی توانید کاربران را به صفحات دیگر راهنمایی کنید.

عدم پوشش مطالب مرتبط با یک مطلب: این مورد حاصل بررسی از چند سایت میباشد. نتیجه: وقتی شما درباره موضوعی در سایتتان مطلب دارید و یک سایت رقیب هم مطلبی مشابه با آن دارد، یکی از عواملی که تعیین می کند شما در نتایج بالاتر باشید یا سایت رقیب، این است که “کدام وبسایت درباره موضوعات مرتبط و مشابه با مطلب مورد نظر هم مقالات و مطالبی دارد؟” این نکته خیلی مورد غفلت قرار می گیرد.

و در پایان به یک نکته به طور کاملا مختصر اشاره میکنیم که تمامی مدیران سایت ها برای در دست داشتن یک سایت خوب و پر بازدید باید به تولید محتوا دقت فراوان داشته باشند،و در تولید محتوا به نکات ارائه شده دقت لازم را داشته باشند تا با بازخورد خوبی همراه باشند .موفق و سربلند باشید.

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس