28 اردیبهشت , 1398

تاثیر امنیت سایت بر سئو

امنیت وب سایت :

امنیت را می توان از موارد بسیار مهم زیرساختی وب سایت ها دانست. باید به این نکته هم دقت نمود که امنیت ضعیف وب سایت می تواند مشکلات و مسائل بسیار زیادی را به همراه داشته باشد . علاوه بر این موارد تاثیر منفی روی برندینگ خواهد گذاشت که بر خلاف سیاست های رشد و توسعه کسب و کارهای تحت وب می باشد .

ما در این مقاله میخواهیم در خصوص تاثیر امنیت سایت بر سئو خواهیم پرداخت که موضوعی بسیار مهم میباشد و باید به آن دقت نمود.

تاثیر امنیت سایت بر سئو

تاثیر امنیت بر سئو سایت :

در ابتدا سوالی که پیش می آید این است که آیا امنیت در سئو تاثیر می گذارد یا خیر؟

برای پاسخ دادن به این سوال که آیا امنیت در سئو تاثیر دارد یا خیر، باید به دو موضوع کلی اشاره نمود . اولین مورد تامین امنیت کلی و ساختاری سایت می باشد و مورد دوم تامین امنیت تبادل اطلاعات بخصوص برای کاربران سایت می باشد .

در مورد اول شرایطی می باشد که در آن این امکان وجود دارد که هک شدن سایت به وسیله اقدامات امنیتی به کمترین حالت خود برسد اما در حالت دوم به وسیله ی یک گواهی امنیتی، تبادل اطلاعات بصورت رمزنگاری شده انجام خواهد پذیرفت.

در حالت اول که مربوط به امنیت کلی و ساختاری می باشد هیچ تاثیر مثبتی در سئو نخواهیم داشت اما اگر سایت مشکلات امنیتی داشته باشد قطعا در سئو تاثیر منفی ایجاد می نماید ،در حقیقت اگر امنیت سایت تامین بشود هیچ اثر مثبتی روی سئو نخواهیم داشت اما در صورت عدم تامین آن باید انتظار داشته باشیم تاثیر منفی در سئو ایجاد شود

در حالت دوم که بحث استفاده از گواهی امنیتی SSL میباشد، داستان کمی تغییر می کند و استفاده از گواهی امنیتی SSL با رعایت یکسری دستورالعمل ها تاثیر گذار می شود در سئو خواهد داشت. هر چند تاثیر آن زیاد نیست اما در هر حال بی تاثیر هم نمی باشد .

موارد مهم در پشتیبانی :

موارد مهمی که در پشتیبانی سایت باید به آنها دقت فراوانی داشت تا گواهی SSL با تاثیر مثبت در سئوی سایت همراه باشد به شرح زیر می باشد :

1 . تمامی صفحات http بصورت 301 به صفحات https ریدایرکت شوند.
2 . برای امنیت بیشتر از گواهی امنیتی SSL رایگان استفاده نکنید.
3 . خطایی از جانب گواهی وجود نداشته و در مرورگر به رنگ سبز می باشد .
4 . گواهی امنیتی مورد استفاده برای مرورگرها اعتبار دار و قابل شناسایی می باشد.

علت مهم بودن امنیت ؟

جدا از مطالب تاثیر امنیت سایت بر سئو باید به این موضوع توجه داشته باشیم که ماندگاری و ایفای نقش نشان دادن هر سایت و هر چیزی مرتبط با امنیت می باشد. بدون امنیت بقا معنی نخواهد داشت و این موضوع به این معنا خواهد بود که .

اگر پشتیبانی سایت مطمئنن با مشکلات امنیتی روبرو خواهیم شد و داشتن مشکلات امنیتی با هک روبرو خواهد شد حتی در صورت رفع کامل مشکل به اعتبار آن لطمه خواهد میزنند ، پس بهترین حالت این خواهد بود که از اول به فکر تامین امنیت سایت خود باشیم.

تاثیر امنیت سایت بر سئو

تامین امنیت وب سایت:

در وب سایت ها که اکثر آنها کسب و کارهای آنلاین می باشد در طی سه مرحله اساسی راه اندازی، مدیریت و توسعه همواره نیازمند امنیت می باشد . در حقیقت در زمان راه اندازی سایت می بایست به این موضوع دقت کرد که لازم است برای تامین زیرساخت امن بعمل آید.

پس از راه اندازی سایت باید اقدامات لازم جهت تامین امنیت سرور یا هاست و همچنین سیستم مدیریت محتوای مورد استفاده انجام شود. مواردی نظیر تصحیح و محدودسازی سطح دسترسی ها، بهره گیری از ابزارهای کنترل و احراز دو مرحله ای و …که همگی در کنار هم شرایط ایده آلی را از نظر امنیتی برای سایت تامین می نمایند.

در حالت کلی پیشنهاد می کنیم به موارد زیر برای تامین امنیت وب سایت خود دقت لازم را داشته باشید :

1 . از امنیت هاست خود اطمینان حاصل نماید . بهتر می باشد هاست را از شرکت های معتبر تهیه نمایید.
2 . از سیستم مدیریت محتوای مناسب و معتبر و امن استفاده نماید . برای مثال وردپرس، جوملا و …
3 . در هیچ شرایطی از قالب، افزونه و کدهای نامعتبر و غیرقانونی و نال شده استفاده نکنید.
4 . در خصوص تامین امنیت وب سایت خود همواره مطالعه و پژوهش داشته باشید.
5 . همواره ابزارهای مورد استفاده در سایت خود را بروزرسانی کنید.

جمع بندی تاثیر امنیت سایت بر سئو:

حتما هر وب سایتی به بازدیدکنندها نیاز خواهد داشت و بدون آن با هر سطح کیفی ارزش چندانی ندارد. در واقع این کاربران و بازدیدکنندگان سایت می باشند که تا حد زیادی به سایت اعتبار و ارزش می دهند .

یکی از اصلی ترین راه های دستیابی به این موضوع توجه به سئو می باشد. همانطور که گفته شد عوامل زیادی در سئو بصورت مستقیم و غیر مستقیم وجود دارند که یکی از آنها تامین امنیت بخصوص برای کاربران می باشد . اگر قصد دارید کسب و کار آنلاین خود را توسعه دهید پیشنهاد می شود همواره به تامین امنیت وب سایت خود توجه خاصی داشته باشید.

امیدواریم که در این قسمت از مقالات هم توانسته باشیم رضایت شما را جلب نمایم .

کمک وردپرس به عنوان یک تیم ارائه دهنده خدمات پشتیبانی سایت و پشتیبان وردپرس برای شما آرزوی موفقیت دارد

 

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس