20 مهر , 1399

5 توصیه مهم در دنیای سئو

یکی از چالش ها و فعالیت بسیار موثر در دنیای سئو مشاهده و محاسبه کردن تاثیر گذاری فعالیت ها می باشد. ما این موضوع را می دانیم که چه مواردی اهمیت دارد و چه مواردی اهمیت ندارد اما قوانین و تغییرات دائما در حال تغییر می باشد و این امکان وجود دارد که تغییرات بسیار بزرگی رخ دهد. و موقعی که این اتفاق رخ دهد به تقلا می افتیم تا تغییراتی را انجام دهیم و به یک قاعده یکسان دست یابیم.

توصیه های تاثیر گذار در سئو

ما در این مقاله میخواهیم لیستی از اقداماتی مفید و توصیه هایی کلی در راستای پشتیبانی سایت را برای شما ارائه دهیم که آن ها را بررسی کرده ایم ذکر کنیم تا بتوانید در پروژه های خودتان از آن ها بهره مند شوید و تاثیر آن ها را مشاهده نماید.

توصیه های مهم در سئو وبسایت

۱ – محتوا و اطلاعات ساختار یافته

محتوایات بهینه شده و ساختار یافته به جستوگر های موتور های جستجو اعلام می کند که صفحه شما شامل چه مطالب و چه بخش هایی می باشد .اگر با با Structured data خوب آشنا نیستید ، می توانید توضیحات راهنمای گوگل در این مورد را مطالعه نماید .

همیشه به این موارد اشاره کرده ایم که داده ها و محتوای ساختار یافته بسیار مهم می باشند و تاثیر این موضوع را در پروژه های مختلف مان مشاهده کرده ایم و توصیه ما به شما هم این می باشد که اگر تا کنون به موضوع اهمیت نمی دادید در هنگام انجام فعالیت های بهینه سازی وب سایت اقدام نماید .

 ۲ – به روز بودن صفحه محتوا

به روز بودن صفحات وب سایت بر اساس فاکتور های مختلفی تعیین می شود اما داشتن تاریخ در صفحات محتوا یکی از راهکار هایی است که به گوگل اشاره می نماید که صفحه به روز می باشد. این موضوع شامل صفحات اخبار و پست های بلاگ و همین طور صفحات برخی محصولات را نیز در بر می گیرد.

اگر از نظر یک کاربر به وب سایت نگاه نماید متوجه خواهید شد که به چه دلیل به روز بودن صفحات اهمیت بسیار زیادی دارد. موقعی که تاریخ یک صفحه یا پست قدیمی باشد کابران این فکر را می کنند که این محصول یا پست قدیمی و اهمیت زیادی ندارد که این موضوع باعث افزایش نرخ پرش نیز می شود .

بنا بر اطلاعات بدست آمده از پشتیبان سایت به روز بودن وبسایت و صفحات آن در هر زمینه بسیار تاثیر گذار خواهد بود و در حالی که تاریخ ها به شما کمک می نماید که محتوایات به روز و مفید تولید شده آنگونه که مردم جستجو می نمایند نقش مهمتری را ایفا می نماید که این موضوع در تبلیغات کلیکی گوگل که انجام میدهید نیزخیلی مهم می باشد .

اگر به این نتیجه رسیده اید که صفحات و محتوای وب سایت تان نیاز دارند تا بروز رسانی شوند این نکات را نیز در نظر داشته باشید  :

• در 18 ماه گذشته چه تعداد بررسی و جستجوی کلمات کلیدی را انجام داده اید و محتوای خود را با توجه به این کلمات کلیدی به روز رسانی نموده اید؟

• آیا شما در صفحه نتایج جایگاه مناسبی دارید که بر اساس تاریخ محتوای تان بوده باشد.

۳ – لینک سازی داخلی بسیار تاثیر گذار

استفاده کردن از لینک های داخلی در وب سایت همیشه پاسخ صحیح و نهایی برای لینک سازی نمی باشد ، اما توجه به این نکته بسیار مهم می باشد ، که نداشتن لینک های زیاد در یک صفحه می تواند تاثیر مثبت داشته باشد.

برای مثال در پشتیبانی سایت لینک دادن به تمامی دسته بندی های وب سایت می تواند از لحاظ تجربه کاربری و جستجو توسط خزندگان موتور جستجو بسیار مفید و موثر باشد اما این موضوع توازن لینک هایی که به تمام صفحات داده می شود را تغییر می دهد.

اگر تمامی صفحات شما توسط موتور های جستجو شناسایی شده باشند می توانید فقط به دسته بندی های خاص و مهم تان لینک دهید .فاکتور های مهمی هستند که شما زمانی تغییرات در لینک سازی داخلی ایجاد می کنید در نظر گرفته می شوند که دو مورد آن :

احتمال اینکه این صفحات جدید اضافه شده برای رقابت مناسب تر باشند
سود و بهره ای که از این صفحات بدست می آید بهتر باشد.
از این رو دقت به این موضوع که کدام دسته بندی ها و صفحات را در لینک سازی داخلی و یا در صفحه اصلی به کار بگیرید بسیار تاثیر گذار می باشد.

۴ – تغییر دادن عنوان ها

مشخص کردن اثرات واضع تغییر عنوان ها تا حدی دشوار می باشد اما این موضوع کاملا برای ما به اثبات رسیده است که تغییر دادن در عنوان مقالات می تواند تاثیر مثبت یا منفی در session ها در صفحات مختلف داشته باشد

اینظکه چگونه در عنوان صفحات تغییر ایجاد نمایم به این موضوع بستگی دارد که صفحه شما چگونه و از چه جنسی می باشد اما در ادامه ما تغییرات مثبتی را که در تجربه هایمان بدست آوردیم ذکر کرده ایم :

 • عنوان کردن سال،که این موضوع به روز بودن صفحه را نشان خواهد داد
 • عنوان کردن کمترین قیمت محصول که در صفحه قرار دارد.

همینطور ما تجربه هایی از تغییرات که نتیجه منفی به دنبال داشته اند به دست آورده ایم :

 • اضافه کردن تعداد محصولات حراج در عنوان
 • اضافه کردن اموجی در عنوان صفحات

البته باید به این موضوع هم اشاره نمود که امکان دارد اضافه کردن تاریخ یا قیمت برای شما تاثیر مهمی نداشته باشد اما شما می توانید با بهره گیری از خلاقیتتان در عرصه مورد نظر تان تاثیر مثبتی در صفحاتتان از طریق ایجاد تغییر در عنوان بدست بیاورید .

توصیه های تاثیر گذار در سئو وردپرس

۵ – به دست آوردن بک لینک

یکی از مواردی که در  پروژه ها ما زمان پشتیبانی سایت در ساخت بک لینک ها کمک چندانی می کنند استفاده و تولید محتوای خلاقانه و جدید و کمپین های مختلفی که دیگر سایت ها به لینک دادن به صفحات شما ترغیب شوند.

ساخت صفحات خلاقانه و محتوای جدید و مفید کار آسانی به شمار نمی آید و این امکان وجود دارد که پر هزینه نیز باشد اما این کار یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها برای به دست آوردن بک لینک به صورت ارگانیک می باشد .

اگر منابع و بودجه شما برای تولید محتوای بسیار کامل ، کم می باشد ما برای شما چند توصیه مهم داریم تا بتوانید در این امر موفق تر عمل نماید :

سعی نماید اطلاعات و آماری را در محتوایی که تولید می کنید ارائه نماید که مخاطبان تان امکان دارد به آن ها دسترسی نداشته باشند .متوجه شدن این موضوعات می تواند به شما کمک فراوانی کند که در محتوایی که تولید می نماید در رقابت با رقبایتان متفاوت تر ظاهر شوید.

نظر سنجی ها

شما با توجه به مخاطبانی که دارید می توانید نظرسنجی های مختلفی برگزار نماید و با استفاده از نتایج آن نظر سنجی ها کار تولید محتوا را انجام دهید که از لحاظ آماری ارزشمند و تاثیر گذار می باشد .

از فریلنسر ها استفاده نماید

افراد خلاق و حرفه ای زیادی وجود داشته اند که به صورت فریلنسر فعالیت می نمایند .شما هم می توانید این افراد را در پروژه هایتان مورد استفاده قرار دهید .

در تولید محتوای خلاقانه و جذاب به این نکات بهتر است به صورت کلی توجه داشته باشید :
 • اهداف اولیه و کلی کمپین خود را شناسایی کنید
 • تمرکز خود را بر روی نتایج کوتاه مدت نگذارید و استراتژی بلند مدت داشته باشید
 • نتایج فعالیت خود را با ابزار های مختلف اندازه گیری نماید

امیداوریم که توانسته باشیم مطالب مفید و تاثیر گذاری را در راستای دنیای سئو در اختیار شما قرار داده باشیم ،کمک وردپرس به عنوان یک تیم طراحی قالب وردپرس و طراحی سایت وردپرس برای شما آرزوی موفقعیت و سربلندی را دارد..

نظرات و دیدگاه ها
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس