۲۲ خرداد , ۱۳۹۸

تاثیرات واقعی طراحی نامناسب وب سایت بر روی کسب‌وکارها

افرادی که در حوزه طراحی وب دارای تخصص می باشند بیشتر مواقع در رابطه با اهمیت طراحی سایت وردپرسی خوب دارای چالش های فراوانی روبرو خواهند شد ، باید به این نکته هم دقت کرد که کسب‌وکارها از گذشته تا کنون در مقابل هزینه‌های طراحی مجدد و بهینه‌سازی سایت خود مقاومت داشته اند

امروزه در فضای فناوری و تکنولوژی داشتن یک وب سایت قوی و حرفه‌ای اهمیت خیلی زیادی نسبت به وضعیت نمادین آن کسب‌وکار خواهد داشت

ما می خواهیم در این مقاله به تحلیل و بررسی مهم بودن یک وب سایت قدرتمند و همچنین اثرات طراحی نامناسب یک وب سایت در کسب و کار بپردازیم

گام اول : چرا ارتباط قطع می شود؟

خیلی از افراد در حوزه کسب و کارها با اهمیت و ارزش طراحی سایت آشنا هستند و با انتخاب کردن یک شرکت نامناسب جهت برون سازی پروژه خود معمولا متحمل هزنیه های فراوانی می شوند ، بیشتر مواقع این گونه کسب و کار با مشکلات متعددی همراه خواهند شد .

تاثیرات واقعی طراحی نامناسب وب سایت بر روی کسب‌وکارها

روحیه‌ی کارآفرینی مزاحم:

بیشتر کسب و کار های تازه تاسیس و نسبتا کوچک حاصل تفکرات و تجربیات مدیران آن کسب و کار می باشد ، که زمان زیادی طول نمیکشد از تاسیس آنها ، مدیران این کسب‌وکارها زمان زیادی را بر روی محصول خود و پرورش آن فکر می‌کنند و انگیزه آن‌ها به دست گرفتن بازار هدف نسبت به دیگر رقبا می باشد .

در چنین کسب‌وکارهایی بعضا مدیران کسب‌وکارها از مرحله پرورش ایده تا مرحله تولید و ارائه محصول تمامی تکنیک های مدیریتی خود را به کار خواهند گرفت، حالا که نوبت مدیریت سایت می باشد، این مدیران به این تفکر می باشد که بتوانند وب سایت خود را مدیریت کنند در صورتی که این کار سبب بروز روحیه کارآفرینی مزاحم در کسب‌وکار می‌شود..

محدود بودن بودجه و سرمایه:

یکی از گزنیه مناسب در کسب و کار های نسبتا کوچک کنار گذاشتن هزنیه اضافی و قرار دادن این هزنیه ها در قسمت طراحی وب سایت خیلی خوب و تاثیر گذار می باشد .

عدم آگاهی صاحبان کسب‌وکار:

اکثر مدیران کسب‌وکارهای مختلف از موثر بودن یک طراحی باکیفیت و قدرتمند و همچنین پشتیبانی سایت موفق آگاه نمیباشند! به همین دلیل آنها بیشتر از بقیه رقبا شانس حضور دارند ،؛ در واقع داشتن یک وب سایت خوب و با کیفیت همانند داشتن یک امتیاز برای رقابت با رقیبان آن کسب‌وکار و سبقت گرفتن از آنها است.

چه مواردی سبب بروز طراحی بد می‌شوند؟

یک طراحی هیچ فرمول و قاعده مشخصی ندارد ، در یک کسب و کار امکان این وجود دارد که با این مشکلات روبرو شود . خیلی از کسب‌وکارها ایده‌های بسیار خوبی دارند اما در مرحله اجرای به موفقعیت خوبی دست پیدا نمی کنند ؛ چنین کسب‌‌وکارهایی در میدان رقابت با سایر کسب‌وکارهای رقیب نمی‌توانند پیروز شوند؛

در واقع این زمانی است که است که برخی دیگر از کسب‌وکارها علاوه بر اجرای نامناسب، ایده‌های خوبی نیز خواهند داشت ! آیا فاکتورهای سئو و بهینه‌سازی باعث می شود تا کسب‌وکارهای با ایده خوب شانس حضور در موتورهای جستجو را نداشته باشند؟ در این مقاله می خواهیم به چند مورد اشاره کنیم که به شما در این راستا کمک فراوانی می کند

ابهام صفحه‌ اول وب سایت:

زمانی که کاربر شما به سایت شما مراجعه می کند ، در گام اول صفحه اصلی سایت را مشاهده می نماید ، که توجه کاربر را جذب می نماید ،سایت های حرفه‌ای و قوی از بعضی مورد های مختصر و ارزشمند نظیر تصاویر جذاب، تماس با کارشناسان، توضیحات کوتاه درباره کسب‌وکارو غیره تشکیل می شوند

در حقیقت صفحه ‌اصلی سایت برای نمایش اطلاعات مهم و مختصر درباره کسب‌وکار به کاربر طراحی می‌شود و اینگونه طراحی می تواند تاثیر خیلی زیادی بر روی وب سایت داشته باشد .این موضوع را باید دقت نماید که اکثر وب سایت‌هایی که صفحه اول شلوغی دارند نه تنها نمی‌توانند دید بصری کاربر را به خود جلب نمایند

بلکه تجزیه‌وتحلیل آن توسط چشم و مغز انسان مشکل‌تر است! از طرفی همچین وب سایت‌هایی هیچ زمانی به اندازه یک سایت ساده و کاربردی قادر به جلب اعتماد کاربران نخواهند بود و با مشکل مواجه می‌شوند.

وب سایت‌های شلوغ، برخی قوانین و قواعد را در خصوص فضای سفید را نقص کرده اند، برای در برگرفتن توجه کاربران وجود چنین صفحاتی بسیار تاثیر گذار خواهد بود. مغز انسان به سادگی و نظم اشتیاق زیادی نشان می‌دهد و محتوای شلوغ و بیش‌ از حد در یک صفحه از سایت می‌تواند کاربران را از سایت شما دور کند

وجود مشکلات محتوایی سایت:

بالا بودن کیفیت محتوای وب سایت و مفید بودن آن برای کاربران یکی از مهم‌ترین فاکتورهای سئو محسوب خواهد داشت و این عوامل باعث میشود تا جایگاه مناسبی در موتورهای جستجو داشته باشید و همینطوربه رشد نرخ تبدیل خیلی کمک می کند. یک وب سایت تجاری برای بدست آوردن اعتماد کاربران باید با تولید محتوای باکیفیت و مفید بتواند خود را به صفحات اول گوگل برساند:

تاثیرات طراحی نامناسب وب سایت

در ادامه این مقاله میخواهیم به مواردی که می تواند به محتوای شما آسیب بزند اشاره می کنیم

نداشتن با فعال نبودن قسمت وبلاگ در سایت تجاری اگر وبلاگ وب سایت تان را به صورت منظم بروزرسانی نمی کنید ، این موضوع نشان می دهد که برای وب سایت خودتان ارزش قائل نمی باشید ، در واقع هدف از قسمت وبلاگ یک سایت شرکتی این می باشد که در هفته به صورت منظم بروز رسانی شود همین موضوع باعث میشود تا شانس حضور در رتبه‌های اول گوگل و شناخته‌شدن توسط کاربران را داشته باشید و در حوزه فعالیتی و صنعتی خود بتوانید کاملا فعال باشید.

محتویات غیر مرتبط در حوزه ی وبلاگ خود قرار می‌دهید! از دیگر مواردی که در برخی از وبلاگ ها به چشم میخورد ، این میباشد که خیلی از شرکت‌ها به جای تولید محتوای مرتبط با صنعت و فعالیت خود، سعی به ایجاد محتوای غیر مرتبط در سایت می نمایند. این سایت‌ها تنها به دنبال پر کردن محتوا در بخش وبلاگ خود میباشند و از مهم بودن بخش وبلاگ اطلاع دقیقی ندارند.

مدیریت وبلاگ:

قسمت وبلاگ باید با محتوای باکیفیت و ارزشمند که متناسب با فعالیت تجاری شما است پر شود تا بتوانید به کاربران اطلاعات مفید ارائه نماید. مدیریت وبلاگ یک سایت شرکتی به معنای کاهش تعطیلات خانوادگی آخر هفته نیست و در صنعت خود باید برای آن نیرو کافی استخدام کرده و زمان کافی صرف کنید.

درست مدیریت نکردن محتویات سایت تان، خیلی از تولیدکنندگان محتوا و شرکت‌ها در بخش وبلاگ خود برای بهبود رتبه سایت خود در موتورهای جستجو سعی در پیدا کردن کلمات کلیدی می باشند تا با لینک دهی به این کلمات بتوانند رتبه خود را در موتور جستجو افزایش دهند ؛

لینک دهی :

لینک دهی یکی از فرآیند بسیار تاثیر گذار در وردپرس می باشد اینکار باعث می شود سایت شما در موتور جستجو با محبوبیت همراه شود،این زمانی درست انجام می شود که به صورت صحیح لینک دهی انجام شود ،هرچه زمان می گذرد از اشتباهات شما کاسته خواهد شد .

جواب گویی سوالات کاربران نیستید !زمانی که کاربری از سایت شما دیدن می نماید ،مطمئنن انتظاراتی نسبت به وب سایت شما خواهد داشت که از اصلی ترین آنها کاربردپذیری سایت می باشد. منظم و یک دست بودن یک وب سایت از دید کاربران بسیار مهم و موثر می باشد و یک دست بودن سایت به این معنی می باشد که کاربران به راحتی بتوانند به تمامی قسمت های سایت شما دسترسی پیدا کنند

و تمامی اطلاعات موردنیاز خود را بررسی نمایند Hubspot یک نظر سنجی را ایجاد نموده است و از کاربران خواسته در خصوصه اصلی ترین شاخص های یک وب سایت نظر دهند ، حدود از ۷۵درصد کاربران، سهولت استفاده از یک وبسایت را انتخاب کرده‌اند.

از اصلی ترین عوامل در کسب و کار موفق یک وب سایت با کیفیت می باشد ، می توان به وب سایت های اشاره نمود که از که برای کیفیت سایت خود هزنیه های محتمل می شوند؛ در واقع کسب‌وکارهای بزرگ برای در دست داشتن یک وب سایت باکیفیت و عالی هزنیه های زیادی می کنند ، تا از این طریق هم بتوانند درآمد بیشتری را برخوردار باشند .

قابل استفاده نبودن وب سایت های بی کیفیت و یا کم استفاده بودن این وب سایت ها که مطمئنن به مرور زمان مشتریان خود را از دست می‌دهند! برای بدست آوردن رضایت کاربران می توانید، از کاربران تازه‌کار و البته بالقوه بخواهید تا بازخوردهای خود را برای شما ارسال کنند.

به کار گیری عناصر انیمیشنی:

به کار گیری خیلی زیاد عناصر انیمیشنی دروب سایت ، زمانی که از انیمیشن‌ها دروب سایت تان به حد کافی استفاده می نماید، باعث میشود آنها در راستایی یک هدف مشخص باشند . از جهتی کارگیری بیش از حد و غیرمنطقی از عناصر فلش و انیمیشنی می‌تواند سبب کند شدن وب سایت تان شوند و عامل آن حجم بالای چنین فایل‌هایی و فراخوانی آنها در سایت می باشد.

باتوجه به تمامی تحلیل و بررسی های صورت گرفته شده ، حدود ۴۰ درصد از افراد هنگامی که بارگذاری تصاویر سایت بیشتر از حد متعادل طول بکشد آن سایت را ترک خواهند کرد.

از آن جایی که پراکندگی صفحات و اجزای یک سایت نیز نقش خیلی زیادی در بستن سایت توسط کاربران خواهد د اشت! زمانی که کاربران به دنبال اجزای خاصی از سایت شما باشند و نتوانند آن را به راحتی دریابند، وب سایت شما را کنار گذاشته و به دنبال سایت دیگری می‌گردند

از طرفی دیگر استفاده کردن از انیمیشن‌ها و تصویر های خوب و مناسب می‌تواند برای سایت شما بسیار اثر بخش باشد ؛ به طور خیلی از اشخاص فکر می کنند زمانی که بر روی لوگوی سایت شما کلیک کنند، وارد صفحه اول سایت شوند زمانی اگر چنین اتفاقی رخ ندهد آنها فکر می‌کنند که با پیوند شکسته مواجه شده‌اند.

چگونه یک سایت بد بر روی کسب‌وکار شما تاثیر می‌گذارد؟

تحلیل و بررسی اثرات منفی عوامل متفاوت در کسب‌وکار به صورت دقیق امکان‌پذیر نمی باشد و نمی‌توان بیان کرد که هر عامل باعث می‌شود که چه مقدار از درامد وب سایت از طرف کاربران ناراضی از دست خوهد رقت ،در حقیقت نمی توان مشخص کرد که درآمد از دست رفته توسط کاربران ناراضی به جه میزان می باشد

چند مورد از اثرات منفی وجود دارند که می توان به آنها اشاره نمود :
از دست رفتن اعتماد کاربران به کسب‌وکار شما:

زمانی که شما یک کسب و کار بزرک و موفق را را مدیرت می کنید ، سایت شما متشکل از انیمیشن‌ها، تصاویر و عناصر اضافی است، نمی توانید پیام های اثر بخشی را به کاربران منتقل نماید ..

در دید کاربران قرار نمی‌گیرید:

زمانی که افراد سایت شما را می بینند و به این موضوع پی می برند که زمان زیادی از بروز رسانی سایت شما گذاشته است ، این فرآیند باعث می‌شود آنها فکر کنند حوزه ی فعالیت شما خیلی برایتان مهم نمی باشد ! از سوی دیگر اگر سایتی به صورت منظم بروز رسانی نشود ، مطمئنن در گوگل نمی تواند جایگاه مناسبی را برخوردار باشد و آن سایت از تکنولوژی‌های روز عقب خواهد افتاد.

کاهش درآمد حاصل از مشتریان:

اگروب سایت شما متشکل از اجزای مختلف اضافی باشد که کاربران نتوانند به آسانی از خدمات کسب‌وکار شما بهره گیرند ، حتما این کار باعث می شود کاربران به وب سایتی دیگری مراجعه کنند و از خدمات آنها بهره گیرند، این فرآیند باعث پیشرفت و سود آوری رقیبان خواهد شد

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله اطلاعات مفیدی را به شما ارائه داده باشیم، کمک وردپرس برای شما آرزوی موفقعیت و سربلندی را دارد.

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس

    گفتگوی آنلاین در تلگرام