۲۶ خرداد , ۱۳۹۸

استفاده از وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا چه مزایایی از لحاظ سئو دارد

فعالیت در وردپرس در راستایی یک سیستم مدیریت محتوا برای شما چندین مزایای به همراه خواهد داشت در اصل وردپرس به خوبی با موتور هی جستجو هم راستا می باشد

موتورهای جستجو خیلی آسان این قابلیت را فراهم می کنند که در سورس کدهای یک سایت وردپرسی بخزند و این موضوع بسیاری از مسائلی که طراحان وب موقع بهینه سازی سایت با آن مواجه هستند را حل میکند.

در این مقاله به چند مورد از مزایای سئو یک سایت وردپرسی اشاره می شود:

مزایایی استفاده از وردپرس به عنوان سیستم مدیریت محتوا از لحاظ سئو

پرمالینک ها (Permalinks) :

به یو آر ال کامل و ثابت یک صفحه از سایت پرمالینک گفته می شود، که محتوای تولیدی شما به صورت همیشگی در صفحه قرار می گیرد ، یک پرمالینک تشکیل شده از نام آدرس دامنه و قسمت های دیگری می شود که بعد از آن در یو آر ال قرار می گیرند. این بخش ها ممکن است شامل تاریخ انتشار، دسته بندی مطلب یا هر قسمت دیگری باشد. هر چه پرمالینک ساده تر باشد باعث درک بهتر کاربران خواهد شد و اشتراگ گذاری آن بیشتر میشود.

با پیشرفت و رشد سایت شما به تعداد محتوای سایت شما هم نیز اضافه خواهد شد ،مطالب جدیدی که برای شما نمایان می شود جایگزین محتوای قبلی شما خواهد شد.

کاربران به آسانی می توانند پرمالینک های شما را علامت گذاری کنند یا به اشتراک بگذارند و به یک محتوای خاص در وب سایت شما اشاره این کار باعث می شود محتوای قدیمی شما همچنان به روز بمانند.
از دیگر مزایای که می توان به آن اشاره نمود این است که mod_rewrite برای سیستم پرمالینک مورد استفاده قرار می گیرد این قابلیت را برای شما فراهم می نماید که شما ساختار پرمالینک های خود را ساخته و آنها را بهینه نماید .

پینگ کردن :

زمانی محتوای تازه ای را ایجاد می نماید ، وردپرس یک قابلیت پینگ بندی داخلی دارد که به طور اتوماتیک از شاخص‌هایی استفاده می کند که به گوگل و موتورهای جستجوی اطلاع می دهد و آنها می توانند دوباره در سایت شما بخزند.
این فرآیند باعث سریع تر ایندکس شدن محتوای شما کمک می نماید ، و شما در نتایج گوگل سریع پیشرفت خواهید کرد.

افزونه ها :

این موضوع یک واقعیت است که وردپرس از منظر پیشرفت و توسعه داشتن مورد توجه کاربران قرار گرفته است ، برای شما این قابلیت را ایجاد می نماید که از آخرین افزونه های سئو استفاده نماید
آیا می خواهید یک نقشه سایت به گوگل ارسال نماید؟ برای انجام این کار افزونه وجود دارد .
این را هم باید بدانید که پیش از 10000 افزونه در مخزن وردپرس وجود دارد ، که شما برای گسترش و قوی کردن وب سایت خودتان می توانید از آنها استفاده نماید .

مزایایی استفاده از وردپرس به عنوان سیستم مدیریت محتوا از لحاظ

ساختار تم یا قالب:

اینکه شما یک صفحه بهینه برای موتور جستجو داشته باشید ،با وجود طراحی سایت وردپرس مناسب و فعالیت درشبکه اجتماعی با ساختار صحیح سئو سایت شما می توانید تعداد بی شماری افراد را به صفحه وب سایت خود هدایت نماید ، و آنها می توانند برای خودشان پروفایل شبکه اجتماعی داشته باشند، به این نکته هم باید اشاره نمود که در صورت ساختار و طراحی ضعیف وب سایت کاربران وب سایت شما را ترک خواهند کرد .

اکثر تم های وردپرس بر اساس کد نویسی استاندارد انجام شده است ،و تمامی استاندارد های لازم در خصوص شآنها انجام شده است .
باید این نکته را در نظر بگرید که زمانی که شما هنگام تغییر کد های وردپرس یا در حال اضافه کردن افزونه به سایت خود می باشید ، باید تحلیل و بررسی نماید که آیا برای سایت شما استاندارد و معتبر هستند یا خیر؟

برای معتبر بودن یک سایت شما باید تمامی استاندارد مرورگر ها را رعایت نماید ، در صورتی این فرایند انجام نشود از خزیدن موتور های جستجو در سایتتان جلوگیری می کنید.

شما هم می توانید نظرات خود را در خصوص استفاده از وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا و همچنین مزایایی این سیستم برای سئو وردپرس را با ما در اشتراک بگذارید..

 

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس