12 آبان , 1398

ترفند های اصلی افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت وب سایت و کاهش زمان لود شدن کامل وب سایت از مهم‌ترین مسائل برای به دست آوردن رتبه بالا در موتورهای جستجو می باشد که لازم می باشد در سایت خود از هر ابزاری برای افزایش سرعت وردپرس کمک گرفت .

افزایش سرعت سایت wp rocket و افزایش سرعت سایت با gzip دو مورد از گزینه‌هایی می باشد که در وردپرس از آن استفاده خواهد شد در صورت تمایل به افزایش سرعت سایت میتوانید در بخش پشتیبان وردپرس نیز اقدام به همکاری با تیم پشتیبانی جهت حل این مشکل نمائید .

ترفند های افزایش سرعت وردپرس

زمانی که شما اقدام به تولید محتوا می نماید و میخواهید با استفاده از بازاریابی محتوایی به رشد و موفقیت کسب و کار خود کمک نماید ، باید سایت خود را به گونه‌ای ایجاد می نماید که از سرعت لود بالایی برخوردار می باشند .

تا جایی که امکان دارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن لود شود. با تغییر الگوریتم‌های گوگل در نمایش نتایج جستجو حساسیت به مسئله افزایش سرعت سایت بیشتر می شود و به سادگی نمی‌توان از کنار آن گذشت.

البته بهتر است مقاله قبلی ما را با عنوان دلیل کندی وبسایت وردپرس را مطالعه نمآئید .

محتوایی که در سایت خود تولید می نماید باید روی آن تمرکز نماید و کیفیت آن را افزایش دهید . چرا که صدها محتوای بی کیفیت در مقابل چند محتوای با کیفیت از نظر موتورهای جستجو قابل قبول نمی باشد و درست مثل این می باشد که شما هیچ محتوایی تولید نکرده ایم .

تولید محتوا از نظر گوگل درست مشابه این میماند که شما باید با تولید محتوای کاربردی و با کیفیت در جهت رشد جهان حرکت نماید و بازدیدکنندگان از آن استفاده می نمایند .

حالا که در کنار موضوع افزایش سرعت وردپرس گذری هم به اهمیت تولید محتوا در وبسایت‌ها داشتیم به مبحث اصلی خود پرداخته ایم.

ترفند های افزایش سرعت وردپرس

ترفند های اصلی افزایش سرعت سایت

از مزیت‌های مهم بالا بردن سرعت لود سایت این می باشد که در موتورهای جستجو میتوانید رتبه خوبی را تجربه نماید و در قسمت دوم باعث افزایش رضایت کاربران خواهد شد. چرا که بر اساس آخرین آمار انتشار داده شده به صورت میانگین 53 درصد کاربرانی که در مدت 3 ثانیه صفحه برای آنها لود نشود سایت را ترک می نمایند.

ما در این مقاله به ترفند های اصلی افزایش سرعت سایت خواهد شد اشاره می کنیم که این تعداد در واقع جزو اصلی‌ترین موارد می باشند . روشن می باشد که توسط سیستم مدیریت محتوا و محوریت سایت این موارد متفاوت خواهند بود . در این مقاله سیستم مدیریت محتوای پیش‌فرض وردپرس در نظر گرفته خواهد شد .

تست سرعت سایت وردپرس:

خیلی از افراد بر این باور می باشند که چون سرعت لود سایت آنها در کامپیوتر و رایانه شخصی‌شان از سرعت مطلوبی برخوردار می باشد ، پس سرعت سایت نیز بالا می باشد . اما از کجا مشخص می باشد که سرعت سایت برای سایرین نیز به همین شکل می باشد ؟ از کجا معلوم که فایل‌های سایت برای شما به شکل خاص دیگری کش نخواهد شد؟

برای آنکه بتوانید اقدام به بررسی سرعت سایت نمود باید از ابزار آنلاین تست سرعت سایت کمک گرفت. البته استفاده از این ابزار نیز باید به شکلی باشد که فقط خطاها را مشاهده نمود و به زمان تقریبی که مشخص می‌کنند بی اعتنا باشید. چرا که در این ابزار به دلیل دور بودن سرور در ایران، زمان لود سایت بیشتر نمایش داده خواهد شد .

وقتی شما خطاها را به کمک ابزار تست سرعت سایت رفع نماید ، مطمئنا سرعت سایت نیز بهبود خواهد کرد . یکی از این ابزار سایت GTmetrix است که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی خطاهای موجود در سایت را شناسایی و رفع نماید.

انتخاب هاست مناسب :

استفاده از هاست مناسب برای وبسایت مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکته برای افزایش سرعت لود سایت می شود. سعی نماید همیشه از شرکت‌های میزبانی که هاستی با استفاده از به‌روزترین نرم‌افزارها و جدیدترین تکنولوژی در ساخت سرور ایجاد شده‌اند استفاده نماید.

بیشتر مواقع در ایران همه ما از هاست اشتراکی استفاده می نمایم که برخی میزبانی‌های هاست تعداد هاستی که بر روی سرور خودشون ایجاد می نمایند را بیشتر از حد استاندارد در نظر خواهند گرفت. این مسئله باعث میشود که هاست از سرعت مناسبی به دلیل پردازش در تعداد سایت‌های بالا برخوردار نباشند.

از همین رو تا جای که امکان دارد سعی نماید از هاست اشتراکی استفاده نکنید. برای اینکه بتوانبد یک هاست مناسب انتخاب نمابد می‌توانید از مقاله مقایسه هاست های ایرانی استفاده کنید.

فشرده‌سازی فایل‌های CSS و JS

استفاده از فناوری‌هایی مثل CSS3 و جاوا اسکریپت برای اینکه در ظاهر سایت خود انقلابی ایجاد نماید این روزها طرفداران خاص خود را دارید . از همین رو بریا افزایش کیفیت ظاهر وبسایت رابطه مستقیمی با افزایش حجم فایل‌های مربوطه خواهد داشت که در نهایت باعث افزایش حجم صفحات خواهد می شود .

پس اگر به ظاهر سایت خود اهمیت قاعل می شوید باید از خلاصه نویسی در این فایل‌ها استفاده نموده و حجم فایل‌های CSS و JS را تا جای امکان دارد کاهش دهید.

همچنین لود کردن فایل‌های JS در فوتر هم میتواند باعث بهبود در سرعت لود سایت از دید کاربر شوند. با استفاده از سایت csscompressor.com می‌توانید اقدام به فشرده سازی فایل‌های CSS و JS نماید .

بهینه‌سازی تصاویر :

استفاده از تصاویر و انواع فایل‌های چندرسانه‌ای این روزها هم برای مدیران سایت‌ها و هم برای کاربران به یک مقوله مهم تبدیل خواهد شد . این مسائل باعث شده تا موتورهای جستجو برای این مورد هم به فکر چاره باشند و به عنوان یکی از راه‌های بهینه‌سازی سایت از آن استفاده شود.

اما مسئله مهم وجود دارد در استفاده از تصاویر در صفحات سایت این می باشد که بسیاری افراد بدون توجه به بهینه سازی تصاویر و کاهش حجم تصاویر باعث ضربه زدن به سایت خود می شوند.

لود مرحله‌ای تصاویر

یکی از بهترین روش‌های در ترفند های اصلی افزایش سرعت سایت، استفاده از قابلیت لود تنبل برای تصاویر می باشد. در این صورت تا زمانی که به بخشی که تصویر در صفحه قرار خواهد گرفت اسکرول نکرده باشید درخواستی برای لود تصویر به سرور ارسال نخواهد شد.

در این صورت در زمان لود سایت با کاهش تعداد درخواست HTTP مواجه خواهید شد که صفحات سریع‌تر لود می باشند . حال هر زمان نیاز بود تصاویر لود شوند این درخواست با اسکرول کردن و رسیدن به محتوای تصویر ارسال شده و در زمانی کوتاه نیز تصویر نمایش داده خواهد شد.

ترفند های اصلی افزایش سرعت سایت

جلوگیری از مصرف پهنای باند سایت:

در خیلی از موارد که برای سایت‌های پر بازدید این امکان رخ می دهد، تصاویر و سایر فایل‌های این سایت‌ها در وبلاگ‌ها و سایت‌های دیگر استفاده می‌شود. این مسئله باعث مصرف بالاتر پهنای باند سایت خواهد شد و مدام سرور را درگیر پاسخ دادن برای لود فایل‌ها در سایت‌های مختلف می‌کند.

در این صورت بهتر می باشد قبل از هر چیزی اگر سایتی دارید که از فایل‌های تصویری زیادی استفاده می‌کنید از هاست دانلود برای فایل‌ها استفاده نماید که تاثیر روی درگیر شدن بیشتر سرور دیتابیس و مصرف پهنای باند بالا و از طرفی دیگر پاسخ دادن به درخواست‌های زیاد نداشته باشید.

اما اگر نیازی به هاست دانلود ندارید می‌توانید از نمایش تصاویر وب سایت در سایت‌های دیگر جلوگیری نماید. برای این کار کافی می باشد کد زیر را در فایل htaccess. سایت خود قرار دهید .

استفاده از کش وردپرس و Gzip:

کش وب سایت وردپرس نیز باعث می شود فایل‌های ثابت در مرورگر کاربر ذخیره شوند و هر زمان که بازدیدکننده وارد وب سایت میشود به جای لود تکراری و مجدد از سرور سایت از سیستم کاربر لود کند .

این موارد بیشتر شامل فایل‌های CSS، فایل‌های JS و تصاویر می شوند که زیاد تغییر پیدا نمی نمایند . از بهترین افزونه‌های کش وردپرس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • افزونه wp-ffpc
 • افزونه wp fastest cache
 • افزونه تجاری wp rocket

در استفاده از کش سایت دقت نماید که مدت زمان تعیین شده برای حذف کش را در زمان کوتاه و مناسب تعیین می شود تا اگر تغییری در سایت ایجاد شود ، باعث ایجاد مشکل نشود.

Gzip وردپرس نیز یکی از ترفند های اصلی افزایش سرعت سایت می‌باشد که با فعال بودن روی سرور باعث خواهد شد که کلیه داده‌ها در سایت در فشرده‌ترین حالت ممکن برای کاربر لود شوند.

استفاده از قالب مناسب:

استفاده از قالب بهینه هم از نکات دیگری می باشد که برای افزایش سرعت سایت حائز اهمیت می باشد و باید به آن دقت نمود ،برخی قالب‌ها وجود دارند که به صورت کاملا بهینه و اصولی کدنویسی شده‌اند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن لود خواهند شد ،

در مقابل نیز قالب‌هایی هم وجود دارند که حتی در صورت استفاده از هاست مناسب و رعایت سایر نکات باز هم بیش از 10 ثانیه برای لود صفحات زمان لازم خواهند داشت .

به عنوان نمونه قالب فعلی که از آن استفاده می نمایم توسط بهترین تیمی کدنویسی شده می باشد که در فروش قالب جزو برترین‌ها میباشد که مواردی مثل Lazy Load برای تصاویر در آن استفاده خواهند شد .

به این معنا می باشد که تا زمانی که بعد از ورود به سایت اسکرول نکنید تصاویر موجود در صفحات لود نمی شوند و هرچه به انتهای سایت پیش روید به مرور تصویر هر بخش نمایش داده خواهد شد .

استفاده از CDN و شبکه توزیع محتوا:

شبکه توزیع محتوا باعث میشود تا محتوای غیر استاتیک که شامل تصاویر، فایل‌های CSS، فایل‌های JS و انواع پرونده‌های چندرسانه‌ای می باشند از نزدیک‌ترین مکان هر سرور لود شوند. به عنوان مثال با اتصال سایت به شبکه CDN وقتی سرور اصلی شما در کشوری مثل آلمان قرار می گیرند و یک کاربر در ایران قصد بازدید داشته باشد این فایل‌ها به جای لود از سرور اصلی آمریکا از نزدیک‌ترین سرور لود خواهند شد. به عنوان نمونه از کشوری مثل امارات که شبکه CDN کلودفلر در آن وجود دارد.

بهینه سازی صفحه اصلی:

این موضوع صحت دارد که با تولید محتوا دیگر صفحه اصلی سایت نسبت به صفحه مطالب از بازدید بالایی در لحظه اولین ورود کاربر برخوردار نمی باشد . اما خیلی از بازدیدکنندگان وجود دارند که بعد از اینکه از موتورهای جستجو وارد یک سایت می شوند بعد از اتمام مطالعه یک نوشته به صفحه اصلی هم مراجعه می نمایند تا سایر مطالب را مشاهده نمایند .

از سوی دیگر این روزها به دلیل نمایش بلاک‌بندی شده مطالب بر اساس دسته‌بندی، برچسب و… در صفحه اصلی لود آن امکان دارد کمی زمانبر باشد. بنابراین سعی نماید با حذف بلوک‌های اضافی و تکراری آن را بهبود دهید.

افزایش امنیت سایت

این نکته از این منظر باعث افزایش سرعت لود سایت می شود که از تزریق کدهای مخرب در سایت جلوگیری می نماید ، وگرنه به خودی خود ایمن کردن سایت به صورت مستقیم تاثیری در سرعت سایت نخواهد داشت. از همین رو سعی نمابد تا از انواع راهکارها همچون موارد زیر امنیت سایت خود را افزایش دهید.

 • رمزگذاری روی پوشه wp-admin
 • تغییر آدرس صفحه ورود به سایت
 • غیرفعال کردن امکان ویرایش قالب و افزونه از طریق پیشخوان وردپرس
 • غیرفعال کردن xmlrpc وردپرس در صورت عدم استفاده
 • محافظت از فایل wp-config.php
در پایان :

برای در یافت رتبه بهتر در موتورهای جستجو و همچنین افزایش رضایت کاربر سرعت لود سایت خودتان را تا جایی که امکان دارد با استفاده از راهکارهای معرفی شده بهبود بخشید .

سعی نماید تا با مطالعه مواردی که به صورت مثال در این مقاله ذکر شده است همه این موارد را در سایت خود پیاده سازی نمابد تا از لود داده‌های اضافی در سایت جلوگیری نموده و در پایان با کاهش حجم صفحات سرعت را افزایش خواهید داد.

اگر از افزونه‌های گوناگون در وردپرس هم استفاده می نماید دقت نماید که افزونه‌ها را مورد نقد و بررسی قرار داده و بهترین افزونه را انتخاب نماید ، چرا که هر افزونه به صورت استاندارد کدنویسی نمی شود و از طرف دیگر به همه امکانات یک افزونه نیاز پیدا خواهیم کرد.

امیدواریم که در این مقاله “ترفند های اصلی افزایش سرعت سایت “ توانسته باشیم رضایت شما را جلب نمایم ، کمک وردپرس برای شما آرزوی موفقعیت و سربلندی را دارد .

نظرات و دیدگاه ها
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس