پشتیبانی سایت

۰۲۱-۲۸۴۲۵۹۴۷

پشتیبانی و مشاوره
۱۲ دی , ۱۴۰۱

اهمیت و مزایای صفحه اول گوگل چیست؟

تا حالا فکر کردید چرا باید در صفحه اصلی گوگل باشیم یا اینکه چرا دارن همه کسب و کارها تلاش میکنند تا در نتایج صفحه اصلی گوگل باشند . اصلا چه اهمیتی داره که باید صفحات در نتیجه اول گوگل باشند آیا این نتایج تاثیری در توسعه کسب و کار خواهند داشت .

در این مقاله به صورت کلی به اهمیت و مزایای بودن در صفحه اصلی گوگل صحبت میکنیم بررسی خواهیم کرد که چرا کسب و کارها باید در نتایج جستجوی گوگل باشند و چرا برای بدست آوردن این نتایج میجنگند.

نتایج صفحه اصلی گوگل جایگاهی هستش که همه ی کسب و کارهای آنلاین بخاطر اون تلاش میکنند تا جایگاه برتر رو برای خود کسب کنند, به عنوان مثال: جایگاه نتایج اول گوگل مانند داشتن یک مغازه در شلوغ ترین خیابان های تهران هستش که پر تردد و پر مخاطب هستش اما با این تفاوت که کسب و کارهای آنلاین همیشه در دسترس هستند .

اهمیت و مزایای صفحه اول گوگلدر این مقاله یاد خواهید چرا باید در نتایج بالا باشیم و همچنین راه بدست آوردن این نتیجه چه کارهایی هستش .

 • چگونه می‌توان در صفحه اول گوگل قرار گرفت؟
 • اهمیت و مزایای صفحه اول گوگل چیست؟

اهمیت و مزایای صفحه اول گوگل چیست؟

موتور جستجوی گوگل امروزه برای همه آشنا هستش و شرایطی رو ایجاد میکنه تا مخاطبین دنبال محصول, خدمات و یا آموزش های خود در وبسایت های افراد و شرکت های مختلف باشن اما چه وبسایت هایی در نتایج بالای گوگل قرار خواهند گرفت چه کسب و کارهایی توسط گوگل به آنها روی خوش نشون داده شده و در صدر نتایج قرار گرفته .

پس کاملا مشخص است که وبسایت هایی که با قوانین گوگل هماهنگ هستن مورد لطف گوگل قرار خواهند گرفت و با ترافیک بالایی روبه رو خواهند شد و این ترافیک باعث افزایش فروش و ارتباط با صاحبین کسب و کار خواهد شد .

قوانینی وجود دارد به نام سئو وردپرس که این قوانین باید رعایت شوند تا ترافیک خوب جذب کنید این قوانین باید بصورت سئو کلاه سفید باشد . قوانین سئو کلاه سیاه رو قبلا در مقالات قبلی کمک وردپرس به خوبی توضیح داده بودیم .

وبسایت هایی که در صدر نتایج گوگل هستند توسط کابران کلیک های بیشتری میشن شاید برای شما هم پیش اومده باشه که فقط در نتایج به ۵ رتبه اول گوگل توجه کردید و به این نتایج کلیک کردید .

طبق آمار و ارقام بیش از ۷۰٪ از کلیک‌ ها در گوگل مربوط به نتایج اول تا پنجم گوگل هستش و اگر بخواهیم روی این موضوع دقیق بشویم حتی درصد ترافیک لینک اول گوگل با دوم متفاوت هستش و نتایج خوبی را رقم میزند .

به عنوان مثال: فرض کنید میخواهید یک تیم پشتیبانی سایت رو برای بهینه سازی وبسایت خود میخواهید انتخاب کنید وقتی در نتایج کلید واژه های پشتیبانی سایت رو در گوگل جستجو میکنید در ۴ الی ۵ لیست جستجو شده در نتایج جستجوی گوگل یکی از آنها را انتخاب میکنید و با یکی از تیم های پشتیبانی ارتباط میگیرید و این میتونه برای این چند کسب و کار سود آوری خوبی رو داشته باشه.

بطور مثال در این نتایج کمک وردپرس به عنوان تیم پشتیبانی وردپرس خدماتی رو ارائه خواهد داد که در کلید واژه های خود در زمینه نگهداری توسعه در نتایج بالا هستش .

اهمیت و مزایای صفحه اول گوگل چیست؟

به تصویر بالا توجه کنید کمک وردپرس را در نتیجه دوم میبینید که این نتیجه باعث افزایش ترافیک و ورودی های بالا میشه .

فروشتون رو بیشتر کنید

حالا میخواهیم سراغ این موضوع جذاب بریم که چطور فروش خودتون رو بیشتر کنید. میخواهیم به قوانینی که گوگل به آن اشاره کرده توضیح بدیم که چطور با رعایت این قوانین یک وبسایت خوب با ترافیک بالا داشته باشید .

در واقع هر بار کاربر کلید واژه مورد نظر خودشو در گوگل جستجو کنه به صفحات شما دسترسی داشته باشند .

البته که باید به این نکته توجه داشته باشید برای این که کاربر به سایت شما مراجعه کنه و خریدی را انجام بده باید فاکتورهای زیادی رو بررسی و اجرا کنید. مانند، افزایش سرعت وردپرس, طراحی قالب وردپرس, پشتیبان وردپرس …

چگونه در صفحه اصلی گوگل باشیم ؟

وقتی در مورد مزایا و اهمیت سئو و بودن در صفحه اصلی گوگل صحبت کردیم باید الان بریم سراغ نحوه انجام و گرفتن ۵ نتیجه اول گوگل تا فروشمان را بیشتر کنیم و بازدید بیشتری داشته باشیم .

برای این کار باید به دو اصل سئو و تبلیغات آشنا باشیم که در ادامه مفصل در مورد آن توضیح خواهیم کرد:

اولین روش, تبلیغات کلیکی در گوگل

یکی از سریعترین روش بالا اومدن در نتایج صفحه اول گوگل تبلیغات گوگل هستش که بصورت AD هستش .

شما باید شروع به پیدا کردن کلید واژها ی پولساز و پر ترافیک کنید و بعد سراغ شرکت های واسط رفته و در مورد تبلیغات در گوگل AD با آنها صحبت کنید و شرابط و هزینه های مورد نظر رو از شرکت مورد نظر دریافت و مورد بررسی قرار دهید .

اهمیت و مزایای صفحه اول گوگلوقتی با یک هزینه مناسب با یک شرکت به تفاهم رسیدید تبلیغات شما با کلید واژه مورد نظر در نتایج جستجوی گوگل قرار خواهید گرفت و در کنار نتیجه جستجوی شما کلمه AD قرار خواهد گرفت .

بدین شکل که با هر کلیک بر روی این نتیجه مبلغی از کیف پول شما کسر خواهد شد .

معایب و مزایای تبلیغات کلیکی

خوب هر روشی در توسعه کسب و کارهای آنلاین معایب و مزایای خودش را دارد که این نوع روش تبلیغات نیز بدین شکل هستش که باید مراقب معایب آن باشید .

معایب تبلیغات کلیکی

 • خوب برای اینکه همیشه این سناریو تبلیغات رو داشته باشید باید همیشه بودجه کافی رو داشته باشید و باید کیف پول خودتان در گوگل را شارژ کنید .
 • رتبه شما در صفحه اول گوگل همیشگی نیست و بعد از اتمام بودجه شما از بین خواهد رفت .
 • با هر بار کلیک بودجه شما کم میشه پس رقبای شما ممکنه دست به کار بشن و شروع کنن به کلیک کردن نتایج شما و باعث از بین رفتن بودجه شما بشه .

مزایای تبلیغات کلیکی

 • در تبلیغات کلیکی هر لحظه در هر موقعیتی میتوانید با پرداخت هزنیه ای رتبه یک گوگل را برای خود کسب کنید .
 • در هر کمپین و مناسبت های خاص میتوانید به تبلیغات کلیکی گوگل رجوع کنید .
 • برای ایجاد تبلیغات کلیکی نیازی به تخصص خاصی نیست و به راحتی میتوانید این کار رو انجام بدید .

جایگاه اول گوگل برای همیشه با سئو

خوب همه این موارد رو بزاریم کنار مهمترین و بهترین و پر سودترین بخش از توسعه کسب و کار یا موفقیت در فروش بیشتر سئو هستش چرا که نیازی به بودجه همیشگی نیست.

سئو به فعالیت های همیشگی و چک لیستی گفته میشه که سئو کار بصورت پیوسته فعالیتی مانند تولید محتوا و لینک سازی رو انجام میده و وبسایت بصورت مرحله ای رشد خواهد کرد در واقع سئو فرآیندی هستش که شما باید آن را به صورت آهسته و پیوسته انجام بدید .

مهمترین بخش از سئو که میشه به اون پرداخت تولید محتوا و لینک سازی هستش, این موضوع در واقع به شما کمک میکنه تا نتیجه مطلوبی رو در ادامه کسب کنید و وبسایت شما در جایگاه خوبی قرار بگیره و باعث افزایش ترافیک و فروش بیشتری بشه .

حتما برای تولید محتوا از بخش بلاگ خودتون استفاده کنید تا بتوانید به خوبی از این طریق به لینک سازی داخلی خودتون بپردازید لینک سازی داخلی از مهمترین بخش های سئو سازی وبسایت هستش .

موضوع دیگر سئو خارجی که میشه بهش پرداخت لینک سازی خارجی هستش که از اهمیت بالایی برخوردار هستش در این لینک سازی ها سعی کنید لینک های قوی و با ارزشی در خارج از وبسایت ایجاد کنید میتوانید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید .

مزایا و معایب سئو

خوب میشه گفت سئو معایبی نداره همش مزایا هست, شاید تنها معایب اون رقابت و صبر باشه که شاید مقداری برای برخی از کسب و کارها سخت باشه .

 

مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه ها
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای کمک وردپرس محفوظ میباشد طراحی شده بصورت بومی توسط کمک وردپرس