28 خرداد , 1398

پست مهمان چیست، اثرات موثر پست مهمان در سئو ؟

شما اگر در حوزه وبلاگ نویسی حرفه ای فعالیت داشته باشید.حتما با عبارت پست مهمان آشنا شده اید در مواقعی نویسنده یا یک کسب و کار شروع به نوشتن محتوا برای وبلاگ یا سایتی می نماید که نه برای خودش است نه در آن حوزه کار میکند، به این نوع محتوا نوشتن، پست مهمان گفته می شود .

اثرات موثر پست مهمان در سئو

همانطور که در مقالات ارائه شده در خصوص لینک سازی اشاره کرده ایم پست مهمان یک فرصت بسیار عالی برای انتقال تجربه و اشترک آن با دیگران و همچنین، فرصتی برای افزایش ترافیک وب‌سایت‌های هر دو طرف است، نوشتن محتوا به روش پست مهمان یک روش عالی برای تبدیل شدن به یک نویسنده به یک شخصیت شناخته شده در حوزه فعالیت می باشد، و باعث تقویت ارتباط نویسنده با سایر متخصصان این حوزه خواهد شد .

از طرفی که ایجاد پست مهمان باید همانند یک مسیر دو طرفه باشد، نویسنده به هنگام ورود در این حوزه برای موفقعیت به مورد های اشاره می نماید ،این فرآیند باعث می شود که کاربران آشنایی زیادی به واسطه شما برای نوشتن مقالات جدید و جذاب می‌شود .

بعضی از مواقع وب سایت ها از محتوای تکراری و یکنواخت باعث می شود که کاربران دل زده شوند ، استفاده از پست مهمان باعث می شود که مخاطبان مجددا جذب وب سایت شما شوند .

ما در این مقاله می خواهیم به بررسی جنبه های مختلف نوشتن پست مهمان اشاره کنیم و اینکه پست مهمان چه اثراتی در سئوی وب سایت ایجاد می کند..

پست مهمان چیست و چه تاثیری بر روی سئو دارد ؟

برای ایجاد پست مهمان باید از کجا شروع کنیم؟

هدف شما از نوشتن پست مهمان به احتمال فراوان یکی از گزنیه های زیر است .

  • آشنایی وب سایت خود به کاربران جدید .
  • حفظ جایگاه خود به عنوان سایت که در حال پیشرفت در حوزه فعالیت خوتان .
  • ارتباط خود را با پشتیبان وردپرس و متخصصان حوزه ی فعالیت تقویت کنید .
  • سئوی وب سایت خود را با ایجاد بک لینک تقویت نماید .
  • و …

شما قبل از شروع کار باید مطمئن باشید که مفهوم پست مهمان را به خوبی درک کرده اید ، این فرآیند باعث می شود که علاقه شما در بخش وبلاگ نویسی مشخص شود، با ایده های خوبه دیگر برنامه نویسان همراه می شود .

این سوال شاید برای شما پیش بیاید که در کجا باید پست مهمان بنویسیم؟ شما باید ببیند چه سایت های در حوزه ی کار شما هستند، برخی از وب سایت در محتوای خود توضیح داده اند که علاقمند به دریافت پست مهمان هستند، و حتی شما می توانید برای وب سایت مدنظر نامه ای ارسال کنید تمایل خود را برای تبادل پست مهمان ابراز کنند. مطمئن باشید که بیشتر این وب‌سایت‌ها حاضر به همکاری با شما خواهند بود..

در ایجاد پست مهمان باید چه نکاتی را دقت نمایم ؟

حتما در هر کاری برای به نتیجه رسیدن باید با قوانین و ترفند ها آن هم آشنا باشیم ،در ادامه این مقاله به نکات و ترفند های وبلاگ نویسی هم اشاره می کنیم:
از محتوای وب‌سایت میزبان، بیشتر بدانید

داشتن اطلاعات از پشتیبانی وردپرس و تولید محتوا وب سایت مقصد اهمیت زیادی دارد ، با در نظر گرفتن و بررسی کلمات کلیدی که قرار است در وب سایت خود استفاده نماید از محتوایات آن با خبر شوید،با این وجود لازم است با چند نکته دیگر در این خصوص آشنا شویم .

وبسایت میزبان برای چه کاربرانی محتوا تولید انجام می دهد (کاربران مبتدی، متوسط یا حرفه‌ای)؟

آن‌ها چه نوع محتوایی تولید می نمایند؟ آیا محتوای آن‌ها دارای مفاهیم عمومی است یا تخصصی و آموزشی است؟

لحن و Tone of Voice مقالات سایت میزبان به چه شکل است؟

این نکات به شما این کمک را می کند که محتوای ر ایجاد نماید که بتوانید با خوانندگان وبلاگ میزبان ارتباط برقرار نماید .

از دیگر پست های مهمان اطلاعات کسب نماید ؟

این امکان وجود دارد که وبلاگ مورد نظر پست مهمان را بپذیرد سوالی پیش می آید این است که آیا وبلاگ نویسان مهمان به خوبی عمل می نمایند؟ آیا پست مهمان نظر کاربران را می گیرد ؟ در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود ؟

این احتمال نیز وجود دارد که موجب افزایش مخاطب سایت میزبان شود و کمکی به شناخته شدن شما و افزایش ترافیک برگشتی به وب‌سایت شما نکند، عملکرد شما خوب تلقی نخواهد شد .

وبلاگ نویسان مهمان را بشناسید:

در بعضی از سایت ها تنها پست برخی از نویسندگان خاصی را دنبال می کنند ،اما چرا ؟ خب، برای پاسخ این سوال، بهتر است چند وبلاگ نویس را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید تا متوجه شوید که آیا آن‌ها وبلاگ نویس، فریلنسر، مشاور یا صاحب کسب‌وکار هستند یا نه ؟؟ این موضوع وقتی که شما خود را به یک مؤسس وب‌سایت برای شروع تولید محتوا معرفی می‌کنید، بسیار مهم می باشد .

به یک چهره‌ی شناخته‌شده در سایت میزبان تبدیل شوید .

سعی کنید در سایت میزبان به یک شخصیت شناخته شده تبدیل شوید، تا از این طریق به شهرت برسید و همه ی کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند شما را بشناسند .

ایجاد یک حساب کاربری در وب سایتی که در آن فعالیت دارید می تواند کمک زیاید نماید و فعالیت به مدت چند هفته در قسمت کامنت‌های آن است. همچنین با به اشتراک گذاشتن پست‌های وب‌سایت مدنظر در شبکه‌های اجتماعی، به شهرت بیشتری نیز دست خواهید یافت .

با این روش، زمانی که درخواست خود را برای نوشتن یک پست مهمان به آن‌ها ارائه می‌دهید، از دید صاحبان آن وب‌سایت، فردی کاملاً آشنا خواهید بود .

زمانی برای نوشتن پست مهمان مناسب است ؟

زمان طلایی برای نوشتن پست مهمان وجود ندارد ، شما برای نوشتن پست مهمان باید به چند مورد توجه نماید در زمان مناسب از آن بهره گیرید .

زمانی وب سایتی در یکی از شبکه های اجتماعی یا پست ها شما را منشن می کند .

زمانی که وب سایتی کسب‌وکار شما یا محصول شما را در یکی از پست‌های خود قرار می‌دهد .

زمانی که یک پشتیبان وردپرس از شما درخواست پست مهمان می نماید .

زمانی که آن وبلاگ یک پست مهمان دیگر را منتشر می‌کند .

خواندن توصیه‌ها :

آخرین گزنیه مورد نیاز شما برای تماس با صاحب وبلاگ نویس این است توصیه های لازم را برای نوشتن پست مهمان را مطالعه فرماید، این سوال پیش می آید که آیا وبلاگ از شما یک ایده می خواهد یا یک محتوای کامل ؟ چه قالبی را برای پست مهمان در نظر گرفته است ؟ آیا از شما حساب کاربری می خواهد تا وارد وردپرس شوید؟

همه این موارد را قبل از شروع پست مهمان باید در نظر بگیرید .

توجه داشتن به تعداد لینک درون محتوا :

شما در هنگام گذاشتن مقاله به عنوان پست مهمان باید در این مقاله خودتان و کسب وکارتان را معرفی نماید، به طور کلی هدف از وبلاگ نویسی مهمان همین موضوع می باشد  نباید تعداد زیادی لینک از پست‌های خود به وب‌سایت شخصی‌تان ارجاع دهید، این کار هم از کیفیت مقاله کاسته و هم اعتبار شما را پایین می آورد .

پشنهاد ما این است که از سه لینک بیشتر در پست مهمان استفاده نکنید .

پست مهمان یک محتوای با ارزش است، نه یک محتوای تبلیغاتی :

ما یکی از طرفداران وبلاگ‌های تجاری هستیم، اما باید از این موضوع اطلاع داشته باشیم که وبلاگ شما باید به کاربرانی که مطالعه میکنند آموزش دهد و تنها هدف رشد موقعیت شما در حوزه یک وبلاگنویس نباشد .

اگر موضوع شما با مطلبی که انتشار می دهید مرتبط باشد، برای نوشتن در وبلاگ تشویق می کنیم ، اما باید از این موضوع هم اطلاع داشته باشید که تفاوت بزرگی میان ارزان فروختن خودتان و ارائه یک راه‌حل برای مشکلات وجود دارد .

وقتی در مورد پست مهمان صحبت میشود ،این فکر را نکنید که شما در حال صحبت با یک مخاطب جدید می باشید که این مخاطب از هدف آموزشی شما جلو گیری نماید ، هدف اصلی در این جا معرفی کردن شما به عنوان یک شخصیت شناخته شده در زمینه فعالیتان می باشد ،شناساندن نام شما به یک مخاطب جدید و تقویت ارتباط شما با سایر وبلاگ نویس‌ هاست .

پست مهمان چیست ؟

جدا از این موارد مورد نیاز برای ایجاد یک محتوای مناسب ، چند توصیه دیگر نیز وجود خواهد داشت که به آنها اشاره می شود :

اکثر مواقع بخش پایانی مقاله ،احتمالا تنها جایی از پست می باشد که شما لینک وب سایت خود را می گذارید، از این موضوع هم اظلاع داششته باشید که که عبارت ایجاد شده کاملا واضح و دقیق میباشد .

به بودن یک لینک داخلی مرتبط با پست‌های قبلی وبلاگ میزبان در پست مهمان خود دقت کنید. آن‌ها احتمالاً از این جست‌وجوی شما و افزایش ترافیک وبلاگشان تقدیر خواهند کرد .

کاربران را در نظر بگیرید و به اظهار نظر و ارتباط با شما در کامنت‌ها ترغیب کنید، این را بدانید که هر چه تعداد افراددر کامنت ها افزایش یابد و اظهار نظر نمایند ،و در اشتراک گذاری مطلب شما فعالیت داشته باشند مقاله شما در جستجوی سئو بیشتر دیده خواهد شد .

اشتراگ گذاشتنن پست مهمان خود در شبکه های اجتماعی ،این یک اقدام مناسب برای افزایش بازدیدکنندگان از سایت شما میشود،. این روش می‌تواند عملی پسندیده برای تشکر از پذیرش پست مهمان شما بشد .

برای اطلاع داشتن از میزان بازدیدکنندگان جدید در سایت از ابزار های تحلیلی گوگل می توانید استفاده نماید، این فرآیند باعث می شود که شما با ایده های جدید دیگری هم آشنا شوید
وبلاگ نویسی مهمان، نمرده است !

وقتی که فرآیند وبلاگ نویس مهمان متولد شد، یک اتفاق خوبی رخ داد، زمانی که یک سایت معتبر شما را برای نوشتن پست مهمان دعوت می کرد این حرکت یک افتخار محسوب میشد، . این فرآیند باعث ایجاد یک استراتژی سئو شد که اکثر از وب‌سایت‌ها به‌ منظور رشد کیفیت محتوای سایتشان، بدون نیاز به نوشتن آن توسط خودشان، از آن استقبال کردند .

تاثیر وب مسترها :

در سال های گذشته ایجاد پست مهمان به یک روش عالی برای وب مسترها در بدست آوردن لینک و افزایش بازدیدکنندگان شده بود، اما وب سایت ها با کلی از مطالب اسپم شده همراه شدن، این موضوع باعث شد که ارزش نوشتن پست مهمان کاهش پیدا کند ، امروزه وب مستر ها باید با دقت بیشتر مراقب پست های مهمان قرار گرفته در سایت خود باشند ،باید از وبلاگ نویسان ضمانت این که می توانند محتوای با کیفیت تولید نماید یا نه دریافت کرد .

هنگام رشد کردن در پدیده‌ی وبلاگ نویسی مهمان، تعداد زیادی محتوای نه چندان با ارزش به صفحات وب هجوم آوردند. مدیرانی هم که این وبلاگ نویس های مهمان را قبول می کنند، به‌واسطه تولید چنین محتوای زردی با افت جدی اعتبار خود روبه رو خواهند شد. به همین دلیل به اعتقاد خیلی از متخصصان، تولید پست مهمان امروزه، منسوخ شده و دیگر کسی هم چین ریسکی را قبول نخواهد کرد. اما این فک کاملا غلط می باشد . پست مهمان هنوز قابل اجرا و موثر است!

شاید خیلی از این سوال برایشان پیش امده باشد ،آیا تولید محتوا به عنوان پست مهمان به کسب و کارشان لطمه می زنند؟

در این مقاله می خواهیم درمورد این موضوع به چند نکته اشاره نمایم ؟

تولید پست مهمان باوجود تعدادی بک لینک، روشی مناسب برای افزایش بازدیدکنندگان وب‌سایت شما و بالا رفتن رتبه‌ی آن در جست‌وجوهای گوگل است. از دیدگاه گوگل: “اگر کاربرانی دیگری به وب سایت شما علاقه نشان دهند، این موضوع خیلی خوشایند است .

بدین منظور که وقتی کاربانی که شروع به کامنت گذاری و انتشار مطلب می کنند، رتبه‌ی شما در الگوریتم پیج رنک گوگل رشد می کند. درنتیجه زمانی که فردی یک موضوع مشابه با محتوای شما را در گوگل سرچ می‌کند، مطلب شما بیشتر نمایش داده می‌شود .

اما پیج رنک تنها یک الگوریتم بوده و نمی‌تواند تفاوت میان یک محتوای ارزشمند با اسپم را بیان کند. درنتیجه، ممکن است بودن کلمات کلیدی و لینک‌های بسییار زیاد موجب افزایش رتبه‌ی شما در گوگل شود، اما ترافیک جدیدی برای سایت شما خلق نکرده و باعث نمی‌شود که محتوای شما به‌عنوان یک مطلب خیلی مهم شناخته شود .

این موضوع که مدیر یک وب سایت از خطرهای پست مهمان آگاهی ندارد این دلیلی نمی شود که جریمه نشود، اگر شما فریب وبلاگ نویسانی را بخورد که به شما قول افزایش رتبه شما در گوگل را داده اند ولی با اسپم مواجه شده اید ،از آسیب مصون نخواهید ماند، این افراد با لینک‌های اسپم خود اعتبار و ارزش سایت شما را زیر سؤال می‌برند .

در این زمان جریمه شدن شما و وب‌سایت‌تان حتمی خواهد بود .

جمع‌بندی:

تولید پست مهمان به صورت صحیح می تواند بسیار سودمند باشد. اینکار باعث افزایش بازدیدکنندگان برای سایت شما خواهد شد ،به‌علاوه این یک روش موثر برای تبلیغ برند شماست. .
نوشتن پست مهمان به‌هیچ‌ عنوان منسوخ نشده است، اما استفاده از آن برای بهبود سئوی سایت به زباله‌دان تاریخ پیوسته است. کاربرد پست مهمان راهی برای رشد بازدید برند شما به شیوه‌ای قابل‌قبول است .

اگر یک برند خیلی خوب شما را برای تولید پست مهمان دعوت کند ، مطمنئن رد نمی کنید این پیشنهاد را، یک پست مهمان باکیفیت ارزش فراوانی برای شما دارد. شما تنها باید یاد بگیرید یک پُست باکیفیت را از یک پُست اسپم تشخیص دهید .

همیشه برای ایجاد یک پست مهمان دقت فراوان داشته باشید تا بتوانید در این پست هم مقاله خود را هم شخصیت خودتان را به همگان نشان دهید .

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات خوبی را در خصوص پست مهمان به شما کاربران گرامی ارائه داده باشیم ،تیم پشتیبانی کمک وردپرس برای شما آرزوی موفقعیت و تندرستی را دارد .

نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس